>
BIOSHQIP
Biografia
Ka mbaruar shkollën e mesme tek gjimnazi "Qemal Stafa" dhe aktualisht ai studion në degën Menaxhim-Biznes. Ai është një nga aktorët më të preferuar të humorit në Top Channel e me pas ne TV Klan. Karriera e tij artistike ka nisur të ndërtohet jo vetem si aktor, por edhe si këngëtar sepse nga viti 2017, Olsi është kthyer edhe në një reper, mjaft i pëlqyer për tekstet plot humor, por ku trajton edhe tema të mprehta të aktualitetit.

- Klanifornia, per shume vite dhe cdo jave me më shume se 5 role dhe skenarist i monologut dhe tekshkrues i te gjithe parodive.
- Projekte muzikore (80% me muzikë dhe tekst nga vete Olsi Bylyku).
- Tekstshkrues per kengetare te tjere si: Elgit Doda, Irkenc Hyka, Lorenc Hasrama etj.
- Zemerluana, kapiten & skenarist.
- Filmi “Policë për kokë” nga data 11 Janar 2023. Per here te pare aktor kryesore dhe bashkeproducent.
- Koncerte brenda & jashte Shqiperise minimalisht 2,3 here ne Muaj.
- Xhirime reklamimesh ne televizion.
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}