>
BIOSHQIP
Biografia
Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine, eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat shqiptare. Ai ka tre motra dhe nje vella ne Gjermani. Që i vogel ka qene i dhene pas muzikes dhe kercimit, ai jepte mesime hip hopi ne shkolla private dhe emigroi ne Gjermani, ku fitoi çmimin si kengetari dhe vallzimtari me i mire. Stine iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 1997, ku me ate grup fitoi disa cmime si ne Vera Fest 1999, ku fituan cmimin e pare. Antaret e ketij grupi ishin Ernesti, Blendi dhe Tani. Kenga Fituese e ketij festivali iu be me vone edhe remixi, por qe ne te kendon vetem Stine me titull "Me mungon". Ai banon ne Tirane ku e ka edhe studion e tij Stine Records. Shume prodhime muzikore, shume hite dhe shume talente te reja kane dale nga kjo studio.

DËRGOI:
50 EVENTET E FUNDIT
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}