>
BIOSHQIP
Biografia
PASAPORTA:
Gjatësia: 1.83
Ngjyra e syve: E kaftë
Ngjyra e flokëve: E kaftë
Pija e preferuar: Portokalli
Muzika e preferuar: Të gjitha zhanret
Këngetari-ja i/e preferuar: Justin Timberlake/Beyonce
Ngjyra e preferuar: E zezë
Sporti i preferuar: Hiq
Sportisti/ja i/e preferuar: Xherdan Shaqiri
Hobi: Muzika
Stili i veshjes: I kombinuar
Moto e jetës: Mos lejo askënd të ta prish disponimin se nuk ia vlenë

Më datë 9 Tetor 2009, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Ti Me çmend". Me këtë këngë, Alban Mehmeti merr pjesë në Zhurma Show 2010 në vitin 2010.

Në Dhjetor 2009, Alban Mehmeti merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "1 2 3 Minuta".

Në Maj 2010, Alban Mehmeti merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ne Ditelindjen Tende".

Më datë 16 Shtator 2011, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Telefonom". Teksti u shkrua nga Mithat Sadiku. Me këtë këngë, Alban Mehmeti merr pjesë në Çelësi Muzikor 5 në vitin 2011.

Në vitin 2012, Alban Mehmeti publikon albumin "Po Te Pres".

Më datë 3 Mars 2013, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Ballë Për Ballë". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Alban Mehmeti merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 8 Prill 2013, Granit Ahmeti publikon videoklipin "2 Per 1", në bashkëpunim me Alban Mehmeti.

Më datë 7 Mars 2014, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Bjondina". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Macro Creative.

Në vitin 2014, Alban Mehmeti publikon albumin "Live".

Më datë 22 Mars 2015, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Mos Harro".

Më datë 7 Prill 2015, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Maturant".

Më datë 27 Shkurt 2016, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Nese Ti Ma Fal".

Më datë 13 Korrik 2016, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Aman".

Në vitin 2016, Alban Mehmeti publikon albumin "Mos Qaj".

Më datë 15 Tetor 2017, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Vonë". Muzika e këngës u punua nga Leart Boshnjaku, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Në vitin 2018, Alban Mehmeti publikon albumin "Vonë (Balada Dashurie)".

Më datë 15 Prill 2018, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Dashnia Jem", në bashkëpunim me Kaltrina Selimi. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka.

Më datë 10 Shkurt 2019, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Me Mungon". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), ndërsa teksti u shkrua nga Fatmir Muja & Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 24 Prill 2021, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Dua Te T'harroj".

Më datë 12 Maj 2022, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Dasma Shqiptare". Kënga u orkestrua nga Labinot Mezini.

Më datë 24 Maj 2023, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Pak M'paske Dasht". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Produksioni audio u realizua nga Bini Diez.

Më datë 21 Korrik 2023, Alban Mehmeti & Lori publikojnë videoklipin "Pasha Sytë E Ballit". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Besnik Qaka, ndërsa tekstin e shkroi Arben Beha.

Më datë 27 Nëntor 2023, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Zahir Pajaziti". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gold AG, ndërsa orkestrimi u realizua nga Hysni Klinaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 15 Shkurt 2024, Alban Mehmeti & Malësori publikojnë videoklipin "Nëse Shkoni Krejt". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 19 Prill 2024, Alban Mehmeti publikon videoklipin "Lotët E Dashnisë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Labinot Mezini. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.
DËRGOI: