>
BIOSHQIP
 • Ja Sa Ka Ndryshuar Floriani
  25-01-2016
  Florian Beqiri u bë i njohur në bashkpunimin e tij të famshëm me Adrian Gaxhën "Ngjyra e kuqe" e cila u pëlqye shumë në atë kohë, e ndërsa mori edhe Çmimin e Internetit në "Kënga Magjike 2012". Po kanë kaluar gati 4 vjet dhe Floriani ka ndryshuar tashmë tërësisht. Ai është rritur shumë por stili i tij i të kënduarit ka ngelur po prap i njejti. Në një foto që ai ka postuar së fundmi shihet mjaft i rritur dhe duke pozuar para një muri të shkruajtur me sprajte. Projekti i tij i fundit në muzikë ishte kënga "Nëna ime", një baladë...
  ★★★★★
 • Kënga “Syn” Arrinë 1 Milionë Klikime
  23-06-2015
  Siç duket Floriani po vazhdon të ketë mjaft sukses edhe pse nuk është në duate më me Adrianin. Kënga e tij e fundit "Syn" e cila erdhi në bashkpunim me Lindon(djalin më të ri në label-in e tyre), po vazhdon të ketë shumë sukses. E suksesin më së1% miri e tregojnë shifrat e arritura në youtube, javën e kaluar kjo këngë nuk shënonte më shumë se 400 mijë klikime në youtube, e ndërsa sot ajo ka prekur 1 milionshin. ...
  ★★★★☆
 • Premierë: Floriani Ft Lindon-“Syn”
  14-06-2015
  Florian Beqiri i cili u bë i njohur nga bashkpunimet me Adrian Gaxhen, tani ka vendosur që ta zhvillojë karrierën e tij single ose me bashkpunime me artistë të tjerë. Një të të tillë e ka sjellë së fundmi, një bashkpunim me një djal që quhet Lindon. Kënga quhet "Syn" dhe është realizuar me videoklip nga produskioni nga Prishtina, Entermedia....
  ★★★★☆
 • Floriani Vjen Me “Syn”
  07-06-2015
  Këngëtari Florian Beqiri do të vijë me në projekt të ri pa Adrian Gaxhën,por jo vetëm. Pas Adrianit,bashkëpunim me këngëtarin e ri Lindon Berisha do të sjellë edhe Floriani. “Syn” titullohet kënga që Floriani dhe Lindoni do të sjellin për publikun të realizuar edhe me videoklip,transmeton lajmi.net Këngëtari Adrian Gaxha përmes profilit të tij ka paralajmëruar se projekti do të vijë shumë shpejt,duke publikuar edhe disa pamje nga xhirimet....
  ★★★★★
 • Dikur Floriani ëndërronte Të Bëhej Këngëtar Si Meda
  27-05-2015
  Florian Beqiri u bë i njohur nga këngëtari Adrian Gaxha në duetin e tyre të famshëm "Ngjyra e kuqe" e cila ishte pjesë e festivalit Kënga magjike 2013. Ndoshta nuk e keni ditur por dëshira e Florianit për të kënduar ishte që kur ishte fëmijë, në një video të postuar në internet shihet Floriani duke kënduar këngën e tij "Kur isha i vogël". Në këngë ai shprehte se dëshira e tij ishte të këndonte si Meda dhe të këercente si Shpat Kasapi, ndërsa sot ai nuk i bën asnjërën nga të dyja....
  ★★★★☆
 • Floriani Së Shpejti Me Këngë Të Re
  28-04-2015
  Florian Beqiri apo i njohur si Floriani i vogël është në realizimi të një kënge të re e cila do të jetë përsëri solo. "E di që don" e cila u publikuar në dhjetor të vitit të kaluar ishte kënga e parë që solli Florianin solo, e ndërsa tani është gati projekti i tij i dytë , e që në fakt është një këngë e stilit ‘urban oriental’. Ka kohë që Floriani nuk po sjellë më duet me Adrianin dhe nuk kanë plan të sjellin as së shpejti, kjo pasi dutet mes tyre filluan të kthehen në rutinë....
  ★★★★★
 • Kështu E ‘kallke’ Floriani Në Vitin 2012
  26-02-2015
  Është bërë i njohur fal bashkëpunimeve me këngëtarin Adrian Gaxha. Por, Florian Beqiri para se t’i këndonte ‘ngjyrës së kuqe’, ai ka kënduar një zhanër tjetër të muzikës. Në kanalin Youtube, është hedhur një këngë ku ai shihet që është duke kënduar së bashku më vëllain e tij. Kënga quhet ‘Kështu e kallim’ dhe nuk është se ka mjaftë klikime. E kjo nuk është videoja e vetme. Në këtë kanal ka edhe video të tjera ku ai shihet duke kënduar ‘tallava’....
  ★★★★★
 • Floriani Arrin 3 Milion
  24-01-2015
  Edhe pse i ri në moshë ai është mjaft i talentuar, fjala është për këngëtarin Florian Beqiri i cili i nisi në vitin 2012 për herë të parë karrierën e tij muzikore së bashku me Ardianin. Tash më pas disa viteve erdhi koha që në fund t1% 2014-tës ai të publikoi single-in e tij të parë "E di që don", një këngë e punuar prap nga Ardiani por që kët1% herë interpretuar vetëm nga Florian Beqiri. "E di që don" është realizuar me klip nga Enter Media dhe ka arritur shifrën e 3 milion klikimeve në youtube....
  ★★★★☆
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “E Di Që Don” Nga Floriani
  07-12-2014
  Florian Beqiri ka lansuar videoprojektin e tij më të ri solo të titulluar "E di që don". Flroiani deri para pak kohe ka publikuar këngë të cilat ishin në duet vetëm me këngëtarin Adrian gaxha ndërsa kësaj rradhe ai ka vendosur të vijë vetëm. "E di që don" është punuar nga vetë Adriani ndërsa videoklipi është punuar në Prishtinë nga produksioni Entermedia....
  ★★★★★
 • Pak Humor Nga Floriani, Adriani Dhe Skivi...
  24-08-2014
  Gjatë mbrëmjeve të ndryshme muzikore këngëtarët edhe gjejnë hapësirë për të bërë shaka. Por, një shaka shumë serioze e kanë bërë këngëtari Adrian Gasha dhe reperi i Babastars, Skivi. Para performancës së tyre të fundit ata prapa kuintave shfrytëzuan rastin që ta “rrëmbejnë” Florianin. Ky i fundit shihet i buzëqeshru teksa kokën ia mban Skivi, kurse Adrian Gaxha me shpatë tenton t'ia largojë kokën. Sigurisht se kjo është bërë sa për humor dhe një fotografi në Instagram, për ti argëtuar fansat....
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}