>
BIOSHQIP
Biografia
Këngëtari i njohur Stine dhe partnerja e tij, Graciela u përfolën për një ndarje, por Stine i ka hedhur poshtë thashethemet, duke thënë se janë bashkë dhe të lumtur. “Tani po e dëgjoj që jemi ndarë! Bashkë jemi dhe të lumtur,”- u shpreh këngëtari. Pyetjes nëse kanë plan për të bërë një fëmijë të dytë, ai iu përgjigj: “Rrugës jemi. Për mua nuk ka problem nëse është djalë apo vajzë!”

Çifti i njohur janë prindër të një vajze, Estias, dhe marrëdhënia e tyre është shoqëruar me ulje e ngritje. Ata i dhanë fund lidhjes në prag të Vitit të Ri 2018 dhe u ribashkuan rreth një vit më vonë. Duket se dashuria e tyre “triumfoi” mbi mosmarrëveshjet, ndaj Stine dhe Graciela tani planifikojnë zgjerimin e familjes.

Më datë 25 Korrik 2014, Alida publikon videoklipin "Din Ti", në bashkëpunim me Ingrit Gjoni & Graziën. Videoklipi u prodhua nga kompania Gold Productions.

Më datë 1 Dhjetor 2018, Alida publikon videoklipin "Larg", në bashkëpunim me Graziën dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, ndërsa teksti u shkrua nga Stine.

Më datë 31 Dhjetor 2018, Grazia publikon videoklipin "Fryma Ime", në bashkëpunim me Florian Tufallarin.

Më datë 28 Korrik 2019, Grazia publikon videoklipin "Diamant".

Më datë 10 Maj 2020, Grazia publikon videoklipin "Moti S'jena Pa". Muzika e këngës u punua nga Grazia & Stine, teksti u shkrua nga Grazia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stine.

Më datë 13 Maj 2021, Stine, Mevli, Grazia & Juli publikojnë videoklipin "Jena One". Teksti i këngës u shkrua nga Stine & Grazia, ndërsa orkestrimi u punua nga Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 7 Nëntor 2021, Grazia publikon videoklipin "S'jena Mo". Teksti i këngës u shkrua nga Grazia & G Bani. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 6 Korrik 2022, Grazia publikon videoklipin "Lej Lej". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Grazia, teksa për arranzhimin u kujdes Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 12 Tetor 2022, Grazia publikon videoklipin "Mos Harro". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Grazia, teksa për arranzhimin u kujdes Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 22 Shtator 2023, Grazia publikon videoklipin "Çika Jeme", në bashkëpunim me Xhepin. Teksti i këngës u përgatit nga vetë Grazia, teksa për arranzhimin u kujdes Stine. Videoklipi u prodhua nga Estia Film, ndërsa produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 23 Nëntor 2023, Grazia publikon videoklipin "Lamborghini", në bashkëpunim me Kamellya & Allyën. Teksti i këngës u përgatit nga vetë Grazia, teksa për arranzhimin u kujdes Bujaa. Videoklipi u prodhua nga Estia Film, ndërsa produksioni audio u realizua nga Stine.

Grazia ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "X5", në bashkëpunim me Stine & Hajro Cekën. Videoklipi u prodhua nga kompania Estia Film.