>
BIOSHQIP
 • Sidrit Bejleri, Realizon ëndërrën
  18-03-2015
  Këngëtari Sidrti Bejleri është i njohur për publikun si këngëtar shkodran dhe prej disa vitesh është pjesë e panelit të jurisë të "The Voice of Albania". 141/141016 Edhe pse ai nuk i përdor shumë rrjetet e tij sociale së fundmi ka postuar një foto ku shhet duke vënë paruke, në këtë mënyrë duke realizuar ëndërrën e tij për të pasur flokë....
  ★★★★★
 • Sidrit Bejleri: Edhe Artistët Dhe Politikanët Kanë Nevojë Për Zotin
  24-07-2013
  Këngëtari Sidrit Bejleri, njëri nga emrat më të dashur të muzikës shqiptare e sidomos të performancave ‘live’, është një nga artistët më besimtarë. Ai flet me dashuri për fenë dhe për agjërimin, ndërsa ka treguar se ka kënduar edhe opera duke qenë agjërueshëm. “Kam vite që agjëroj. U bënë rreth 7-8 vjet që unë agjëroj dhe e bëj me ndërgjegje të plotë, që e di se ç’është agjërimi”, ka thënë këngëtari në një intervistë për Summer Pages. Duke shpjeguar se çfarë vlerë ka për të dhe si mund ta përshkruajë muajin e Ramazanit, ai thotë: “Rëndom e trajtojnë si vënia e një personi në pozitën e të varfrit, por nuk është vetëm kjo. Janë nj...
 • Sidrit Bejleri Bëhet Baba, Vjen Në Jetë Emeli
  04-03-2013
  Kengetari Sidrit Bejleri eshte bere baba gjate dites se djeshme. Lajmin, tenori i njohur e ka publikuar vete ne “Facebook”, permes ketij statusi: “Sot deshti Zoti me Madheshtine e Tij, te na jape nje nga dhuratat e medha, qe vetem Ai mund te jape. Nje vajze, Emelin e vogel. Perqafime! Sid Bejleri”. Pasi u vume ne dijeni te ketij lajmi, kontaktuam me Sidritin dhe ai na zbuloi se emri i vajzes, Emel, vjen nga turqishtja dhe do te thote ‘shprese’. “Bluetooth” i uron ciftit Bejleri, jete te gjate per vajzen Emel! Qofshi perjete te gezu...
  ★★★★★
 • Sidrit Bejleri: Me Egoizëm, Dua Të Fitojë Grupi Im
  22-01-2013
  Sidriti thotë se e ka shijuar shumë këtë eksperiencë… “Duke pasur parasysh finalen e vjetshme, nuk bëj dot parashikime, sepse vendos publiku. E di që po tregohem egoist, por dua që fituesi të jetë nga grupi im. Jam vërtetë shumë i kënaqur nga puna e secilit. Në të dyja edicionet është bërë një punë e madhe, por sigurisht sivjet ishim më të qartë e më të sigurt në atë që kërkonim. E kam shijuar vërtetë këtë eksperiencë duke u përpjekur të sillem ashtu siç jam, duke bërë batuta, pa dashur të marr pozicionin që shpesh i jepet një anëtari jurie. Edhe paneli ka qenë interesant. Alma dhe Eltoni ishin njohje të vjetra të miat. Kisha mendua...
{{ page + 1 }}/{{ pages }}