>
BIOSHQIP
Biografia
Visar Shala (Skivi) njihet si ne nder reperat me te mire e me te pelqyer ne trojet shqiptare. Karrieren e tij si reper e filloi ne vitin 2004 ku kishte formuar nje grup me reperin tjeter Ledri Vula te quajtur Skillz, bene buje me kenget e tyre. Kane dy albume shume te suksesshmene treg "Aftësi" dhe "Sex, Rap and Money". Pasi Ledri braktisi muziken, grupi Skillz shperbehet. Skivi nderthur karrieren e tij me anetaret e labelit Babastars dhe ne vitin 2011, fillon te publikoje kenge solo, por gjithmone ne bashkepunim te ngushte me Getin dhe Babastars.

Nga 6 Janar 2019, Skivi ben te ditur se terhiqet zyrtarisht nga labeli Babastars pas mosmarreveshjve me Getoar Selimin.

Emri mbiemri: Visar Shala
Gjatësia: 1.84
Pesha: 85 Kg
Ngjyra e syve: E kaftë
Ngjyra e flokëve: E kaftë
Ushqimi i preferuar: Chicken Cury
Këngëtari i preferuar: Jay-z
Pija e preferuar: Jack
Ngjyra e prferuar: Vjollce
Sporti i preferuar: Basket
Stili i veshjes : Sa ma gjone

Në Nëntor 2011, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Neles", në bashkëpunim me Visari Skillz.

Më datë 1 Dhjetor 2012, Cozman publikon videoklipin "We Doin This", në bashkëpunim me Agon Amiga & Skivi. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Babastars, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 15 Dhjetor 2013, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Welcome To Prishtina", në bashkëpunim me Florian Beqiri & Skivi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 12 Mars 2014, 2Ton publikon videoklipin "Ato", në bashkëpunim me Skivi.

Në Qershor 2014, Skivi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "Na", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Mimoza Shkodra.

Në Dhjetor 2014, Skivi merr pjesë në Zhurma Show 2014 me këngën "Na", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Mimoza Shkodra.

Më datë 2 Qershor 2015, Skivi publikon videoklipin "Emrin Qysh E Ki", në bashkëpunim me Onat.

Më datë 2 Gusht 2015, Samanta publikon videoklipin "Ss", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Skivi, Onat. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 19 Mars 2016, Soni Malaj publikon videoklipin "Me Mua", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Dj Aldo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 30 Qershor 2016, Skivi publikon videoklipin "3she". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 30 Dhjetor 2016, Skivi publikon videoklipin "Shoqnia", në bashkëpunim me Cozman & Petrit Nino.

Më datë 27 Qershor 2017, Skivi publikon videoklipin "Hajnekena", në bashkëpunim me Rema Canolli.

Më datë 27 Nëntor 2017, Ghetto Geasy publikon videoklipin "Bisha Me 2 Koka", në bashkëpunim me Skivi. Teksti u shkrua nga Getoar Selimi, Skivi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 3 Mars 2018, Skivi publikon videoklipin "Dita Nata". Teksti u shkrua nga vetë Skivi. Videoklipi u prodhua nga XL Films nën regjin e Uron Esatit.
Më datë 9 Qershor 2018, Skivi publikon videoklipin "Kijamet", në bashkëpunim me Gena. Teksti u shkrua nga vetë Skivi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 19 Korrik 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Syt E Saj", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 10 Prill 2019, Skivi publikon videoklipin "Panika". DorantBeats nga Pigeon Music është kujdesur për realizimin e këngës, videoklipin e ka xhiruar ‘Dardan Sadiku Films’. “Faleminderit të gjithëve që ishit pjesë e projektit dhe kishit besim në mu, puna e secilit do të bie në sy”, ka shkruar reperi në njoftimin e tij në Instagram.

Më datë 7 Qershor 2019, Poni publikon videoklipin "Zemra Bam", në bashkëpunim me Skivin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 15 Nëntor 2019, Donjeta publikon videoklipin "Menemadhe", në bashkëpunim me Skivin. Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi & Bini Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 20 Dhjetor 2019, Doksi publikon videoklipin "Dredha", në bashkëpunim me Skivi & Florianin. Teksti i këngës u shkrua nga Doksi & Skivi. Produksioni audio u realizua nga Dj Tr3ndy.

Më datë 8 Mars 2021, Skivi publikon videoklipin "Kriminele", në bashkëpunim me Doksi & Lil Bin. Produksioni audio u realizua nga Granit Gashi.

Më datë 11 Maj 2023, Skivi publikon videoklipin "Bump Bump". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Nurteel & Skivi. Produksioni audio u realizua nga Nurteel.