>
BIOSHQIP
Biografia
Ai vjen nga një familje këngëtarësh të muzikës popullore, të cilët ia kane zbuluar talentin Labinotit, kur atëherë ishte vetëm 5 vjeç. Këngët e tij të para janë: "Të dua" dhe "Azilant". Në Prizren ka kryer 9-vjecaren dhe të mesmen per muzikë. Ai ka realizuar një numër të madh këngësh, këngë të cilat janë të përmbledhura në shume albume cilësore. Këngët që kanë dhënë një hov të madh në muzikën mbarëshqiptare, të Labinot Rexhës janë: Çou Rexho, Maska (feat Machiato Band), Inati (feat Mihrije Braha), Kolazh këngësh (në bashkëpunim me Ismet Pejën) etj. Labinot Rexha jeton dhe vepron aktualisht në Gjenevë të Zvicrës.

Në Qershor 2007, Labinot Rexha merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Te Kan Thene Qe Sjam I Mir".

Më datë 5 Shkurt 2010, Labinot Rexha publikon videoklipin "Pranoni Kosoven", në bashkëpunim me Loni Ak 47.

Më datë 19 Prill 2011, Machiato Band publikojnë videoklipin "Maska", në bashkëpunim me Labinot Rexha. Me këtë këngë, Machiato Band marrin pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011.

Në Janar 2016, Labinot Rexha merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Si Hero".

Në vitin 2011, Labinot Rexha publikon albumin "Studenti".

Më datë 20 Nëntor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Gurbeti".

Më datë 20 Nëntor 2012, Atdhetare Iseni publikon videoklipin "Eja Sonte Diskotek", në bashkëpunim me Labinot Rexha.

Më datë 20 Nëntor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Shaci", në bashkëpunim me Nadi.

Më datë 20 Nëntor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Malli Per Babane".

Më datë 20 Nëntor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Mos Me Urrej", në bashkëpunim me Loni Ak 47.

Më datë 20 Nëntor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Knaqu Sonte".

Më datë 20 Nëntor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Qohu Rexho".

Më datë 25 Nëntor 2012, Labinot Rexha & Qamil Hondozi publikojnë videoklipin "Te Dua Te Dua".

Më datë 6 Dhjetor 2012, Labinot Rexha publikon videoklipin "Ti Nuk Mendon".

Më datë 20 Dhjetor 2012, Mihrije Braha & Labinot Rexha publikojnë videoklipin "Inati".

Më datë 27 Mars 2013, Labinot Rexha publikon videoklipin "Ani Zemra Jeme". Me këtë këngë, Labinot Rexha merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 2 Korrik 2013, Labinot Rexha publikon videoklipin "Katerina".

Më datë 23 Tetor 2013, Labinot Rexha publikon videoklipin "Kenga E Veles".

Më datë 14 Shkurt 2014, Labinot Rexha & Stresi publikojnë videoklipin "Ata Sytë E Tu". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 16 Prill 2014, Labinot Rexha publikon videoklipin "Ta Ha Buzen Ty", në bashkëpunim me Machiato Band.

Më datë 25 Qershor 2014, Labinot Rexha publikon videoklipin "Motra Jonë".

Më datë 11 Gusht 2014, Loni publikon videoklipin "Femer", në bashkëpunim me Labinot Rexha.

Në vitin 2014, Labinot Rexha & Machiato Band publikojnë albumin "Live".

Më datë 4 Mars 2015, Labinot Rexha publikon videoklipin "Niset Trimi".

Më datë 16 Mars 2015, Labinot Rexha publikon videoklipin "Dridhet Zemra", në bashkëpunim me Vjollca Hamiti.

Më datë 4 Gusht 2015, Eli-G publikojnë videoklipin "Ama", në bashkëpunim me Albana Mesuli & Labinot Rexha. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga 52oni, ndërsa për orkestrimin u kujdes Maringlen Boja. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 9 Nëntor 2015, Labinot Rexha publikon videoklipin "Malli Yt", në bashkëpunim me Anjeza Branka.

