>
BIOSHQIP
 • Labinot Rexha Dhe Kallashi Po Thyejnë Rekord Klikimesh
  25-11-2015
  Labinot Rexha dhe Kallashi brenda më pak se dhjetë ditësh kanë arritur të marrin qindra mijëra klikime në Youtube me këngën e tyre “Ajo”. Kjo këngë deri me tash vetëm në këtë kanal është dëgjuar më shumë se 679 mijë herë. Videoja është realizuar nga MAX Production, derisa është hera e parë që starleta Donjeta Kosumi e njohur si Kallashi dëgjohet duke kënduar....
  ★★★★★
 • Labinot Rexha, Këngëtari Që çdo Ditë E Më Shumë Po Arrin Sukses
  23-08-2015
  Labinot Rexha vazhdon të jetë i kërkuar në shumë ahengje dhe mbrëmje argëtuese. Ai ka thyer rekord me pjesëmarrje edhe në dasma sivjet. Po ashtu Labinot Rexha - Noti shquhet edhe për mbrëmje muzikor gati çdo javë në Zvicër. Ai po e shijon edhe suksesin e këngës “T'kam xhan”, e cila është pritur shumë mirë nga publiku....
  ★★★★★
 • Noti Sjell Klipin E Ri “Niset Trimi“
  08-03-2015
  "Niset trimi" është titulluar balada më e re e Labinot Rexha. Është ky një klip që është pëlqyer jashtëzakonisht bukur nga publiku, për vetë faktin së përcjell një mesazh të caktuar mbi gjendjen e tanishme të popullit të Kosovës. Tekstin e ka punuar Qazim Menxhiqi, muzikën e ka përpunuar Machiato Records, ndërsa video nga Max Production. Noti ka menduar të na befasojë edhe me një bashkëpunim të ri me këngëtaren e re Vjollca Hamiti, të cilin do e shijojmë më 19 mars....
  ★★★★★
 • Noti I Këndon Muajit Të Ramazanit
  14-07-2014
  Labinot Rexha, këngëtari I mjaft hiteve, sëfundi ka vendosur të vijë me një këngë kushtuar muajit të shenjtë të Ramazanit. Kënga mban titullin “Ty O Zot që na udhëzon”, e cila ka të bëjë mbi atë se si një besimtar I fesë islame e kalon muajin e shenjtë të Ramazanit dhe lutet për ditë të mbara për mbarë njerëzimin. Teksit është krijuar nga Arsim Kolari, muzika është përpunuar nga Machiato Band në studion e "B – Star MEDIA". Sikur duket, Labinoti ka vendosur te befasojë publikun edhe me hite që do t’I sjellë ndërkohë....
  ★★★★★
 • Labinot Rexha Sjell Klipin E Ri “Motra Jonë”
  26-06-2014
  Këngëtari Labinot Rexha vazhdon të jetë aktiv jo vetëm më mbrëmjet e tij të shumta në diasporë, por edhe me projekte të njëpasnjëshme. Karriera e tij prej shumë vitesh, bashkëpunimet me emra të njohur të estrades dhe këndimi i tij “Live” në secilin koncert, e kanë bërë një emër të dashur për publikun shqiptar. “Në karrierën time unë kam punuar më shumë artistë të njohur si: Ismet Peja, Mihrije Braha, Machiato Band”, Ali Dula, Loni AK, dhe së fundmi me rep këngëtarin e njohur Stresin, e cila këngë u prit jashtëzakonisht mirë nga simpat...
  ★★★★☆
 • Noti Aktiv Edhe Gjatë Kësaj Vere
  20-06-2014
  Labinot Rexha i njohur si Noti edhe gjatë kësaj sezone të verës ka vendosur të jetë pranë adhuruesve të tij kudo në Kosovë dhe Diasporë. Kënga që ka plasuar tani i dedikohet temës së dashurisë të gërshetuar me socialen që flet për martesën e vajzës, çastet kur vajza largohet nga shtëpia e babait. Mbase ka kohë që Labi e kishte menduar një këngë të tillë për faktin se tani po është i kërkuar shumë edhe nëpër organizime të ndryshme gazmore. "Kënga ‘Martesa e vajzës’ është e përgatitur nga ‘Machiato Records’, që ka realizuar komponimin dhe orkestrimin, ndërsa tekstin e ka përgatitur Blerina Mati. Kënga trajton një temë dashurie që n...
 • Labinot Rexha Nis Bashkëpunimin Edhe Me Machiaot Band
  21-02-2014
  Këngëtarit Labinot Rexha-Noti bashkëpunimet si duket po i ecin mjaft mirë. Pas duetit që solli me Stressin, këngën “Ata sytë e tu”, e cila vazhdon të pëlqehet mjaft shumë në publik, Labinoti ka nisur bashkëpunimin edhe me grupin “Machiaot Band” me të cilët gjatë muajit mars do të plasojnë në treg video-projektin më të ri. “Jam shumë i lumtur që kënga e realizuar me Stresin ka thyer tabu në skenën muzikore. Fakti që ka arritur të klikohet 500 mijë herë brenda 24 orëve ka treguar suksesin e vet dhe kjo më ka bërë të ndjehem shumë mirë. Në këtë këngë tregova aftësitë e mia profesionale të këndimit. Muzika nuk do dhunë ose ofendim si...
 • Labinot Rexha: “Ata Sytë E Tu” Do Të Jetë Një Mega Hit
  26-01-2014
  Bashkëpunimet mes këngëtarëve nuk kanë të ndalur, së fundi këngëtari Labinot Rexha ka realizuar një këngë të re bashkë me këngëtarin Stresi. Kënga mbanë titullin “Ata sytë e tu” për të cilën këngë Labi thotë se do të jetë një mega hit. “Sapo kemi përfunduar në këngën më të re, në bashkëpunim me Stresin. Kënga titullohet ‘Ata sytë e tu’ dhe përmban një temë dashurie dhe kam përshtypjen se do të jetë një mega hit”, ka thënë ai për “Zëri”. Tekstin e këngës e ka realizuar Granit Gashi, ndërsa aranzhmani është përgatitur nga Valon Re...
  ★★★★★
 • Labinot Rexha (Noti), Bashkëpunime Me Machiato Band Dhe Stresin
  17-01-2014
  Jeton dhe vepron në Zvicër, por është gjithmonë prezent në skenën e muzikës shqiptare dhe ka realizuar plot 12 albume dhe 13 videoklipe. Labinoti së shpejti vjen me bashkëpunime të bujshme. Teksa pritet publikimi i klipit të ri me Machiato Band, Labinoti na flet edhe mbi projektin e rradhës me reperin Stresi. Foto e mësipërme shkëputet pikërisht nga realzimi i këtij projekti. Ju ftojme të lexoni intervistën që teksteshqip.com ka përgatitur me këngëtarin Labinot Rexha... Teksteshqip: Kur ka filluar karriera juaj si këngëtar? Labino...
  ★★★★☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}