>
BIOSHQIP
Biografia
2000 vitet kur Sajmiri filloi të nxjerrë dhe hite njëra pas tjetrës pasi dhe karriera tij muzikore eshte zhvilluar ne clubet e nates Amsterdam Club ku ka rreth 6 vjet qe kendon aty dhe neper dasma te cilat ka qen pjese e karrieres tij kryesisht këndonte muzikë popullore, argetuse dhe folklorike.
DËRGOI:

Evente
Më datë 9 Gusht 2010, Eli Malaj & Sajmir Misku publikojnë videoklipin "Dashuria Eshte Mbret".

Më datë 25 Tetor 2017, Xum Allushi & Sajmir Misku publikojnë videoklipin "Pa Ngjyre". Teksti u shkrua nga Xum Allushi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 14 Qershor 2019, Ona Vasjari & Sajmir Misku publikojnë videoklipin "Fati Im". Muzika e këngës u punua nga De Vox & Valter Beqo, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.