>
BIOSHQIP
Biografia
Ylli i vogel, i quajtur Florian Beqiri dhe i thirrur Floriani i vogel eshte nje nga kengetret adoleshente me te famshem te Shqiperise,Kosoves e sigurisht Maqedonise.Hobi i tij eshte muzika.Qe nga mosha 5 vjecare ai ka nisur te kendoje.Florian Beqiri jeton ne Shkup. Eshte femija me i vogel ne antaret e shtepise. Ka edhe dy vllezer me te medhenj te cilet gjithashtu kendojne. Ata jane Iliriani dhe Sadiku. Ata mundohen per me te miren per vllackon e tyre me te vogel, Florianin. Floriani, mori famen e tij me nje kenge te Ramadan Krasniqit. Kengetari i vogel nga Shkupi, ka enderr qe nje dite te behet "i madh" ne skenen muzikore. Per nje cast, Adriani dhe Floriani, na perkujtuan ciftin e njohur Usher dhe Justin Bieber ne fillet e karrieres. Nje histori e ngjashme, kur kengetari me fame Usher zbulon Bieber-in ne internet, atekohe ende i panjohur, dhe me pas, nen menaxhimin e Usher, ai u be njeri nder kengetaret e rinj me te njohur ne bote. Tani, Adrian Gaxha eshte bere menaxher i Florianit te cilin do ta kete nen perkujdesje. Kurse Floriani simpatik, ka filluar qe tani te rrembeje zemrat e te gjitha femrave dhe pritet te behet nje "Justin Bieber" shqiptar.

Më datë 25 Nëntor 2012, Adrian Gaxha publikon videoklipin "Ngjyra E Kuqe", në bashkëpunim me Florian Beqiri. Muzika e këngës u punua nga vetë Adrian Gaxha, teksti u shkrua nga Bujar Idrizi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Gaxha. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Kënga Magjike 2012 (2012). Ne duet me Adrianin shkojne shume bukur dhe kane rrembyer simpatine e te gjitheve me kengen "Ngjyra e kuqe", qe ndezi skenen e "Kenges Magjike" ndersa ne internet theu te gjitha rekordet.

Më datë 23 Qershor 2013, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Kjo Zemër", në bashkëpunim me Florian Beqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha marrin pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 15 Dhjetor 2013, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Welcome To Prishtina", në bashkëpunim me Florian Beqiri & Skivi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 7 Dhjetor 2014, Florian Beqiri publikon videoklipin "E Di Që Don".

Më datë 14 Qershor 2015, Florian Beqiri & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "Syn".

Më datë 13 Dhjetor 2015, Florian Beqiri publikon videoklipin "Nena Ime".

Më datë 22 Qershor 2016, Floriani publikon videoklipin "Eja".

Më datë 21 Dhjetor 2016, Florian publikon videoklipin "Hej Zemer". Teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi).

Më datë 25 Korrik 2017, Miloti publikon videoklipin "Fajin Ma La", në bashkëpunim me Florian Beqiri. Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Imperialb, Milot Hasangjekaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 28 Korrik 2017, Florian Beqiri publikon videoklipin "Helëm". Teksti u shkrua nga Imperialb. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 9 Dhjetor 2018, Estto publikon videoklipin "Hajde Zemer", në bashkëpunim me Florianin dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës bashkë me Florian Beqirin, ndërsa orkestrimi u punua nga Dj Jojo & Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania Black Fish Entertainment.

Më datë 20 Dhjetor 2019, Doksi publikon videoklipin "Dredha", në bashkëpunim me Skivi & Florianin. Teksti i këngës u shkrua nga Doksi & Skivi. Produksioni audio u realizua nga Dj Tr3ndy.

Më datë 9 Prill 2021, Floriani publikon videoklipin "Loco".

Më datë 9 Shtator 2022, Floriani & Ilirian Beqiri publikojnë videoklipin "Akullore".
DËRGOI: