>
BIOSHQIP
 • Drilon Shala Rrëfen Për Karrierën E Tij Muzikore...
  11-08-2013
  Drilon Shala, djaloshi i talentuar nga spektakli "The Voice of Albania 1" vjen ekskluzivisht në këtë intervistë për të na rrëfyer për projektet e tij të ardhshme dhe jetën private. Në vazhdim ai na flet më shumë rreth karrierë së tij... Teksteshqip: Drilon, ju e filluat karrierën në "The Voice of Albania 1". Na trego pak më shumë rreth kësaj eksperience? Drilon: Eksperiencën në “The Voice of Albania” e konsiderojë si një ndër eksperiencat më të bukura të jetës sime për shumë arsye. Ishte ky spektakël që më bëri të promovohem në ...
  ★★★★☆
 • Drilon Shala, Pjesëmarrës Në “Kënga Magjike”
  21-09-2012
  Këngëtari i ri nga Gjakova, gjysmëfinalisti i emisionit të talentëve The Voice of Albania, Drilon Shala, ka vazhduar me sukses karrierën e tij dhe pritet të marrë pjesë edhe në festivalin e muzikës moderne shqiptare, Kënga Magjike. Driloni, i cili pasi u eliminua në gjysmëfinale të The Voice of Albania bashk me yllin e ri, Yll Limanin, ka vazhduar karrierën duke publikuar një single të titulluar "Më Mungon". Sidoqoftë, këngëtari i ri nuk është ndalur dhe tashmë e ka gati këngën e re, me të cilën do të marrë pjesë në Kënga Magjike....
  ★★★☆☆
 • Drilon Shala, Së Shpejti Nëpër Festivale
  08-08-2012
  Konkurroi per here te trete ne "Top Fest" dhe filloi te behet i dashur per publikun shqiptar. Historine e dy te rinjve te dashuruar qe sapo ishin ndare, e tregonte me mire vete djaloshi sharmant, Drilon Shala, me kengen "Mos thuaj mbaroi". Per here te pare ka qene pjesemarres me kengen "Ti, vete jeta". Ne "Top Fest 7" eshte prezantuar si vokalist i nje grupi me kengen "Macja e zeze", ndersa ishte nje nder konkurrentet gjysmefinaliste te spektakli "The Vocie". Me cfare po merret Driloni, i cili muziken e ka pasion, ndersa vete punon ne...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}