>
BIOSHQIP

Dikur Floriani ëndërronte Të Bëhej Këngëtar Si Meda

27-05-2015
Florian Beqiri u bë i njohur nga këngëtari Adrian Gaxha në duetin e tyre të famshëm "Ngjyra e kuqe" e cila ishte pjesë e festivalit Kënga magjike 2013. Ndoshta nuk e keni ditur por dëshira e Florianit për të kënduar ishte që kur ishte fëmijë, në një video të postuar në internet shihet Floriani duke kënduar këngën e tij "Kur isha i vogël". Në këngë ai shprehte se dëshira e tij ishte të këndonte si Meda dhe të këercente si Shpat Kasapi, ndërsa sot ai nuk i bën asnjërën nga të dyja.
(B.A/Teksteshqip.Com)