>
BIOSHQIP
Biografia
Që ne rini DRITA UKAJ u interesua ne muzikë dhe duke u inspirua prej adhuresve se saj. Drita mori hapat e para në vitin 1999 si kengtare Professionale. Duke nisur si kengetare me nje folklor te paster Shqip, tashme Drita ka arritur të behet një nder këngëtaret me te njohura ne trojet Shqiptare. E kështu as bashkpunimet s’mungojnë për ketë talent te ri te muzikës. Drita morri pjese ne shume koncerte ne Europe.

Ne vitin 2009 beri një boom tjetër me këngët e saj ne nje Lokal te njohur ne Zvicer.
Evente
Më datë 7 Tetor 2010, Drita Ukaj publikon videoklipin "Krisi Pushka".

Më datë 12 Mars 2011, Drita Ukaj publikon videoklipin "Rinia E Shkodres".

Më datë 23 Gusht 2011, Drita Ukaj publikon videoklipin "Ne Dasmen Tende".

Më datë 30 Prill 2013, Drita Ukaj publikon videoklipin "As Fejesen, As Martesen".

Më datë 15 Korrik 2013, Drita Ukaj publikon videoklipin "Cokollata".

Në Nëntor 2013, Drita Ukaj merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Kolazh Shkodran".

Më datë 19 Gusht 2016, Drita Ukaj publikon videoklipin "A Me Do".

Më datë 6 Korrik 2018, Drita Ukaj publikon videoklipin "Hajde Sonte". Muzika e këngës u punua nga Shpëtim Saraçi, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpëtim Saraçi.