>
BIOSHQIP

Redon Makashi: Jam I Dashuruar, Por Nuk Ju Them Me Kë

12-02-2013
Kantautori i njohur Redon Makashi kohet e fundit ka qene ne shenjester te mediave roze per lidhjen e tij 20 vjecare me gazetaren Elda Koci. Por vete Redon Makashi ne nje interviste per Utv-news eshte shprehur se eshte i dashuruar, por nuk ka permendur emrin e vajzes.

Ndersa per sa i perket jetes artistike eshte ne punim e siper te nje projekti te ri. Baladat e dashurise ne muziken e lehte shqiptare nuk do te kishin kuptim pa kengetarin romantik Redon Makashi, karriera muzikore e te cilit ka nisur ne vitet 1990.

Albume ne treg dhe shume hit-e dashurie e kane renditur Redonin nder emrat me te preferuar te publikut shqiptar veçanerisht per romantiket. Ndonese familja e tij jeton prej vitesh ne Amerike, Redoni nuk mund ta shohe veten larg Shqiperise, vendit ku ka lindur dhe eshte rritur, ku ka marre duartrokitje nga publiku dhe ka mesuar kuptimin e fjales sukses. I pyetur për jetën private, ai nuk ka pranuar asnjëherë të prononcohet por na ka treguar se eshte i dashuruar.
(Gresilda Laraku/ UTV News)

Redon Makashi: Jam I Dashuruar, Por Nuk Ju Them Me Kë