>
BIOSHQIP
Biografia
Karrieren e tij si kengetar e nisi shume i ri sepse qe ne femijeri kengen tallava e adhuronte. Filloi qe te shkonte ne ahengje, dasma dhe keshtu u be i "famshem". Ai aktualisht eshte i martuar dhe ka femi. Muharremi tani karieren e tij e vazhdon ne Shqiperi dhe atje eshte bere i famshem. Ai ka patur nje femijeri te veshtire, por fale muzikes se tij, tani eshte shume mire. Lindur ne Maqedoni, ne moshen 8-vjecare, doli ne treg me albumin e tij te pare. Qe nga ajo kohe Muharrem Ahmeti u be nje prej legjendave muzikore ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e ne te gjithe Ballkanin. Eshte nje kengetar i cili kalon cdo limit ne kenge dhe vjen gjithmone afer fansave me kene super hite, te cilat i bejne fansat qe ta duan ate me shume.

Në vitin 2004, Muharrem Ahmeti publikon albumin "Aferdita".

Më datë 22 Dhjetor 2010, Dafi publikojnë videoklipin "Ekstazy", në bashkëpunim me Jona & Muharremi Ahmeti.

Më datë 9 Maj 2012, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Super Star", në bashkëpunim me Ilda & Emiljano.

Më datë 2 Shtator 2012, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "B13", në bashkëpunim me XOXO.

Në Maj 2013, Anjeza Branka merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Lamtumire", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Në vitin 2013, Daim Lala & Muharrem Ahmeti publikojnë albumin "Oj Prishtinalike (Dridhe Belin)".

Më datë 28 Shkurt 2014, Muharrem Ahmeti, Miri & Ermir publikojnë videoklipin "Lena Magdalena".

Më datë 27 Gusht 2014, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "T'kom Lon Zotin".

Më datë 21 Tetor 2014, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Na Shkoi Jeta Me Marak", në bashkëpunim me Fatmir Morina.

Më datë 3 Janar 2015, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Goni & Endri Kalaja".

Më datë 13 Korrik 2015, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Loca Loca", në bashkëpunim me Amarda & Kallashi. Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 8 Gusht 2016, Bes Kallaku & Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Unaza". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 21 Dhjetor 2016, Muharrem Ahmeti & XOXO publikojnë videoklipin "Gon Kalaja Kapedani".

Më datë 24 Dhjetor 2016, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Altin Mejdani 2". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga XOXO.

Më datë 16 Mars 2017, Muharrem Ahmeti & Indrit Lelo publikojnë videoklipin "Vin Vaporat".

Më datë 26 Prill 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Mrekullia Ime".

Më datë 28 Prill 2017, Asllan Llunjaj publikon videoklipin "Po Dalim", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Më datë 6 Maj 2017, Blero publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Më datë 30 Qershor 2017, Muharrem Ahmeti & Sali Okka publikojnë videoklipin "Princess Palace", në bashkëpunim me 2 Step. Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili, Marsel Gunga.

Më datë 5 Korrik 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Boom Boom Boom", në bashkëpunim me Ilir Tironsi. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi.

Më datë 31 Tetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Gon Kalaja 3". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 11 Dhjetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Syte". Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 29 Dhjetor 2017, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Princess Palace 2", në bashkëpunim me Fatlume Popovci. Muzika e këngës u punua nga Shpetim Franca.

Më datë 4 Gusht 2018, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Pak Dashuri". Muzika e këngës u punua nga XOXO.

Më datë 5 Janar 2019, Muharrem Ahmeti, Mandi, Eri Qerimi & Landi Roko publikojnë videoklipin "Viti Ri Gon Kalaja". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula.

Më datë 21 Janar 2019, Muharrem Ahmeti & Hysen Trubareva publikojnë videoklipin "Body Boom", në bashkëpunim me Dzemailov. Muzika e këngës u punua nga Eri Qerimi, ndërsa teksti u shkrua nga Hysen Trubareva.

Më datë 24 Janar 2019, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Per Dashurin Une Jetova". Teksti i këngës u shkrua nga Jorgo Papingji. Produksioni audio u realizua nga Edi Balili.

Më datë 17 Maj 2019, Enca publikon videoklipin "Hajde", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës u punua nga Enca & Muharrem Ahmeti, ndërsa teksti u shkrua nga Enca. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 9 Tetor 2019, Muharrem Ahmeti & Mihaela Staicu publikojnë videoklipin "Sa Ne Facem Fitza".

