>
BIOSHQIP
 • Zhaku, Debate Absurde Me Dasarën Mbi Tentim-Përdhunimin
  27-02-2013
  Une nuk di nese duhet dhe ta publikoj kete si lajm, por me beri te qesh aq shume si njera dhe tjetra (dhe pse eshte nje teme aspak per te qeshur) ene thashe…emi mo mire po e vendos. Ne fakt une s’kam ndonje gje per te thene, se si videoja dhe mesazhi i Zhakut flasin vete lol, por ne lidhje me kete teme vec dicka shume te rendesishme do shtoja: 113/113800 Menyra sesi Zhaku e prezantoi ne media kete ngjarje nuk ishte menyra e duhur. Kini parasysh qe Zhaku eshte nje person publik, e kur ajo nuk beson ne ndihmen e policise...
  ★★★★★
 • Zhaku: Në “Vip Shpija” Tentuan Të Më Përdhunonin
  12-02-2013
  Inida Gjata e njohur me emrin artistik, Zhaku, ka treguar se eshte larguar me dhune nga “VIP Shpija 3”, ne nje interviste ekskluzive ne “Edicionin e Pare” ne Utv News. Sikur mos te mjaftonte kjo Zhaku ka tronditur opinionin publik me nje tjeter fakt duke thene se kane tentuar ta perdhunonin. Sipas Zhakut ajo eshte nxjerre me dhune dhe me pas ka qendruar nje dite ne nje hotel. Zhaku rrefen se gjate qendrimit ne hotel dy persona te futur nga produksioni kane tentuat te abuzonin seksualisht me te. Pyetjes se moderatorit, se perse nuk ka bere denoncim ne polici per kete ngjarje, Zhaku eshte pergjigjur se kushtonte shume ta ndiqje ...
 • Zhaku: Sherri Me Kastron Dhe Kënga E Censurës
  12-01-2013
  Mbrëmë në Zonë e Lirë ku midis të tjerëve të ftuar ishin Zhaku dhe Kastro Zizo, nuk kane munguar fyerjet dhe acarimet për shkak të një projekti muzikor që Zhaku pretendonte se i ishte vjedhur. Zhaku përveç librit, paraqiti dhe këngën "Censura" me tekst +18 vjeç....
  ★★☆☆☆
 • Zhaku, Sherr Me Albanën Në Facebook
  19-11-2012
  Dalja nga spektakli "VIP Shpija" e Zhakut ka qenë pika kulmore dhe e kthesës për marrëdhëniet e saj me Albana Osmanin. Në profilin personal në Facebook, Inita Gjata (Zhaku) shkruan se "miq të dashur, është një gocë e bukur që e ka trunin bosh që nuk e kupton fare ndryshimin midis Albana dhe Shqipëri. A mund tia shpjegoni ju, se kur u përpoqa unë ajo më torturoi dhe me vodhi një xhaketë që ia dhashë me shumë mirësi meqe kishte ftohtë. Hajde pra thomëni a ka shumë dallim fjala Albana nga fjala Shqipëri dhe ku qëndrojnë ato". Përgjigja ka qenë e menjëhershme ndërsa Albana shkruan "Zhaku, më vika vërtetë shumë keq për çfarë shkruan. ...
 • Zhaku Dehet, Fyen Banorët Dhe Largohet Nga Vip Shpija
  28-10-2012
  Personazhi më i përfolur në ditët e para të edicionit të tretë të Vip Shpija, Zhaku, është larguar para kohe dhe me urdhër të 'zotit të shtëpisë'. Largimi i Zhakut vjen pas dehjes së saj të tepruar në njërën prej mbrëmjeve ku ajo ka fyer rëndë Dr. Florin dhe disa anëtarë tjerë të shtëpisë që janë personazhe VIP. Se për cfarë bëhet fjalë pritet të mësojmë së shpejti me anë të një video ekskluzive. Besohet se fyerjet e Zhakut e kishin detyruar edhe Enver Petrovcin që të largohet nga shtëpia më e madhe në trojet shqiptare. Ajo madje i kishte thënë Petrovcin të mos e quajë veten artist, por aktor. Ndërkohë Zhaku kishte hequr ...
 • A E Di Zhaku Që Edhe Ajo është Shqiptare?
  27-10-2012
  Ka më pak se një javë që kur ka filluar reality shou, "Vip Shpija", dhe banorët kanë filluar t'i nxjerrin kthetrat e tyre. Personazhi që ka rënë më së shumti në sy, për sjelljet e saja të kqija është, këngëtarja Zhaku nga Shqipëria. Pasi ofendoi aktorin, Enver Petrovci, Zhaku nuk është mjaftuar me kaq dhe ka adresuar në emër të krejt shqiptarëve një fyerje të rëndë duke thënë se të gjithë shqiptarët janë "legena" Këto fjalë këngëtarja i bëri pas një mbrëmjeje relaksuese dhe alkoolit të përdorur, pas të cilës 'shfrytëzoi' dehjen, për të fyer banorët tjerë. Ata që e kanë ndjekur "VIP Shpija" gjatë mbrëmjes së djeshme kanë ...
 • Zhaku Tërhiqet Nga “Kënga Magjike” Per Të Marr Pjesë Në “Vip Shpia”
  04-10-2012
  Kënga "Aman Aman" e artistes Inida Gjatës, që do të merrte pjesë në Festivalin e Këngës Magjike nuk do të jetë më pjesë e saj. Ka qenë vet Zhaku ajo që ka bërë të ditur lajmin, nëpërmjet një statusi në Facebook. "Po ju bëj me dije se për shkak të disa angazhimeve të programuara më parë, ne nuk do mund të vazhdojmë konkurimin në Kënga Magjike, megjithatë e falenderojmë shumë Arditin dhe stafin e tij për mundësine e promovimit të këngës "Aman Aman" . I uroj suksese miqve të mi që marrin pjesë në këtë konkurs dhe veçanërisht Rozi R...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}