>
BIOSHQIP
Biografia
Zaimina ne moshen 16 vjeçare u shpall Miss Shqiperia 2002. Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare, duke qene keshtu objektiv i shume paparaceve. Vitet e fundit e gjejme Zaiminen si modele por edhe si kengetare me hite te ndryshme qe e bene te famshme ne Shqiperi dhe ne Kosove. Nis ne fillim karrieren si kengetare me kenget: "Ku je", "Pa ty", "Kthehu".

Nofka: ZAI
Ndihem me seksi kur kam veshur: XHINSE DHE T-SHIRT
Me terrorizon ideja e: VDEKJES.
Pjesa qe me pelqen me shume nga trupi im eshte: KEMBET
Nese me kengen nuk do te me kishte ecur, me siguri do te... MERRESHA VETEM ME STUDIME
Tatuazhet qe kam: SHENJE E INDIVIDUALITETI TIM.
Nje dite do te doja qe: TE JEM E SUKSESSHME NE PROFESIONIN TIM (ARKITEKTE) DHE TE KEM NJE FAMILJE TE MADHE.
Gjeja e pare qe bej sapo zbres nga skena, ne nje koncert eshte: PI UJE!

Në vitin 2005, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "S'te dua".

Në Prill 2005, Zaimina Vasjari merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Ku Je".

Në vitin 2006, Zaimina Vasjari dhe Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Bonito".

Në Shtator 2006, Zaimina Vasjari merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Sonte Me Prit".

Në vitin 2006, Zaimina Vasjari publikon albumin "S'ma Ndjen".

Në Maj 2007, Zaimina Vasjari merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Mos Thuaj Jo".

Në vitin 2007, Kastro Zizo merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Chupa Chupa", në bashkëpunim me Zajmina.

Ne veren 2008 vjen nje duet me Ratin ne kengen e shoqeruar me videoklip "Zarfe trendafilash". E ftuar tek ZONE E LIRE, nje emision i Arjan Cani, kendon kengen e re "Zemren parkove keq".

Në vitin 2009, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Nje me pak e nje me shume" nga Supersonic Production.

Në Shkurt 2009, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Facebook".

Në Maj 2010, Zaimina Vasjari & Blero marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Vec Ti" me nje videoklip nga Max Production.

Në Maj 2010, Zaimina Vasjari merr pjesë në Çelësi Muzikor 4 me këngën "Me Sy Të Penduar", ku arrin ne vendin e 2-te.

Në Dhjetor 2010, Zaimina Vasjari merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Problem" e shoqeruar nga nje tjeter videoklip.

Në Nëntor 2010, Zaimina Vasjari merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "1 Me 6".

Ne vitin 2011, e ftuar ne kosove tek Op Labi Party 3 per te festuar vitin e ri, vijon me nje kenge te re titulluar "Te Ndjej". Në Qershor 2011, Zaimina Vasjari merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Problem". Atje ben te ditur po realizon kengen e saj te re "Po Ta Dija" nga Flori Mumajesi, e cila do
realizohet me videoklip. Ne Korrik 2011, vijon kenga e ra "Apokalips" ne bashkepunim me kengetarin e mirenjohur kosovar, Besjan Gashi per te cilen ka realizuar nje videoklip nga Max Production. Me 21 gusht 2011 nxjerr ne treg kengen e pritur "Po Ta Dija" e cila kthye ne nje Hit veror me nje videoklip i realizuar ne plazh nga Max Production.

Më datë 4 Prill 2012, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Bardh E Zi". Muzika e këngës u punua nga Str8dope. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Zaimina Vasjari u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2012 (2012), Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012).

Më vitin 2012, Zaimina Vasjari publikon videoklipin me titull "Bardh E Zi", e realizuar kesaj rradhe me kompozitorin nga Kosova Cekic, kengetarja ka shkuar pikerisht ne Prishtine per ta realizuar klipin me kompanin prishtinase ASHA. Ne ket videoklip del e veshur me Gucci me nje fustan qee ngjan atyre te Hollywood-it si Beyonce.

Në Maj 2012, Zaimina Vasjari & Gold AG marrin pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Forever".

Më datë 22 Tetor 2012, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Po Ta Dija". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në Nëntor 2012, Zaimina Vasjari merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Do Pi".

Më datë 6 Shkurt 2013, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Golden Eagle", në bashkëpunim me Baboo Darabuka.

Më datë 31 Maj 2013, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "I Kom". Muzika e këngës u punua nga Stine, teksti u shkrua nga vetë Zaimina Vasjari. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Zaimina Vasjari merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 11 Qershor 2014, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Shumë".

Më datë 17 Gusht 2015, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Blackout", në bashkëpunim me Elgit Doda. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Big Basta. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Zaimina Vasjari merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 6 Shkurt 2016, Zaimina Vasjari & Blasta publikojnë videoklipin "Me U Kthy". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Rozana Radi, Blasta. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 15 Gusht 2020, Zaimina Vasjari publikon videoklipin "Vetes". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Qershor 2021, Zaimina Vasjari merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "Vetes".
DËRGOI: