>
BIOSHQIP
Biografia
Dalja e e pare e Ronela Hajatit ne televizion shenon ne moshen 4-vjecare ne emisione femijesh. Qe e vogel ka studiuar piano dhe balet,pjesemarrese ne shume festivale femijesh duke permendur cmimin e pare ne Tetove, Maqedoni ne Festivalin e vitit. Me pas ne moshen 12 vjecare ka qene e pranishme ne spektaklin "Kerkohet nje yll",duke vijuar 6 muaj me vone si nje konkurrente e Talent-Show-t "Ethet e se premtes mbrema" dhe arriti te kualifikohej deri ne 30 kengetaret me te mire, ndonese ende nje femije. Me pas konkurrente ne "Poleposition", Top Channel duke arritur deri ne finale. Ne moshen 16-vjecare, pjesemarrese ne "Star Academy 1" Tv Klan, vleresohet me cmimin Best Performance pas 6 muajsh sfida te fituara.

Në Nëntor 2006, Orgesa Zajmi & Ronela Hajati marrin pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Requiem", ku fituan çmimin "Tendence".

Ne vitin 2007 realizon kengen e pare solo "Me ty nuk shkoj" me kompozim te Flori Mumajesit.

Në vitin 2008, Ronela Hajati merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4.

Në Maj 2009, Ronela Hajati merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Shume Nice" nga Stine, ku arriti deri ne finale dhe fitoi çmimin "Best R'n'B".

Në Nëntor 2009, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Kam Frike Te Te Dua" me tekst te Big Bastes dhe muzike nga Ervin Gonxhi.

Në Nëntor 2010, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Harroje" me kompozim te Flori Mumajesit dhe tekst nga vete Ronela. Kenga shume shpejt u shnderrua ne hit si dhe fitoi cmimin "Televiziv" si dhe u vleresua me 236 pikë votuar nga vete artistet e ketij festivali duke zënë vëndin e 17-të. Viti 2010 do te shenonte shume shfaqje televizive, emisione, koncerte ne gjithe Shqiperine.

Në Nëntor 2011, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Neles", në bashkëpunim me Visari Skillz.

Në Maj 2012, Ronela Hajati merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Nuk Ka Me Kthim".

Më datë 16 Maj 2013, Ronela Hajati publikon videoklipin "Mala Gata", në bashkëpunim me Elgit Doda. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Ronela Hajati u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), SVFM 2014 (2014), Zhurma Show 2013 (2013).

Në Nëntor 2013, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Mos Ma Lsho".

Më datë 2 Korrik 2014, Ronela Hajati & Agon Amiga publikojnë videoklipin "Veç Na". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getoar Selimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 24 Dhjetor 2015, Ronela Hajati publikon videoklipin "A Do Si Kjo". Muzika e këngës u punua nga De Vox, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 16 Prill 2016, Ronela Hajati publikon videoklipin "Amini". Muzika e këngës u punua nga De Vox, Ronela Hajati, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 24 Qershor 2016, Ronela Hajati publikon videoklipin "Marre". Muzika e këngës u punua nga De Vox, Ronela Hajati, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 3 Gusht 2016, Ronela Hajati & Young Zerka publikojnë videoklipin "Syni I Jemi". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 8 Shkurt 2017, Ronela Hajati publikon videoklipin "Mos Ik". Me këtë këngë, Ronela Hajati merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 24 Maj 2017, Ronela Hajati publikon videoklipin "Ladies". Muzika e këngës u punua nga Ronela Hajati, Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 30 Qershor 2017, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Ka Je 2x", në bashkëpunim me Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 5 Gusht 2017, Ronela Hajati & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Sonte".

Më datë 23 Dhjetor 2017, Ronela Hajati & Young Zerka publikojnë videoklipin "Diamanta". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Young Zerka, Ronela Hajati, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 21 Prill 2018, Ronela Hajati publikon videoklipin "Maje Men". Teksti u shkrua nga

Më datë 14 Qershor 2018, Ronela Hajati publikon videoklipin "Do Ta Luj". Muzika e këngës u punua nga Ronela Hajati, Tull Production, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes Tull Production.

Në Tetor 2018, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Vuj".

Më datë 28 Mars 2019, Ronela Hajati publikon videoklipin "Pa Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Tull Production.

Më datë 1 Qershor 2019, Ronela Hajati publikon videoklipin "Çohu", në bashkëpunim me Don Phenom. Muzika e këngës u punua nga Ronela Hajati, ndërsa teksti u shkrua nga Don Phenom & Ronela Hajati. Produksioni audio u realizua nga Tull Production.

Më datë 1 Qershor 2019, Don Phenom publikon videoklipin "Dilema", në bashkëpunim me Ronela Hajatin. Teksti i këngës u shkrua nga Don Phenom & Ronela Hajati. Produksioni audio u realizua nga Dj Cekic.