Më datë 16 Nëntor 2015, Labinot Rexha publikon videoklipin "Ajo", në bashkëpunim me Kallashin. Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, ndërsa teksti u shkrua nga Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 10 Shkurt 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "E Pa Shpirt".

Më datë 19 Prill 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "Maturant". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia.

Më datë 7 Qershor 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "Pa Ty Smundem Më". Muzika e këngës u punua nga Machiato Band, teksti u shkrua nga Granit Gashi.

Më datë 26 Korrik 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "Syte E Tu", në bashkëpunim me Marsel Ademi & Loni.

Më datë 13 Gusht 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "Lajka", në bashkëpunim me Kallashi & Loni.

Më datë 8 Tetor 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "Loti I Femijes". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 2 Dhjetor 2016, Labinot Rexha publikon videoklipin "Ndarjen Tone".

Më datë 3 Janar 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Sa Po Vrasin Fjalet", në bashkëpunim me Edi Beqiri. Muzika e këngës u punua nga Agim Kadriu, teksti u shkrua nga Granit Gashi.

Më datë 16 Shkurt 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Faleminderit". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel, Granit Gashi.

Më datë 2 Mars 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Kjo Dashni", në bashkëpunim me Valbona Halili. Teksti u shkrua nga Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 27 Prill 2017, Labinot Rexha & Elizabeta Marku publikojnë videoklipin "Nuk Ka Largesi Që Më Ndan Nga Ty". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia.

Më datë 12 Maj 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Nuk E Pranoj Të Humba Ty". Muzika e këngës u punua nga B2N, teksti u shkrua nga B2N.

Më datë 3 Qershor 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Magji", në bashkëpunim me Elizabeta Marku.

Më datë 14 Qershor 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Kam Me Marr Nje Vajze Malesore".

Më datë 29 Korrik 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Prap Të Du".

Më datë 8 Tetor 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Jam I Lumtur Pa Ty", në bashkëpunim me Loni.

Më datë 1 Nëntor 2017, Labinot Rexha publikon videoklipin "Dashni". Muzika e këngës u punua nga B2N, teksti u shkrua nga B2N.

Më datë 27 Mars 2018, Labinot Rexha publikon videoklipin "Maturant 2018".

Më datë 15 Maj 2018, Labinot Rexha publikon videoklipin "Vuaj Per Ty". Muzika dhe teksti u shkruan nga B2N.

Më datë 11 Korrik 2018, Labinot Rexha publikon videoklipin "Çika E Babës". Muzika e këngës u punua nga vetë Labinot Rexha, teksti u shkrua nga Abaz Selmani. Edhe pse u tha se komuniteti serb në Rahovec pengoi xhirimet e videoklipit të ri të këngëtarit, Labinot Rexha, një gjë e tillë nuk ndodhi pasi xhirimet u përfunduan me sukses. Producenti i videoklipit tha se zgjedhja është bërë për shkak të vjetërsisë së një prej lagjeve të qytetit të Rahovecit, jo pse aty jetojnë komuniteti serb. Ndërkaq, producenti i klipit nga kompania Artivison mohoi se xhirimet ishin ndërprerë, pasi thotë se ai refuzoi të bënte një gjë të tillë përkundër kërkesës së serbëve. Në anën tjetër, këngëtari Labinot Rexha deklaroi se ai mori shembullin e Francës dhe Gjermanisë që punojnë së bashku përkundër konfliktit shumëvjeçar dhe beson se xhirimi i klpit shpalos të vërtetën se serbët nuk e kanë tejkaluar atë kaluarën.

Më datë 9 Gusht 2018, Labinot Rexha publikon videoklipin "Kolege".

Më datë 16 Nëntor 2018, Ela Muja publikon videoklipin "Jepja Ti Zemren", në bashkëpunim me Labinot Rexha. Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga B2N.

Më datë 22 Nëntor 2018, Labinot Rexha publikon videoklipin "Kanagjegji". Muzika e këngës u punua nga vetë Labinot Rexha, teksti u shkrua nga Abaz Selmani.

Më datë 26 Nëntor 2018, Labinot Rexha publikon videoklipin "Çifti I Ri Mir Se Vjen" dhe është kujdesur vetë për muzikën e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Shaban Isenaj.

Më datë 3 Shkurt 2019, Labinot Rexha & Dardan Gjinolli publikojnë videoklipin "Ajo".

Më datë 19 Mars 2019, Labinot Rexha publikon videoklipin "Lamtumir". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga B2N.

Më datë 21 Mars 2019, B2N & Labinot Rexha publikojnë videoklipin "Çfare Zemre Paske Pas". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga B2N.

Më datë 15 Qershor 2019, Labinoti publikon videoklipin "Hajde", në bashkëpunim me Dorisën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga B2N.

Më datë 10 Gusht 2019, Labinot Rexha publikon videoklipin "Çika E Babës 2". Muzika e këngës u punua nga Labinot Rexha, ndërsa teksti u shkrua nga Abaz Selmani.

Më datë 5 Mars 2020, Labinot Rexha publikon videoklipin "Nëna E Fëmijëve Të Mi". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga B2N.

Më datë 24 Maj 2020, Labinot Rexha publikon videoklipin "Ti S'e Meriton".

Më datë 28 Shkurt 2021, Labinot Rexha publikon videoklipin "Martesa Pa Dashni". Muzika e këngës u punua nga Labinot Rexha, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bekim Hallaqi (Belle). Produksioni audio u realizua nga Bekim Hallaqi (Belle).

Më datë 29 Prill 2021, Labinot Rexha publikon videoklipin "Problem", në bashkëpunim me Lirjon Zenelaj. Muzika e këngës u punua nga Bekim Hallaqi (Belle), teksti u shkrua nga Nurteel, Bekim Hallaqi (Belle) & Lirjon Zenelaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bekim Hallaqi (Belle). Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 2 Mars 2022, Kabil Keça & Labinot Rexha publikojnë videoklipin "Me Bismilah". Muzika e këngës u punua nga Kabil Keça.

Më datë 11 Prill 2022, Labinot Rexha publikon videoklipin "Haram", në bashkëpunim me Edona Hasanaj. Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Bekim Hallaqi (Belle). Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 18 Qershor 2022, Labinot Rexha publikon videoklipin "E Di Ku T'rreh Zemra". Muzika e këngës është sjellë e punuar në bashkëpunim nga Granit Gashi & Darddy. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 25 Qershor 2022, Labinot Rexha publikon videoklipin "Çele Telefonin". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Granit Gashi & Darddy kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 23 Korrik 2022, Labinot Rexha publikon videoklipin "E Bon Namin". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Granit Gashi & Darddy kanë punuar bashkë muzikën dhe orkestrimin, ndërsa tekstin e këngës e shkroi Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 10 Dhjetor 2022, Labinot Rexha & Edo Bazz publikojnë videoklipin "Zemren Ty Ta Fali". Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 24 Prill 2023, Blero publikon videoklipin "Helem", në bashkëpunim me Labinot Rexhën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flakron Voca.

Më datë 10 Maj 2023, Labinot Rexha publikon videoklipin "Dashni 2023". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga A Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Diez.

Më datë 18 Korrik 2023, Labinot Rexha & Orgito Dapa publikojnë videoklipin "Ku T'kam Lale". Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Granit Gashi & Dardd.

Më datë 18 Janar 2024, Labinot Rexha publikon videoklipin "Më Së Shumti Mu Dhimt Nana".

Më datë 28 Janar 2024, Labinot Rexha publikon videoklipin "Te Bolero". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Visar Bektashi. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.
DËRGOI: