>
BIOSHQIP
Biografia
Studion ne Liceun Artistik "Jordan Misja" Ne Tirane.

Më datë 22 Shkurt 2022, Orgito Dapa publikon videoklipin "Ledhe". Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 4 Shtator 2021, Orgito Dapa publikon videoklipin "Dashnia Ime". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 24 Qershor 2022, Xhesika Ndoj & Orgito publikojnë videoklipin "Lulija". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Granit Gashi & Nurteel kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Nurteel & Xhesika Ndoj. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 20 Tetor 2022, Indrit Dode & Orgito Dapa publikojnë videoklipin "Helem". Muzika e këngës u punua nga vetë Indrit Dode, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Muharremi.

Më datë 8 Shkurt 2023, Orgito Dapa publikon videoklipin "Dashni Pa Fjale". Muzika e këngës u punua nga vetë Orgito Dapa, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 14 Korrik 2023, Soni Malaj publikon videoklipin "A Po T'mungoj?", në bashkëpunim me Orgito Dapën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gramoz Kozeli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Klajv Kajno. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 18 Korrik 2023, Labinot Rexha & Orgito Dapa publikojnë videoklipin "Ku T'kam Lale". Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Granit Gashi & Dardd.

Më datë 1 Gusht 2023, Gold AG publikon videoklipin "Bojna Qef", në bashkëpunim me Bes Kallaku & Orgiton. Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Gramoz Kozeli, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Gold AG & Bes Kallaku, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Klajv Kajno & Gramoz Kozeli.

Më datë 23 Tetor 2023, Ergys Shahu publikon videoklipin "Sytë E Saj", në bashkëpunim me Orgito Dapën. Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Anxhelo Koci, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Ergys Shahu & Anxhelo Koci, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Xhulio Milloshi & Alsked Rrenja.

Më datë 15 Shkurt 2024, Ergys Shahu, Kelly & Orgito Dapa publikojnë videoklipin "Ti Du". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ergys Shahu, ndërsa për orkestrimin u kujdesën bashkarisht Alsked Rrenja & Zaza.