>
BIOSHQIP
 • Ja Sqarimi I Stines Për Rrahjen Me Florin
  05-01-2016
  Ernest Duka apo Stine la shije të keqe në fund të vitit 2015 ku zënka mes tij dhe këngëtarit Flori Mumajesi pas "Kënga Magjike" i cili përfundoi si incident nuk i dha një figurë të mirë tek publiku. POr tashmë gjithçka mbaroi dhe ka mbetur në vitin që lamë pas, je se çfarë uron Stine për 2016-tën: Pershendetje miq. Duke marre shkas nga ditet e para te keij viti te ri desha tju uroj perzemersisht,dhe te sqaroj nje situate te vitit ku e hodhem pas me te mirat dhe jo te mirat e tije. Ju detyrohem nje sqarim per incidentin e Kenges ...
  ★★★★★
 • Lirohet Stine, Ja çfarë Thotë Ai Për Incidentin..
  06-12-2015
  Këngëtari i njohur Stine ka pasur një përleshje mbrëmë me kantautorin Flori Mumajesi, i cili pas përleshjes është shoqëruar në spital për të marrë mjekimet e para pasi është goditur nga xhami i një shisheje. Të gjitha mediat aluduan se gjithçka ndodhi për shkak të pikëve, për shkak se Stine nga gjithsej 30 pikë që duhej ti jepte, 26 i dha Florit duke e renditur atë për çmimin e dytë sipas tij, ndërkohë që sipas Florit, Stine nuk meritonte as finalen pasi i kishte dhënë atij vetëm 2 pikë, duke e lënë kështu jasht 20-tëshes së tij. ...
  ★★★★★
 • Flori Vs. Stine – Kush Po E Fiton Këngën Magjike?
  28-11-2015
  Festivali Kënga Magjike ketë vit do të jetë një garë e fortë, duke përfshirë shumë artistë të cilët sollën këngë prej më të mirave. Ende pa mbaruar, Flori Mumajesi e Stine, janë dy nga këngëtarët që u prezantuan me këngë tashmë hite, njofton Klan Kosova. “Me fjalë të vogla” që e rikthej Florin pas gjashtë vitesh në ketë skenë, u bë njëra ndër këngët më të klikuara të këtij festivali. Deri në 1.6 milionë klikimesh janë shënuar për baladën e Mumajesit, e duke vazhduar më pas me këngën “Çifti Simpatik” që e prezantoi Stine me nj...
  ★★★★★
 • Stine Vjen Me Këngë Dhe Klip “Hot”
  27-12-2014
  Këngëtari i njohur Stine ka publikuar videoklipin e tj dhe këngën e tij më të re me titull "Nëse Vjen". Kënga është realizuar nga vetë Stine në studion e tij STINE Records. Kënga është e zhanrit baladë dhe i dedikohet dashurisë së humbur. Këngëtari në këtë klip shfaqet më ndryshme, më i zhveshur dhe me skena "hot". Videoklipi është realizuar në Tiranë nga produksioni MAX Production....
  ★★☆☆☆
 • Zbulohet E Dashura E Re E Stines
  21-09-2013
  Kantautori i njohur për herë të parë del hapur me një femër pas 4 vitesh. Ishte viti 2009, kur kantautori Ernest Duka (Stine) u shfaq çift me këngëtaren kosovare, Adelina Berisha, duke inauguruar lidhjen me një këngë klip së bashku të titulluar “Dashurua fillon”. Por lidhja e tyre pati uljet e ngritjet e saj, derisa ata u ndanë përfundimisht. Gjatë gjithë kësaj periudhe, kantautori i njohur është përpjekur ta mbajë jetën private larg medies, duke u kujdesur të mos shfaqet në publik me ndonjë vajzë, që të mund ta prezantonte si të d...
