>
BIOSHQIP
 • Leonora Jakupi E ''Kopjon'' Gruan E Donald Trump
  31-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi u raportua se ditë më parë kishte qenë e ftuar nderi në zyrën e presidentes Atifete Jahjaga ku gjithashtu është shpërblyer me mirënjohjr nga ajo. E përderisa kishte qenë e ftuar tek presidentja normalisht që rëndësi të veçantë i duhej kushtuar edhe veshjes. Këngëtarja Leonora për veshje i është referuar gjithmonë Valdrin Sahitit mirëpo veshja e saj në zyrën e presidentes del të mos jetë origjinale. Nëse shikoni me kujdes Leonora kishte veshut një fustan të kuq me një setër, veshje e njejtë me atë të ...
  ★★★★★
 • Kjo është Nëna E Leonora Jakupit
  27-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka treguar se është shumë e lidhur me nënën e saj e cila e shoqëron nga do. Ajo ka treguar se ka qenë e lidhur edhe me babain derisa ai ishte gjallë, mirëpo me nënën ka një lidhje tepër më të veçantë. Leonora gjithashtu nuk nguron që ta shfaqë atë edhe në rrjetet sociale pasi shpesh herë poston foto me të. Në foton më lartë mund të shihni Leonorën bashk me nënën e saj....
  ★★★★★
 • Leonora Jakupi Përqafim Të Ngrohtë Endrit Mertirit
  11-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi është fotografuar sot bashk me fotografin e njohur nga Shqipëria Endrit Mertirin, ku shihet duke i dhënë atij një përqafim mkaft të ngroht. Siç shihet dyshja kanë një miqësis shumë të mirë, pasi edhe Leonora sa herë ndodhet në Tiranë nuk nguron ta takojë mikun e tij, ky i fundit ka qenë ai që ka postuar foto bashk me të. Mesa duket Leonora shumë shpejt do të vijë edhe me një fotosesion të ri, kjo mund të ketë qenë edhe arsyeja e vizitës sê saj....
  ★★★★☆
 • Leonora Në Kuvendin E Kosovës, Kjo Ishte Arsyeja
  10-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka qenë sot temë e mediave për shkak të një fotoje të saj e cila ka qarkulluar në rrjetet sociale ku shihet Leonora brenda hollit të Parlamentit të Kosovës. Ajo çfarrë u interesonte të gjithëve të dinin ishte se cila ishte arseyaj që ajo u fotografua atje. Ajo njihet si një mike e mirë e deputetes Ganimete Musliu por nuk besonin të ketë qenë kjo arsyeja se pse ajo ndodhej atje. Mirëpo Leonora ka treguar se ka qenë e ftuar speciale në zyrën e presidentes Atifete Jahjaha. eonora ka konfirmuar se ishte ...
  ★★★★★
 • Leonora Jakupi Feston Ditëlindjen. Sa Vjet Mbushi Ajo?
  03-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi sot feston ditëlindjen e saj. Ajo është prej vitesh në skenë dhe ka një karrierë mjaft të gjatë dhe publiku e njeh prej vitesh. Por nëse nuk e keni ditur ajo sot mbush 37 vjeç dhe ditëlindjen e sjak a vendosur ta festojë në Stamboll por që nuk ka treguar se me kë ndodhet atje?...
  ★★★★★
 • A është Leonora Jakupi Ende “Beqare”
  29-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në vendin tonaë por që njëkohësisht ruan me shumë fanatizëm jetën e saj private. Ajo nuk ka treguar asnjëherë për media nëse është e dashuruar apo në ndonjë lidhje dhe kjo gjë ende mbetet engimë për ta. megjithatë duhet thënë se Leonora ka goxha një moshë dhe mbase shumë shpejt mund ta shohim me princin e saj të kaltër në krah....
  ★★★★☆
 • Leonora Jakupi Shkëlqen Në Tiranë
  26-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ndodhet sot në Tiranë për shkak se ka shkuar për një vizitë tek vëllau i saj. Ajo ka postuar sot një foto në rrjetin e saj social në Instagram ku shihet e grimosur në mënyrë profesionale dhe dukej mjaft e bukur. E këtë bukuri mahnitëse e kanë mundësinë ta shijojnë sot qytetarët e Tiranës pasi Leonora ndodhet atje....
  ★★★★★
 • Leonora Kujton Kohën E Luftës, E Veshur Me Uniformën E UÇk-Së
  20-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi e ka shprehur disa herë haptazi ndjenjën e saj të madhe të patriotizmit që e ka. Së fundmi ajo ka publikuar një foto të realizuar gjatë viteve 1998-1999 ku shihet ajo bashk me koleget e saj Manjola Nallbani & Ledina Çelo duke kënduar në një koncert të madh humanitar në atë kohë "Homazh për Kosovën”. Në fakt ajo çka vihet re është se të trija këngëtaret janë të veshura me unfiromën e UÇK-së. “Emocion që nuk harrohet kurrë”, ka shkruar këngëtarja. Ndryshe ajo ka treguar gjithashtu se ka bajtur rreth 400 koncerte për qëllime bamirëse....
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Pushkë E çifteli” Nga Leonora Jakupi Ft. Gold Ag
  15-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi pas një pauze mjaft të gjatë në skenën muzikore ka publikuar së fundmi videoklipin e saj më të ri "Pushkë e çifteli". Kënga është me karakter patriotik dhe vjen në bashkpunim me reperin nga Presheva, Gold Ag. Arsyeja e lansimit të kësaj kënge është Festa e Pavarsisë së Kosovë. Kosova mbush plot 8 vite prej se u shpall shtet dhe këtë vit me rastin e festës nuk ka asnjë organizim në kryeqytet. Megjithatë publiku do të kenë mundësinë të kënaqen dhe të shijojnë këngën e bukur të sjellë nga leonora & G...
  ★★★★☆
 • Ekskluzive: Leonora Jakupi Ka Një Mesazh Për Shqiptarët
  13-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka kohë që nuk ka sjellë projekt të ri në skenën muzikore, por në fakt fansat e saj duhet të bëjnë vetëm edhe pak durim pasi kënga e saj më e re është gati. Leonora është shquar gjithmonë për patriotizxmin e saj, mbase edhe pak të tepruar mirëpo kjo është edhe arsyeja që kënga e saj e re është patriotike dhe me mesazh të fuqishëm për shqiptarët. “Këtë projekt e kam filluar afër dy vite arsyeja pse është vonuar është sepse kam dashur që të jetë diçka speciale për këtë festë të madhështore gjithashtu dhe ...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}