>
BIOSHQIP
Biografia
Nuk ka njeri qe nuk e njeh kengen “Jam vlonjate”, te kengetares Marjola Kacani e cila eshte bere nje emer i njohur ne muziken popullore. Me nje ze te mrekullueshem ajo ka arritur te hyje ne zemrat e shqiptareve kudo qe ato ndodhen. Kete e tregon edhe fakti qe shpesh eshte e ftuar neper koncerte te ndryshme ne mbare boten, atje ku ka shqiptare. Pak njerez e dine se ajo ka mbaruar Akademine e Arteve per aktrim.

Në vitin 2006, Mariola Kaçani publikon albumin "Ca Ne Vlore, Ca Ne Tirane".

Në vitin 2007, Mariola Kaçani publikon albumin "Lum Kush Do Te Kete".

Më datë 29 Maj 2008, Mariola Kaçani publikon videoklipin "Aman Mike Aman Nure".

Në vitin 2008, Mariola Kaçani publikon albumin "Mos Mi Vri Mos Mi Lendo".

Në Maj 2010, Mariola Kaçani merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Jam Vlonjate".

Më datë 5 Prill 2012, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Ta Mbajme Gjalle Amanetin".

Në Dhjetor 2012, Mariola Kaçani merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "Dale Moj Bandille".

Më datë 4 Maj 2013, Mariola Kacani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Do Te Marr Ta Kam Bere Ben". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 29 Maj 2013, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Kolazh".

Më datë 9 Qershor 2013, Mariola Kaçani publikon videoklipin "Fukarai".

Në Nëntor 2013, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani marrin pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Valle Popullore".

Më datë 22 Shkurt 2014, Mariola Kacani publikon videoklipin "Kenge Kurbeti".

Më datë 22 Shkurt 2014, Mariola Kaçani publikon videoklipin "Vajta Ne Pazar".

Më datë 25 Prill 2014, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Bijte E Shqipes". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Korrik 2014, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Djale Nga Jugu".

Në vitin 2014, Mariola Kaçani publikon albumin "Djale Nga Jugu".

Më datë 11 Qershor 2015, Mariola Kaçani publikon videoklipin "Labe E Bukur".

Më datë 10 Shtator 2015, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Digjet Zjarr".

Më datë 9 Janar 2016, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Pret Motra Vellan".

Më datë 7 Maj 2016, Revolt Klan publikon videoklipin "Jemi, S'jemi", në bashkëpunim me Mariola Kaçani. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Rozana Radi, Febi Shkurti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Shtator 2016, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Kolazh 2016".

Më datë 23 Qershor 2017, Mariola Kaçani publikon videoklipin "Aman Aman". Muzika e këngës u punua nga Sokol Marsi, teksti u shkrua nga Sokol Marsi.

Më datë 13 Korrik 2017, Mariola Kaçani publikon videoklipin "Dasma Jone". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edmond Zhulali.

Më datë 14 Gusht 2017, Revolt Klan publikon videoklipin "Xhane", në bashkëpunim me Mariola Kacani. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Revolt Klan, Mariola Kaçani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 13 Korrik 2018, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Kolazh Me Kenge Dasme 2018".

Më datë 27 Korrik 2018, Jurgen Kaçani & Mariola Kaçani publikojnë videoklipin "Fale". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 23 Tetor 2018, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Shpirti Im Binjak". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 28 Janar 2021, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "O Ju Djem Që Çatë Detin". Orkestrimi i këngës u punua nga Vani Rushiti.

Më datë 23 Korrik 2021, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "O Xhaxha". Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti & Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vani Rushiti. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 1 Gusht 2022, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Nuse Ti, Dhender Une". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jurgen Kaçani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Vani Rushiti. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 6 Mars 2024, Skerdi & Mariola Kaçani publikojnë videoklipin "Trëndelinë". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Skerdi & Mariola Kaçani kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, ndërsa arranzhimi u krye nga Aspekt. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Skerdi & Aspekt.

Më datë 31 Mars 2024, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Vashëzo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jurgen Kaçani.

Më datë 4 Maj 2024, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Të Dua Për Kokën Tënde". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jurgen Kaçani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Jk Studio.