Më datë 21 Qershor 2019, Ronela Hajati publikon videoklipin "Lage". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati. Produksioni audio u realizua nga Marko Polo. Kënga është vizualizuar edhe me një klip mjaft atraktiv, në të cilin këngëtarja vjen me një performancë tërheqëse. Për anën vizuale të projektit është kujdesur produksioni kosovar, Imagine Films.

Më datë 20 Shtator 2019, Ronela Hajati publikon videoklipin "MVP". Muzika e këngës u punua nga Ronela Hajati & Tull Production, ndërsa teksti u shkrua nga Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Sebastian Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Tull Production.

Më datë 14 Shkurt 2020, Ronela Hajati publikon videoklipin "Genjeshtar je X Pare". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Tull Production.

Në Maj 2020, Ronela Hajati merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Genjeshtar Je x Pare".

Më datë 28 Korrik 2020, Ronela Hajati publikon videoklipin "Bardh E Blu", në bashkëpunim me Dj Sardin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati.

Më datë 15 Mars 2021, Ronela Hajati publikon videoklipin "Prologue". Muzika e këngës u punua nga Ronela Hajati & Tull Production, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdes Tull Production.

Më datë 10 Prill 2021, Ronela Hajati publikon videoklipin "Shume I Mire". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati.

Më datë 20 Maj 2021, Ronela Hajati publikon videoklipin "Aventura". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati.

Në Qershor 2021, Ronela Hajati merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "Shume I Mire".

Më datë 20 Qershor 2021, Ronela Hajati publikon videoklipin "Alo", në bashkëpunim me Vig Poppën.

Më datë 1 Tetor 2021, Ronela Hajati publikon videoklipin "Leje", në bashkëpunim me Klement. Muzika e këngës u punua nga Ronela Hajati & Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Sebastian Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Në Dhjetor 2021, Ronela Hajati merr pjesë në Festivali I 60-Të Në Rtsh me këngën "Sekret" dhe shpallet fituesja e festivalit.

Më datë 5 Shkurt 2022, Ronela Hajati publikon videoklipin "Gips", në bashkëpunim me Matolale. Muzika e këngës u punua nga Marko Polo, teksti u shkrua nga Marko Polo, Ronela Hajati & MatoLale, ndërsa për orkestrimin u kujdes Tull Production.

Më datë 4 Mars 2022, Ronela Hajati publikon videoklipin "Secret / Sekret (Eurovision)". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ronela Hajati. Produksioni audio u realizua nga Marko Polo.

Më datë 15 Qershor 2022, MatoLale & Ronela Hajati publikojnë videoklipin "Papi Chulo". Teksti i këngës u përgatit nga vetë MatoLale, teksa për arranzhimin u kujdes Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli

Më datë 1 Korrik 2022, Ronela Hajati publikon videoklipin "Caramel". Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 20 Korrik 2022, Ronela Hajati publikon videoklipin "Valle". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Ronela Hajati, Marko Polo & Tull Production, teksa teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 5 Prill 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "TQR". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Ronela Hajati & Apollo, tekstin e shkroi vetë Ronela Hajati, teksa për arranzhimin u kujdes Apollo. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 26 Prill 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Shtroje Me Lek". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ronela Hajati, teksa për arranzhimin u kujdes Tull Production. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 22 Maj 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Si Yll". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ronela Hajati, ndërsa për orkestrimin u kujdesën bashkarisht Tull Production & Young Klik. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Në Maj 2023, Ronela Hajati merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "TQR".

Më datë 24 Qershor 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Shikimet", në bashkëpunim me Marselin. Kënga është kompozuar nga Edlir Begolli, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Edlir Begolli & Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 20 Korrik 2023, Olsi Bylyku publikon videoklipin "Si Ke Mujt?", në bashkëpunim me Ronela Hajatin. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Ronela Hajati & Olsi Bylyku kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 1 Gusht 2023, Ronela & Fifi publikojnë videoklipin "Hajde Shpirti". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Ronela Hajati & Filloreta Raçi (Fifi) kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gent Music.

Më datë 18 Gusht 2023, Ronela Hajati, Emra Brah & Skerdi publikojnë videoklipin "Kaj Kaj". Muzika e këngës vjen në bashkëpunim nga Ronela Hajati, Emra Brah & Skerdi, ndërsa orkestrimi është sjellë i punuar nga Xhoni Beats. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 30 Nëntor 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Jeta Kriminale". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Apollo.

Më datë 7 Dhjetor 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Himni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Apollo.

Më datë 15 Dhjetor 2023, Ronela Hajati publikon videoklipin "Shko". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Apollo.

Më datë 22 Dhjetor 2023, Ronela Hajati & Kamali publikojnë videoklipin "Epoka". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Ronela Hajati & Kamali. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Në vitin 2023, Ronela Hajati publikon albumin "Bardh E Zi (Ep)".

Më datë 12 Prill 2024, Ronela Hajati publikon videoklipin "Jepi Gaz". Muzika e këngës u punua nga Crazy Girl, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Apollo.

Ronela Hajati ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Tek E Tek". Produksioni audio u realizua nga EngliVersal.
DËRGOI: