>
BIOSHQIP
Biografia
Eshte nje nga kengetaret shqiptare me te afte profesionalisht. Eshte diplomuar si i tille dhe mban lart emrin e shkolles shqiptare te kendimit. Nuk ka zhaner te kendimit te cilin mos ta kete levruar sic vetem ai di dhe vetem live. Kendon opera, musical, muzike te lehte ne te gjitha gjinite e saj dhe popullore. Solist prane Teatrit te Operas dhe Baletit, Tirane dhe ne lokalet me ne emer te kryeqytetit shqiptar. Ai ka bërë studime shtesë në të kënduarit me Asistent Profesor Spahiu Burhan. Që nga viti 2002, ai ka pjesë e Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë në role të ndryshme. Aktualisht është një ndër trajnerët e "The Voice of Albanian".

Në Dhjetor 2002, Sidrit Bejleri merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Jam".

Më datë 19 Shkurt 2009, Artistet E Shkodres publikon videoklipin "Atdheut". Muzika e këngës u punua nga Zef Coba, teksti u shkrua nga Gjergj Fishta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpëtim Saraçi.

Në Nëntor 2009, Sidrit Bejleri merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Vetja Ime Ti".

Më datë 18 Shkurt 2010, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Ne Prag Te Deres". Muzika e këngës u punua nga vetë Sidrit Bejleri, teksti u shkrua nga vetë Sidrit Bejleri. Me këtë këngë, Sidrit Bejleri merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 në vitin 2010.

Më datë 23 Qershor 2011, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Kenge Nuserie". Me këtë këngë, Sidrit Bejleri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Në vitin 2011, Sidrit Bejleri publikon albumin "Shend E Vere".

Më datë 6 Shkurt 2013, Sidrit Bejleri & Juliana Pasha publikojnë videoklipin "Me Beso!". Me këtë këngë, Sidrit Bejleri & Juliana Pasha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Më datë 26 Maj 2014, Sidrit Bejleri, Lind Islami & Florent Abrashi publikojnë videoklipin "S'ta Kam Thënë". Muzika e këngës u punua nga Sidrit Bejleri, Shpëtim Saraçi, teksti u shkrua nga Sidrit Bejleri. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Sidrit Bejleri, Lind Islami & Florent Abrashi marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 19 Qershor 2017, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Sa Fort Te Du", në bashkëpunim me Denisa Gjezo. Muzika e këngës u punua nga vetë Sidrit Bejleri, teksti u shkrua nga vetë Sidrit Bejleri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpëtim Saraçi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 3 Gusht 2018, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "A E Ke Ndi". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 11 Janar 2019, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Yll I Bukurisë" dhe është kujdesur vetë për muzikën e këngës. Produksioni audio u realizua nga Shpëtim Saraçi.

Më datë 8 Mars 2019, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "A Ish' Njësoj", një këngë që i përket zhanrit baladë dhe për tematikë ka dashurinë. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Sidrit Bejleri & Irkenc Hyka, për orkestrimin u kujdes Dj Jojo, ndërsa produksioni muzikor u realizua nga Unix Production. Kënga flet për histori dashurie që ka përfunduar me ndarje, ndërsa në videoklip shfaqen si aktorë Kristiana Dodaj dhe Jozef Shiroka.

Në Maj 2019, Sidrit Bejleri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Yll I Bukurisë".

Më datë 5 Mars 2020, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Premtim". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Sidrit Bejleri.

Në Maj 2020, Sidrit Bejleri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Premtim".

Më datë 4 Mars 2021, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Vllazni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sidrit Bejleri. Produksioni audio u realizua nga Shpëtim Saraçi.

Më datë 10 Shkurt 2022, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Sa Nji Jetë", në bashkëpunim me Denisa Gjezon. Teksti i këngës u shkrua nga Sidrit Bejleri. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 10 Shkurt 2022, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "Sa Nji Jetë", në bashkëpunim me Denisa Gjezon. Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Sidrit Bejleri & Ervis Caushi, tekstin e shkroi vetë Sidrit Bejleri, teksa për arranzhimin u kujdes Ervis Caushi. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Në vitin 2023, Sidrit Bejleri publikon albumin "Pat Kenë Nji Kohë".

Më datë 23 Shkurt 2024, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "M'u Ke Ba". Kënga është kompozuar nga Kledi Bahiti, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Kledi Bahiti & Sidrit Bejleri. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.
DËRGOI: