>
BIOSHQIP
Biografia
Më shumë se me emrin e vërtetë e njohin si Gjini i “Portokallisë”. Besart Kallaku, sot është ndër aktorët më të dashur të “Portokallisë” dhe jo vetëm për stafin, i cili duket se nuk bën dot pa të, por edhe për gjithë audiencën që e ndjek këtë show. Mjaft popullor për personazhet dhe batutat që përdor, ai ka krijuar një profil interesant, për të cilin publiku e duartroket, por edhe kritika e vlerëson. Nëse keni qeshur dhe jeni argëtuar me personazhet që interpreton, ky ka qenë edhe objektivi i tij, sepse siç shprehet edhe ai vetë, “ka lindur për të dhuruar buzëqeshje, kudo dhe kujtdo”. Përveç roleve të humorit Besarti ka interpretuar edhe në dy filma artistik shqiptarë, “Koha e kometës” dhe “Alive”. Jo pak për një karrierë të re, siç është kjo e aktorit Kallaku. Ne vitin 2017, Besarti u martua me kengetaren e njohur Xensila Myrtezaj dhe kalon nga Top Channel ne Klan TV.

Më datë 16 Janar 2011, Bes Kallaku publikon videoklipin "Katunari Gangsta". Muzika e këngës u punua nga Stine, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku.

Në Maj 2012, Bes Kallaku merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Regga Katunari".

Më datë 26 Korrik 2012, Bes Kallaku publikon videoklipin "Eminem I Katunareve".

Në Maj 2013, Bes Kallaku merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Qejfi".

Më datë 18 Qershor 2013, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "Loku Ke Blloku".

Më datë 5 Maj 2014, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "Jeta E Funit".

Më datë 9 Tetor 2014, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterat", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 8 Maj 2015, Bes Kallaku, Rati & Big Mama publikojnë videoklipin "Me Temina". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Jani Duri.

Më datë 6 Korrik 2015, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterat 2", në bashkëpunim me Rati.

Më datë 12 Shkurt 2016, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "S3 Amsterdam". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 5 Gusht 2016, Bes Kallaku publikon videoklipin "Si Mjalti", në bashkëpunim me Leonard. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 8 Gusht 2016, Bes Kallaku & Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Unaza". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 29 Janar 2017, Bes Kallaku & Ylli Baka publikojnë videoklipin "Gezuar Baftjar". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Bes Kallaku.

Më datë 13 Maj 2017, Bes Kallaku & Olsi publikojnë videoklipin "N'dashni". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 16 Shtator 2017, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterja Zemres", në bashkëpunim me Klajdi Haruni. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, Bruno, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku.

Më datë 13 Shkurt 2018, Bes Kallaku & Yll Baka publikojnë videoklipin "Cohu Kerceni". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Bes Kallaku, Olsi Bylyku.

Më datë 15 Qershor 2018, Bes Kallaku & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Daja". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Bes Kallaku, Edlir Begolli.

Më datë 16 Korrik 2018, Irkenc Hyka & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Makarena". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, Petro Xhori, Bes Kallaku.

Më datë 21 Korrik 2018, Gent Fatali publikon videoklipin "Na Vjen Dita (Bella Ciao)", në bashkëpunim me Bes Kallaku. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga Gent Fatali, Bes Kallaku, Mixey, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 2 Nëntor 2018, Dani & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "O Bir". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 19 Nëntor 2018, Bes Kallaku & Kolë Oroshi publikojnë videoklipin "Duku Duku". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga Bes Kallaku, Endrit Mumajesi.

Më datë 12 Korrik 2019, Fatima Ymeri publikon videoklipin "Si Rrush", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga Edlir Begolli & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 2 Nëntor 2019, Bes Kallaku publikon videoklipin "Ça M'ke Bo", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga Edlir Begolli & Bes Kallaku.

Më datë 8 Mars 2020, Bleona publikon videoklipin "Haters", në bashkëpunim me Bes Kallakun.

Më datë 2 Korrik 2020, Bes Kallaku publikon videoklipin "KTG". Muzika e këngës u punua nga Mixey & Apollo, ndërsa teksti u shkrua nga Bes Kallaku. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 16 Korrik 2020, Bes Kallaku publikon videoklipin "Ciao, Po Të Lë", në bashkëpunim me Anila Mimanin. Orkestrimi i këngës u punua nga Marenglen Boja.

Më datë 10 Tetor 2020, Bes Kallaku publikon videoklipin "Lele". Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 26 Shkurt 2021, Bes Kallaku & Andi Shkoza publikojnë videoklipin "Rudina". Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 24 Qershor 2021, Vani & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Nomi". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga Edlir Begolli & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 13 Gusht 2021, Fatima Ymeri publikon videoklipin "Hallakam", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga Edlir Begolli & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 27 Nëntor 2021, Bes Kallaku & Andreas publikojnë videoklipin "Jena Deh". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 24 Shkurt 2022, Bes Kallaku publikon videoklipin "Gabova", në bashkëpunim me Besnik Shatelin. Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 6 Maj 2022, Bes Kallaku, Gerona & Klodian Kodra publikojnë videoklipin "Luj Luj". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Marenglen Boja & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 27 Maj 2022, Bes Kallaku & Mateus Frroku publikojnë videoklipin "Rrapatushe". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 29 Korrik 2022, Bes Kallaku & Meda publikojnë videoklipin "A Ç'ka M'gjeti". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 21 Tetor 2022, Bes Kallaku & Bledi Selita publikojnë videoklipin "Lepurushe". Kënga është kompozuar nga Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Bes Kallaku & Bledi Selita. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 1 Maj 2023, Klea Balukja publikon videoklipin "Per Koken Time", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Gramoz Kozeli & Bes Kallaku, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Gramoz Kozeli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 3 Maj 2023, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Xhemile", në bashkëpunim me Bes Kallaku & Stiv Bokën. Kënga është kompozuar nga Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Irkenc Hyka & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 3 Maj 2023, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Ma Boni Dashnia", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gravity Music.

Më datë 10 Qershor 2023, Fifi publikon videoklipin "Unaza E Dashnise", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Kënga është kompozuar nga Indrit Dode, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Filloreta Raçi (Fifi) & Bes Kallaku. Produksioni audio u realizua nga Apollo.

Më datë 22 Korrik 2023, Asim Gashi & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Lulija". Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Shpeta Sound.

Më datë 22 Korrik 2023, Merita Halili publikon videoklipin "Ajka", në bashkëpunim me Bes Kallakun.

Më datë 26 Korrik 2023, Bes Kallaku publikon videoklipin "Kallamari". Kënga është kompozuar nga Edlir Begolli, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Bes Kallaku & Edlir Begolli.

Më datë 1 Gusht 2023, Gold AG publikon videoklipin "Bojna Qef", në bashkëpunim me Bes Kallaku & Orgiton. Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Gramoz Kozeli, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Gold AG & Bes Kallaku, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Klajv Kajno & Gramoz Kozeli.

Më datë 3 Gusht 2023, Bes Kallaku & Senad Sabliqi publikojnë videoklipin "Vare Veten Me Kollare". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku, ndërsa për aramzhimin u kujdesën bashkë Sardi Mneri & Deyzoh (Ronaldo Shtylla).

Më datë 10 Gusht 2023, Altin Sulku, Anila Mimani & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Ani Ani Java". Kënga është kompozuar nga Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 11 Nëntor 2023, Eugena Aliu & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Ata". Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Sardi Mneri, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Bes Kallaku & Saia, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Deyzoh (Ronaldo Shtylla) & Sardi Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 25 Nëntor 2023, Mandi Nishtulla publikon videoklipin "Sarile", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Mandi, Edlir Begolli & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 29 Mars 2024, Arben Gjeloshi publikon videoklipin "Faqe Kuqe", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Kënga është kompozuar nga Edlir Begolli, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Edlir Begolli & Bes Kallaku.

Më datë 4 Maj 2024, Bes Kallaku & Flori Lloga publikojnë videoklipin "Intrigante". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Mb Music & Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 12 Maj 2024, Bes Kallaku, Gerona & Klodian Kodra publikojnë videoklipin "Çika". Muzika e këngës u punua nga Marenglen Boja, ndërsa teksti u shkrua nga Mb Music. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.
DËRGOI: