>
BIOSHQIP
Biografia
Threedots Productions ne baza te statistikave mund te renditet si studio me e madhe e produksioneve muzikore ne Shqiperi me mbi 450 krijime muzikore te realizuara nga producentet e saj Flori Mumajesi, Kledi Bahiti, Andi Gramm, Vicky, per mbi 120 artiste te njohur dhe te rinj, shqiptare dhe te huaj.

Ne histrorikun e krijmeve te kesaj studio, renditen edhe artistet me te njohur shqiptar (mund ti gjeni ne kategorine Artiste te ketij website) shume nga te cilet kulmin e karrierers se tyre e arriten duke nxjerre ne pah aftesite e tyre interpretuese dhe artistike nepermjet krijimeve muzikore te realizuara nga producentet e Threedots.
Mbi 80% e krijimeve te producenteve te Threedots, kan arritur suksesin maksimal te audiences duke u kthyer ne hite muzikore gjate periudhes se lancimit te tyre por edhe ne vazhdim.
Per shume vite me rradhe dhe deri ne ditet e sotme, kenget e krijuara nga producentet e studios Threedots kane pushtuar me plote kuptimin e fjales “aurtopolantet” ne: kafenete,clubet,diskot,festat,dasmat,ekranet televizive,radiot,makinat,celularet,plazhet dhe organizimet festive ne Shqiperi dhe jashte saje.
Nepermjet nje periudhe kohore prej me shume se 17 vjetesh ne tregun muzikor, producentet e Threedots kane vetetuar me punen e tyre dhe rezultatet maksimale te arritura, se profesionalismi dhe kijimtarija e tyre eshte nje nga arsyet pse sot kjo studio njihet ne tregun e muzikes shqiptare si nje nder produksionet me prestigjoze te vendit per krijimtarine muzikore ne rryma te ndryshme nder te cilat perfshihen:
Muzika Popullore
Muzika Moderne
Muzika E lehte
Muzika Klasike
Krijimet e producenteve te Threedots Productions thuajse cdo vit (per afro 17 vitet e punes se tyre) jane vleresuar me cmime prestigjoze neper evente te nryshme muzikore ne Shqiperi dhe jashte saje.
Ne bazen e ketij historiku i cili dukshem i frymezon producentet e Threedots te ndjehen krenare per arritjet e tyre dhe imazhit profesional qe ata kane krijuar, Threedots sot vazhdon krijimtarine ne fushen e muzikes duke shtuar cdo dite e me shume vlerat kreative te ketij historiku por edhe duke permbushur deshiren e te gjithe muzike-dashesve per me shume ART-KULTURE-ARGETIM.