>
BIOSHQIP
Biografia
Në vitin 2011, Drilon Shala merr pjesë në The Voice of Albania 1 dhe është një ndër konkurrentët gjysmëfinalistë.

Në Prill 2005, Driloni merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Ti Vet Jete".

Ne Top Fest 7 eshte prezantuar si vocalist i nje grupi me kengen “Macja e zeze”.

Në Maj 2012, Drilon Shala merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Mos Thuaj Mbaroi". Historine e dy te rinjve te dashuruar qe sapo jane ndare do te na e tregoje ne kenge nje kengetar I cili prezantohet per here te trete ne Top Fest.

Në Nëntor 2012, Drilon Shala merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Do Kthehesh".

Në Nëntor 2013, Drilon Shala merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Sa Shpirt Te Kam".

Më datë 11 Qershor 2016, Drilon Shala publikon videoklipin "Pa Ty".