>
BIOSHQIP
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “A Ke Zemër” Nga Yllka Kuqi
  29-04-2016
  “A ke zemër” titullohet kënga më e re e këngëtares, të cilën e ka sjell edhe me një video. 150/150617 Yllka që deri më tash kryesisht për tekstet e këngëve të saj ka angazhuar emra të njohur të shkrimit, kësaj here këtë përgjegjësi ia ka ndarë ekskluzivisht vetës. 150/150616 Se ku e ka gjetur frymëzimin për këtë tekst dhe a ka diçka personale që lidhet me këto vargje, për këtë temë pasi që ajo nuk ka folur ende rreth saj. 150/150610 ...
  ★★★★★
 • Yllka Kuqi, Foto Me Bashkëshortin
  09-11-2015
  Këngëtarja Yllka Kuqi mesa duket është mjaft e lumtur me jetën e saj bashkshortotre. Ajo së fundmi ka publikuar në rrjetet e saj sociale një fotografi me bashkshortin e saj Astrit Pallaska ku shihen së bashku të duke shijuar një natyrë të qetë dhe duken shumë të lumtur mes vete. Çifti janë martuar në 2011-tën e ndërsa Yllka shpesh ka pohuar në intervistat e saj se dëshiron që në një të ardhme të afërt të bëhet edhe me fëmijë...
  ★★★★★
 • Ku Mbeti Yllka Kuqi?
  02-08-2015
  Këngëtarja Yllka Kuqi gjatë vitit 2015 nuk është se ka qenë shumë aktive sa i përket projekteve të saj muzikore. Yllka këtë vit ka publikuar vetëm një këngë me titull "I mallkuar", videoklipin e të cilës e ka xhiruar me dron në Shqipëri. Ndërsa gjatë verës Yllka ende nuk ka sjellë ende ndonjë projekt të ri muzikor. Mbase angazhimi i saj i tepërt nëpër dasma bën që të mos i mbetet shumë kohë për të sjellë gjatë sezonës së nxehtë diçka të re. Megjithatë ndoshta pritet ndonjë projekt i ri nga ajo në muaj e ardhshëm, nga shtatori e ...
  ★★★★★
 • Zbulohet Misteri I Yllka Kuqit
  01-07-2015
  Yllka Kuqi është konsideruar këngëtare serioze dhe që nuk ka pranuar të ekspozohet shumë. Yllka në asnjë performancë të saj nuk ka dashur që ta vë në pah feminilitetin, linjat, apo të shfaqet ekstravagante. Mirëpo, së fundi ka vendosur të tregoj pak më shumë nga vetja, trupin dhe formen e saj që duket e mrekullueshme. Tani edhe misteri rreth trupit të Yllka Kuqit, u zbulua....
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “I Mallkuar” Nga Yllka Kuqi
  09-03-2015
  Këngëtarja Yllka Kuqi ka lansuar videoprojektin e saj më të ri, një këngë me titullin "I mallkuar". Kënga flet për një person që ajo e quan të "mallkuar" i cili shfaqet me fytyra të ndryshme. Teskti & muzika janë realizuar nga Arsim Bunjaku, ndërsa orkestrimi është bërë në studion e Florent Boshnjakut. 140/140753 Ndërsa videoklipi është një kohë e gjatë që është punuar me të dhe është xhiruar në portin e Durrësit, realizuar nga MAX Production....
  ★★★★★
 • Yllka Kuqi Zhgënjen
  05-02-2015
  Prej vitesh jemi mësuar ta shohim të rregulluar deri në detajet më të imta. Yllka, që në fillimet e saj ishte aq modeste, dalë ngadalë u bë njëra nga këngëtaret më të kuruara. Me fustana glamuroz, grim perfekt, modele flokësh interesante...Kështu po shfaqet Yllka Kuqi në shumë paraqitje publike. Ndërkohë, në jetën private këngëtarja pëlqen të shfaqet natyrale. Por, natyraliteti i saj zhgënjen. Shikoni Yllken me dhe pa grim....
 • Yllka, Bën “Selfie” Me Presidenten
  18-10-2014
  Këngëtarja e njohur Yllka Kuqi ka postuar së fundmi në rrjetin e saj social në Instagram një "selfie" të cilën e ka realizuar me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga. Këtë gjë këngëtarja e ka arritur gjatë vizitës së presidentes në qytetin e Gjakovës për organizimin e "Darka e Lamës"....
  ★★★★★
 • Yllka Kuqi: “Unë Besoj Në Zot”
  06-05-2014
  Këngëtarja shqiptare, Yllka Kuqi, duket se është një praktikuese e devotshme e fesë islame. Krijuesja e disa këngëve të suksesshme pavarësisht angazhimeve të shumta, duket se gjen kohë të mjaftueshme për të praktikuar ritet fetare të islamit. Ajo ka shkruar në profilin e saj në Facebook “Unë besoj në Zot”, duke aluduar se praktikon fenë islame. E veçanta e gjithë kësaj është se Yllka është parë e mbuluar në fotografinë e publikuar nga vetë ajo. Yllka Kuqi njihet si këngëtare që ka tentuar të arrijë majat e suksesit me vler...
  ★★★★☆
 • Yllka Kuqi Vendos Të Mos Prezantohet Në “Kënga Ime”
  17-04-2014
  Vazhdon tërheqja e këngëtarëve kosovarë nga festivali “Kënga ime”, e gjithë kjo për rëndësinë që iu dha një këngëtari serb, Zdravko Colic, i cili ishte i ftuar special në këtë eveniment dhe për më shumë u prit nga publiku dhe prezantuesit si një yll bote. Yllka Kuqi është dashur të prezantohet pas dy javësh (26 prill) dhe këngët i ka thuajse të përfunduara, porse ka vendosur që të mos paraqitet aspak. “Pas spektaklit të të shtunës (kur u prezantua Colici), kam vendosur të tërhiqem, sepse thjesht më ka ngjallur ndjenja jo të mira...
  ★★★★★
 • Yllka Kuqi: 2 Fjalë Rreth Klipit Të Ri “Të Kujtoj”
  13-04-2014
  Yllka Kuqi sapo ka lansuar së fundmi videoprojektin e saj më të ri, këngën "Të Kujtoj", një këngë shumë e vjetër të cilën ajo thotë se e ka përpunuar. Realizimi dhe përpunimi janë bërë në studion e Florent Boshnjakut, videoklipi është xhiruar nga MAX Production e përderisa lokacionet e xhirimit kanë qenë kryesisht në qytetin e Durrësit. Yllka na rrëfen më shumë rreth këtij projekti në këtë intervistë.... TeksteShqip: Yllka, keni pregaditur së fundi projektin tuaj më të ri muzikor? Na flisni pak më shumë rreth këtij projekti? Yll...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}