Më datë 24 Dhjetor 2019, Xhemi Nokshiqi Muzai publikon videoklipin "Fale Fale", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marsel Gunga.

Më datë 17 Mars 2020, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Nëna". Muzika e këngës u punua nga Samir Hajra, teksti u shkrua nga Fidan Hajrizi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samir Hajra.

Më datë 2 Prill 2020, Muharrem Ahmeti, Eri Qerimi, Landi Roko, Adi Sybardhi & Liri Ketit publikojnë videoklipin "Sms Dashurie". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca & Adi Sybardhi, ndërsa teksti u shkrua nga Gezim Mneri.

Më datë 10 Prill 2020, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Xhane". Teksti i këngës u shkrua nga XOXO. Produksioni audio u realizua nga XOXO.

Më datë 15 Maj 2020, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Stacioni Fundit", në bashkëpunim me Ilir Qemalja (Liri Ketit).

Më datë 30 Nëntor 2020, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Hape Zemren", në bashkëpunim me Emi Locën. Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 27 Dhjetor 2020, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Bashk Jemi Dhe Sot". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zani Loca.

Më datë 3 Prill 2021, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Zemra". Muzika e këngës është kompozuar nga vetë Muharrem Ahmeti, ndërsa orkestrimin e kanë punuar bashkë Samuel Kodra & Alsked Rrenja.

Më datë 1 Maj 2021, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Smuna", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 18 Mars 2022, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Majmune". Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra, teksti u shkrua nga Muharrem Ahmeti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 1 Prill 2022, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Rraketa", në bashkëpunim me Turabin. Muzika e këngës u punua nga Lili Rama, teksti u shkrua nga vetë Muharrem Ahmeti, ndërsa për aramzhimin u kujdesën bashkë Zani Loca & Samuel Kodra.

Më datë 3 Janar 2023, Muharrem Ahmeti, Mandi & Landi Roko publikojnë videoklipin "Jemi Shok Gon Kalaja", në bashkëpunim me B13. Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Albert Sula, ndërsa tekstin e shkroi Gezim Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 21 Janar 2023, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Hajmali", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 18 Shkurt 2023, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Femer Kriminal", në bashkëpunim me Fidan Hajrizi & Turabin. Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Samuel Kodra, ndërsa tekstin e shkroi Turab Hajolli.

Më datë 24 Maj 2023, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "A Ma Fal", në bashkëpunim me Xhuliana Tahirin. Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Alsked Rrenja & Xhuliana Tahiri, tekstin e shkroi Xhuliana Tahiri, teksa për arranzhimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 30 Korrik 2023, Dj Ardi publikon videoklipin "Dariej", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Dj Ardi.

Më datë 8 Gusht 2023, Irkenc Hyka publikon videoklipin "Falja", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Ida Nurçe & Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania MagicPro.

Më datë 18 Gusht 2023, Enca & Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Albanian". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Enca, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Enca & Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.

Më datë 28 Gusht 2023, Elvis Pupa publikon videoklipin "Made In Albania", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Kënga është kompozuar nga Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Saia & Lorenc Hasrama.

Më datë 30 Shtator 2023, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Princess Palace 3". Muzika e këngës u punua nga vetë Muharrem Ahmeti, ndërsa teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 31 Dhjetor 2023, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "2 Kings", në bashkëpunim me Mandi Nishtullën. Teksti i këngës u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa orkestrimin e përgatitën në bashkëpunim Alfred Sula & Albert Sula. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 7 Shkurt 2024, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Babo", në bashkëpunim me Cita Kral. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Alfred Sula.

Më datë 21 Shkurt 2024, Fabio Ymeri publikon videoklipin "Askim", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës është kompozuar nga Zani Loca, tekstin e kanë shkruar bashkë Fabio Ymeri & Muharrem Ahmeti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 2 Mars 2024, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Babaxhan", në bashkëpunim me Turab. Muzika e këngës vjen në bashkëpunim nga Zani Loca & Fabio Ymeri, ndërsa orkestrimi është sjellë i punuar nga Samuel Kodra.

Më datë 26 Prill 2024, Anxhela Peristeri & Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Bota Ime". Kënga është kompozuar nga Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Irkenc Hyka, Anxhela Peristeri & Alban Kondi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Unixmusic.
DËRGOI: