>
BIOSHQIP
Biografia
Paraqitjet e para ishin ne vitin 2004 duke marr pjes neper dasma.
Talentin e kengetares e zbuloi babai i saj Qamil Shala dhe shkuan bashke neper dasma, koncerte e festivale te ndryshme. Luljeta ka realizuar shume kenge dhe albume po ashtu edhe videoklipe se bashku me Qamilin. Luljeta ka shume paraqitje ne skene, eshte e martuar me Alban Demaj dha ka dy vajza, RESILA dhe RONILA dhe nje djale, REJAN.

Më datë 30 Nëntor 2013, Luljeta Shala publikon videoklipin "Mos Ma Prish". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 1 Dhjetor 2014, Luljeta Shala publikon videoklipin "Emer E Mbiemer".

Më datë 19 Nëntor 2015, Luljeta Shala publikon videoklipin "E Para E Fundit".

Më datë 2 Nëntor 2016, Luljeta Shala & Egzon Krasniqi publikojnë videoklipin "Me Mire Te Vdese".

Më datë 2 Dhjetor 2016, Luljeta Shala publikon videoklipin "Dy Zemra".

Më datë 1 Dhjetor 2017, Luljeta Shala publikon videoklipin "Me Dashni".

Në vitin 2018, Luljeta Shala publikon albumin "Emër E Mbiemër".

Më datë 17 Nëntor 2018, Luljeta Shala publikon videoklipin "E Din Ti".

Më datë 17 Maj 2019, Luljeta Shala publikon videoklipin "Gurbetqari".

Në vitin 2019, Luljeta Shala publikon albumin "Zemer Zemer (Kenge Dasmash)".

Më datë 22 Maj 2020, Luljeta Shala publikon videoklipin "100 Zemra". Teksti i këngës u shkrua nga Sami Aliu. Videoklipi u prodhua nga kompania Vizioni Libonia.

Më datë 11 Shtator 2020, Luljeta Shala publikon videoklipin "Nana E Dytë Moj Gjyshja Jeme". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 15 Janar 2021, Luljeta Shala publikon videoklipin "Gurbeti Hise M’Ra". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 24 Shtator 2021, Luljeta Shala publikon videoklipin "Falma Zemren". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 6 Maj 2022, Luljeta Shala publikon videoklipin "Mashup 2022". Kënga u orkestrua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 25 Qershor 2022, Luljeta Shala publikon videoklipin "Nuse Mir Se Vjen". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Luljeta Shala, teksa për arranzhimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 3 Mars 2023, Luljeta Shala publikon videoklipin "Gurbeti". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Xheni Meçe, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Luljeta Shala. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 22 Qershor 2023, Luljeta Shala publikon videoklipin "Mashallah Moj Nuse". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Xheni Meçe, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Luljeta Shala. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.