>
BIOSHQIP
 • Mariola Kaçani: Kënga Popullore Po “Dominon” Mbi Muzikën E Lehtë
  10-12-2012
  Nuk besoj se ka njëri që nuk e njeh këngën "Jam vlonjate", të këngëtares Marjola Kaçani e cila është bërë një emër i njohur në muzikën popullore. Me një zë të mrekullueshëm ajo ka arritur të hyjë në zemrat e shqiptarëve kudo që ato ndodhen. Këtë e tregon edhe fakti që shpesh është e ftuar nëpër koncerte të ndryshme në mbarë botën, atje ku ka shqiptarë. Pak njerëz e dinë se ajo ka mbaruar Akademinë e Arteve për aktrim por në një intervistë të dhënë për suplementin "Koha Tjetër", Marjola rrëfen jetën, studimet dhe projekte e saj më të f...
  ★★★★☆
 • Mariola Kaçani Prezanton Vellaun E Saj Ne Skene
  09-04-2012
  "Ta mbajmë gjallë amanetin", kështu titullohet një këngë e bukur e me motive labe që i kushtohet edhe kurbetit. Kënga në fakt këndohet nga Mariola Kacani në duet me vëllaun e saj, i cili quhet Jurgen dhe si duket shfaqet për herë të parë në një këngë profesionale dhe një videoklip shumë të bukur me motrën e saj. Megjithëse ka vetëm 3 ditë që videoja e realizuar nga 'Max Productions', është hedhur në kanalin youtube, kënga ka marrë komente dhe mijëra shikime. Kënga dhe video gërshetojnë bukur mallin për atdheun, por edhe amaneti për...
  ★★★★☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}