>
BIOSHQIP
Biografia
Ks lindur ne Prishtine por i ri u largua per ne Britanine e Madhe, ku ka studiuar dhe punuar. Jetoi ne Londer per rreth 20 vjet. Ai tani me shume leviz ne Evrope dhe eshte afer gjirit familjar ne Kosove. Aktualisht jeton ne Gjermani me gruan e tij.
Evente
Më datë 4 Gusht 2012, Vaxi & Nexhat Jaha publikojnë videoklipin "Më Rëndsi Me Kan Shqiptare".

Më datë 15 Shtator 2012, Vaxi publikon videoklipin "Ne çdo Zemer".

Më datë 23 Tetor 2012, Vaxi publikon videoklipin "Per Ty Qe M'ke Lane".

Më datë 7 Shkurt 2013, Vaxi & Bleon Zeqiri publikojnë videoklipin "Pavarsia".

Më datë 19 Korrik 2013, Vaxi publikon videoklipin "Kopilica", në bashkëpunim me Betimi.

Më datë 10 Nëntor 2013, Vaxi, Afrim Aliu & Hajredin Gjeta publikojnë videoklipin "Te Fala". Muzika e këngës u punua nga Besim Bunjaku, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 29 Mars 2014, Vaxi publikon videoklipin "Ne Prishtine", në bashkëpunim me Academic Band.

Në Maj 2015, Vaxi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Ne Enderr Vjen".

Më datë 23 Mars 2015, Vaxi publikon videoklipin "Larg Teje".

Më datë 6 Korrik 2015, Vaxi publikon videoklipin "Limonada".

Më datë 26 Shtator 2015, Vaxi publikon videoklipin "Kurr Hallall", në bashkëpunim me Shqipe Abazi.

Në Janar 2016, Vaxi merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Une Se N'dal Dot Zemren".

Në vitin 2015, Vaxi publikon albumin "Kurre Hallall".

Më datë 20 Maj 2016, Vaxi publikon videoklipin "Fati Yne".

Më datë 29 Maj 2017, Vaxi publikon videoklipin "Nuk Jam Pendu".

Më datë 16 Mars 2021, Besim Bunjaku publikon videoklipin "Enderr", në bashkëpunim me Vaxin.