>
BIOSHQIP
 • Noizy, Një Këngë Të Re Edhe Këtë Të Premte
  30-04-2016
  Noizy po vazhdon të mbaj premtimet. Ai para një muaji kishte pohuar se çdo të premte do të sjell para publikut nga një këngë të re, të cilën e ka sjellë në bashkëpunim me Lil Kolin. “Flight mode”, titullohet projekti i fundit, të cilën e ka publikuar këngëtari para pak kohe dhe e ka shoqëruar me video. Kujtojmë se javën e kaluar, reperi ka publikuar këngën “Ju njoh mir”, i cili ishte ‘Diss’ për reperin kosovar, Gold AG....
  ★★★★★
 • Sot Noizy Vjen Me “Shut The Place Down”
  15-04-2016
  Noizy ka paralajmëruar se këngët e albumit të tij të fundit do të publikohen të gjitha me videoklip. Reperi po e mban premtimin, ai tashmë ka filluar me publikimin e tyre dhe sot do të publikohet videoklipi i tretë. “Shut the place down” mban titullin kënga që do të publikohet sot, e që është në bashkëpunim me Varrosin. Pas këtij videoklipi ashtu siç ka premtuar artisti nga Shqipëria, edhe katër të premte të tjera ai do të sjell nga një projekt të ri. “Grande” dhe “Not gonna talk” janë projektet e publikuara gjatë dy javëv...
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Grande” Nga Noizy
  02-04-2016
  Reperi Noizy, ishte dukur punuar rreth albumit të tij të ri. Dje ai publikoi njërën nga këngët e këtij albumi së bashku me videoklip. Noizy ka përgatitur këtë këngë dhe e publikoi dje rreth orëve të mbrëmjes. 150/150060 Kjo këngë titullohet “Grande”, qe do të thotë “E madhe” dhe dy producentë kanë krijuar këtë këngë ata janë Djaboom dhe millibeatz nga ekipi i Timbeland-it. Albumi që do të vije nga Noizy, titullohet ZINCITY...
  ★★★★★
 • Noizy Shumë I Kujdesshëm Me Fansat E Tij Edhe Në Zvicër
  23-03-2016
  Reperi Noizy ka treguar shumë herë për lidhjen e veçantë që ka me fansat e tij, e veçanërisht me fëmijët. Noizy, gjatë vizitës se tij në Zvicër, është fotografuar me disa fansa të tij të rinj të cilët shiheshin shumë të hareshëm për këtë fakt. Reperi, është një nga yjet shqiptare që shumë shpesh edhe një qendër tjetër të fëmijëve në Tiranë. Ai gjithashtu në fundvit vishte si babagjyshi i vitit të ri për të gëzuar fëmijët e jetimores në Durrës....
  ★★★★★
 • Ja Me Cilat Nga Këngëtaret E Estradës Ka Fjetur
  18-03-2016
  Reperi i njohur Noizy ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin "6 ditë pa Ernalin" ku ndër të tjerash ka bërë edhe një skub televiziz duke bërë të ditur kështu femrat e estradës me të cilat ka fjetur. Ernali kishte progrmuar në një ekran fotot e disa prej këngëtareve të estradës dhe nëse me ndonjërën prej tyre Noizy kishte fjetur atëherë ai duhet të pinte 1 gotë alkohol. Në ekran u shfaqën fotografitë e Encës, Adelina Berisha, Çiljeta, Rozana Radi, Adelina Tahiri, Dafina Zeqiri, Tuna, Kallashi etj. Kur u zbuluan fotografitë e A...
  ★★★★★
 • Noizy Për Getin, Kush është Ai, Konchita?!
  12-03-2016
  Reperi i njohur Noizy ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin "Oktapod" përball gazetarit Turjan Hyska ku është përballit me disa pyetje mjaft pikante. Të gjithë jemi në dije i të sherrit që ndodhi në vitin 2012 mes Noizyt dhe rap grupit BabaStars ku kishte ndodhur edhe një rrahje fizike në një nga aeroportet e Zvicrs. E që nga ajo kohë ata tashmë janë në një rivalitet mjaft të ashlër. Mbrëmë Noizy është pyetur nga gazetari rreth Getit, e ndërsa ai është përgjigjjr se nuk e njeh, “Nuk i njoh Babastars. Getoari kush është ai që fitoi...
  ★★★★★
 • Kush është Pjesa Magjike E Noizyt?
  09-02-2016
  Reperi Noizy ndonëse nuk ka publikuar ende diçka të re për 2016-tën ai prap se prap nuk e ka mohuar se është duke punuar në këtë drejtim. Sot në rrjetin e tij social Noizy ka publikuar një video ku shihet duke treguar studion e tij, vend të cilin ai e konsideron si shumë të rëndësishëm për të madje edhe magjik. “Gjëja ma e mirë rreth shtëpisë sime është studio ime magjike” Dancehall4life ishte mbishkrimi i hip hop artistit shqiptar në këtë video....
  ★★★★★
 • Fansi I Noizyt E Bën Një Gjë Të Veçant Për Të
  05-02-2016
  Reperi i njohur Noizy ka fansa gjithandej dhe shumica prej tyre janë adhurues të tij shumë të "flaktë". Duke qenë si të tillë shumë prej tyre janë në gjendje të bëjnë çdo gjë për ta, madje kemi dëgjuar që shumica gërvishtin edhe krahun e tyre të dorës me emrin e idol-it të tyre. Në fakt një rast tjetër kemi tek reperi Noizy i cili për të cilin një nga fansat e tij ka bërë diçka shumë të veçantë. Fansi i tij ka vendosur që pjesën e pasme të kokës ta rruajë me shëmbylltyrën e Noizyt, dhe në fakt ka rezultuar vërtetë interesante....
  ★★★★★
 • Noizy Provokon Me Foto Nga Shtrati
  03-01-2016
  Reperi i njohur nga Shqipëria Noizy ka publikuar sot në rrjetin e tij ocial në Instagram një foto me një mbishkrim shumë provokativ. Ai ka publikuar një foto nga shtrati ku shihet vetëm në pjesën e sipërme, ndërsa ka lënë dyshime që në shtrat me të mund të ishte edhe dikush tjetër. “Po e shikoj atë dhe pyes veten si po e bën kaq mirë? Urime 2016”, ka shkruar ai në mbishkrimin e fotos. Po ç'ka dashur ai të thotë me këtë?...
  ★★★★★
 • “Pasioni I Noizyt Për Makina Nuk Ndalet”
  10-11-2015
  Reperi më i kërkuar shqiptar, pas dhjeta makinave të shtrenjta që ka në garazhdet e tij, vazhdon të këtë pasion makinat cilësore. Teksa gjendej duke drekuar buzë detit, Noizyt i kanë sjelle makinën e re, me luksozia e Mercedes Benz, një S Class e zezë. Sipas specialisteve të motorëve vlera e tregut të kësaj makine shkon 120 mije euro, me kilometrazh 0…...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}