  ★★★★☆
 • Stine, Festë Për 32-Vjetorin Në Shoqërinë E Një Vajze
  03-02-2013
  Duket se festimin e ditëlindjeve të tij, kantautori Nesti Duka (Stine) e ka bërë traditë të përvitshme, ndërsa mbledh miqtë e tij artistë në një natë të vetme. Pas suksesit të vitit që sapo u mbyll me këngën “Ti je engjëll”, një historie të bukur dashurie e kënduar në bashkëpunim me GB MC e Rudi Cat, Stine ka nisur një vit të ri me koncerte e party, ndërsa ka menduar të festojë dhe për veten e tij. Kështu ai ka mbledhur gjithë miqtë e tij të afërt për të festuar së bashku në një nga club-et e njohura të Tiranës, ku ka shuar dhe qir...
  ★★★★☆
 • Stine, Flirti Me Vajzën E Panjohur
  03-11-2012
  Kantautori Nesti Duka i është rikthyer punës kohët e fundit jo vetëm me krijime të reja për këngëtarë të ndryshëm, por edhe me koncerte të shumta ku performon vetë si këngëtar. Shpesh në profilin e tij të "Facebook" ai lajmëron fansat për vendet se ku do të këndojë, dhe në profile të ndryshme në internet publikohen foto të performancave të tij nëpër lokale. Ne sot kemi publikuar foto që na tërhoqi vëmendjen. Në të, Stine shfaqet pranë një bukurosheje 'sexy' që nuk është as Roza Lati e as Ronela Hajati me të cilat këngëtari është pë...
  ★★★★★
 • Stine, Sipas Françeskës Janë Vetëm Miq
  15-10-2012
  Françeska Jaçe, konkurrentja 18-vjeçare nga Vlora në edicionin e pestë të "Big Brother Albania", raportin e saj me kantautorin Ernest Duka – Stine e ka etiketuar vetëm si shoqëri. "Unë mund të them vetëm kaq, që bashkë me Stinen kemi dy muaj që njihemi. Jemi takuar rastësisht dhe jemi miq të mirë me njëri-tjetrin", citon Panorama Plus fjalët e biondes së shumëpërfolur. Ajo ka thënë se e mbështet këngën e Stines, "Ti je engjëll", në festivalin "Kënga Magjike", sepse mendon se është e bukur dhe i pëlqen shumë teksti. "Unë mendoj ...
  ★★★★★
 • Stine: E Kalova Fazën E Të Pasurit Një Idhull
  23-09-2012
  Nje nder kengetaret qe do te jete pjesemarres ne festivalin "Kenga Magjike" eshte edhe kantautori Stine, i cili kete vit do te vije me nje rryme te re qe ai nuk e ka levruar me pare. Stine rrefen ne nje interviste per suplementin "Koha Tjeter" se megjithese konkurrenca eshte shume e forte, eshte pikerisht ajo qe e ben edhe me cilesor kete festival. Ai kete here nuk do te ngjitet vetem ne skene, por ne bashkepunim me dy kengetare te tjere qe, ashti sic shprehte edhe vete, puna ne grup ka bukurite dhe veshtiresite e veta. Per me shume l...
  ★★★★☆
 • Stine, Në “Kenga Magjike” Me Një ëngjëll Që E Mbron
  20-09-2012
  Vetëm pak ditë më parë në të dielën që kemi lënë pas ka startuar faza e parë e festivalit "Kënga Magjike 2012". Ndoshta sic e keni parë në programin e vetë producentit të këtij festivali, Ardit Gjebrea ka nisur me disa nga pjesëmarrësit ku mes tyre ka qenë edhe Xhesika Polo (X Factor) duet me Mateos Frroku(Ethet) me një këngë me titulll "Shumë të dua". Ndërsa mësuam se këtë javë kantautori Stine do të prezantohet me këngën me titull "Engjëll që më mbron", si dhe dëgjuam se edhe këngëtarja nga Prishtina Adelina Emini do të prezan...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}