>
BIOSHQIP
 • Arditi Habit Me Hitin E Ri
  17-12-2016
  Një krijimtari mjaft interesante na vjen nga këngëtari i mirënjohur Ardit Bexheti, poeti Avni Qahili dhe muzicienti Xheni. Fjala është për këngën e re të titulluar "Vetëm një nanë" e cila për nga tema ngjason me këngën "Kallma cigaren" dhe që në ditën e parë të editimit është vërejtur se do arrijë suksesin si ajo. Edhe ky projekt e bën Arditin të dallueshëm nga kolegët e tij, sepse si të thuash, zëri dhe kënga e tij di të "komunikojë" me publikun, për kudo e këdo ajo del se është brenda qenies njerëzore. ...
 • Ardit Bexheti Dhe Chocho Production Bashkojnë Forcat Për Sukses Të Ri
  24-03-2016
  Këngëtari i njohur i skenës sonë, Ardit Bexheti sot ka nxitur me një video të re të publikuar në You Tube. Fjala është për baladën e re që pritet të hidhet në treg së shpejti, e këtë herë ai vjen në bashkëpunim me produksionin e suksesshëm "Chocho Production". Që nga kjo video vërehet qartë se suksesi do jetë i garantuar, meqë sukseset tashmë janë bërë traditë për këta artistë. ...
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Ai Shikim” Nga Ardit Bexheti Ft. Leonora Poloska
  02-12-2015
  Këngëtari Ardit Bexheti është rikthyer në një bashkpunim me këngëtaren nga Maqedonia, Leonora Poloska. "AI Shikim" titullohet kënga e tyre më e re e cila është një baladë ritmike e punuar nga Astrit Stafai & Big Beng Beats. Teksti është shkruar nga Ardit Stafai dhe flet për dashurinë, e ndërsa videoklipi është punuar në Prishtinë, nga Produksioni ASHA....
 • Vjen “Ai Shikim” Nga Leonora E Arditi
  01-12-2015
  Pas një pauze disavjeçare, Leonora Poloska vendos të rikthehet me një bashkëpunim me Ardit Bexhetin. Kënga titullohet “Ai shikim”, e cila po rezulton tepër e suksesshme. E suksesshme është nga vetë fakti se elementet e futura në këngë janë tërheqëse, mbi të gjitha, teksti reflekton raportet e dy të dashuruarve në mënyrë perfekte. Kënga u punua nga Astrit Stafa dhe Big Bengu, teksti nga Ardit Stafa, ndërsa klipi është realizuar nga kompania AShA, në Prishtinë. Për më shumë, ju ftojmë të klikoni linkun e mëposhtëm dhe të shijoni këtë hit të ri… ...
 • Leonora E Arditi Gati Këngën E Re
  15-11-2015
  Dy zërat e veçantë dhe të garantuar të muzikës sonë ritmike Leonora Poloska e Ardit Bexheti, janë drejt përfundimit të projektit më të ri. Këngët e tyre janë të pakta në sasi, por që përmbajnë me shumicë cilësi. Mu për këtë veçori, ata tekstin e këngës ia besuan Ardit Stafës e muzikën Astrit Stafa e Big Bengu, ndërkaq merita e videoklipit I takon kompanisë tashmë të njohur, ASHA. Nga ky gjerdan artistësh, pritet që kënga të zë vendin e merituar, fillimisht nga dyshja e shumëkërkuar Arditi e Leonora, pastaj për melodinë ritmike e cila ...
  ★★★★★
 • “Haram Të Qoftë Dashnia” Sukses Që Duhej Festuar
  05-06-2015
  "Haram të qoftë dashnia" qe suksesi i radhës për Ardit Bexhetin dhe Vlora Bajramin. Ky videoklip u mirëprit mjaf bukur nga publiku dhe suksesin e gjithë kësaj, këta dy artistë të mirënjohur, vendosën ta kremtojnë me një darkë romantike bashkë me menaxherin e tyre, Avni Qahilin. Në këtë mbrëmje romantike u bisedua dhe për projektet e reja që priten të punohen së shpejti për dëshirën e publikut. 142/142783 ...
  ★★★★★
 • “Haram Të Qoftë Dashnia”, Hiti Më I Ri I Arditit Dhe Vlorës
  03-05-2015
  Meqë stina e pranverës është e atillë që kërkon të kalojmë në një ambient e shije tjetër, edhe dy artistët tanë të mrekullueshëm, Ardit Bexheti e Vlora Bajrami kanë menduar të sjellin projektin tepër pranveror “Haram të qoftë dashnia”. Është kjo një këngë me motive krejtësisht tërheqëse e relaksuese, ose thënë shkurt, i është përgjigjur momentit e kërkesave sezonale. 142/142203 Vargjet I ka thurrur mjeshtri I pendës, Avni Qahili, muzika nga kompozitori I mirënjohur Adis Ismaili, ndërsa klipi është realizuar në disa pje...
  ★★★★★
 • Arditi Dhe Vlora Së Shpejti Me Klip Të Ri
  09-04-2015
  Ai është prej vitesh në skenën shqiptare dhe sukseset i janë radhitur një pas një. Është ky këngëtari i mirënjohur nga Gostivari, Ardit Bexheti, i cili ka menduar të vijë me një projekt të ri. Këtë herë ka vendosur që këtë duet ta sjellë me Vlora Bajramin, këngë kjo e shkruar nga Avni Qahili, muzika dhe orkestrimi nga Adis Ismaili. Arditin, veç qëndrimit të treguar në muzikën që bën, atë e shquajnë edhe besnikëria, bujaria dhe sinqeriteti në përditshmëri, elemente këto që e bëjnë atë të jetë i dalluar dhe të ketë një vend të merituar ...
  ★★★★★
 • Ardit Bexheti, Gjithmonë Pranë Publikut
  17-06-2014
  Ardit Bexheti, solisti i njohur nga Gostivari, kohët e fundit publikoi mega-hitin e tij “Pikë në zemër”, bashkëpunuar me këngëtaren nga Shkodra, Albana Mesuli. Për këtë dhe shumë tjera ju ftojmë të lexoni intervistën e realizuar enkas nga gazetarët tanë në TeksteSHQIP.com Teksteshqip: Ardit, kohët e fundit keni filluar të merreni vrullshëm me muzikën. Na thoni nga kur keni filluar të këndoni? Ardit Bexheti: Unë muzikën e kam traditë familjare, ku në ndërkohë që i vogël kam kënduar bashkë me babain. Por, ishte diku viti 2008 ku m...
  ★★★★★
 • Ardit Bexheti: “Me Muzikën Fitoj Sa Për Një Jetë Normale”
  10-06-2014
  Këngëtari nga Maqedonia, Ardit Bexheti vjen në një rrëfim të tij duke treguar për fillimet në muzikë, si ka ndryshuar ajo, ku e sheh veten pas 10 viteve dhe sa fitohet nga muzika? Sa kohë u bënë që je në skenën muzikore? Në skenën muzikore kam më shumë se 9 vite që jam shumë aktiv. Cfarë ka ndryshuar në negative dhe pozitive gjatë këtyre viteve? Kanë ndryshuar shumë gjëra, normal rrethi që kam pasur zakonisht në atë kohë jo se si kam por obligimet e bëjnë të veten, ndërsa ajo pozitive është se kam njohur shumë njerëz që so...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}