>
BIOSHQIP
Biografia
Loredana Zefi eshte me origjine nga qyteti i Ferizajit dhe është ish e dashura e reperit të mirënjohur Mozzik. Cifti ka nje vajze te lindur me 18 Dhjetor 2018, Hana Aliu.

Më datë 15 Qershor 2018, Loredana publikon videoklipin "Sonnenbrille" që do të thotë "Syze dielli". Kjo këngë e Loredanës u pëlqye shumë nga publiku dhe për një kohë të shkurtër pas publikimit,arriti të marrë 3-5 milionë shikime. Kënga është në gjuhën gjermane dhe ka pak fjalë të cilat janë në gjuhën angleze. Regjia e këngës ishte nga Eugen Kazakov dhe Mohamed Elbouhlali. Videoklipi është incizuar nga Manfred Baulig. Production assistant:Christian Grösgen.

Më datë 15 Qershor 2018, Loredana publikon videoklipin "Sonnenbrille".

Më datë 14 Shtator 2018, Loredana publikon videoklipin "Bonnie & Clyde", në bashkëpunim me Mozzik.

Më datë 18 Shtator 2018, Loredana dhe Aya Nakamura publikon videoklipin “Djadja”

Më datë 7 Dhjetor 2018, Loredana publikon videoklipin "Million Dollar $Mile".

Më datë 31 Janar 2019, Mozzik & Loredana publikojnë videoklipin "Romeo & Juliet". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Në Maj 2019, Mozzik & Loredana marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Romeo & Juliet".

Ne Maj 2019, Loredana përballet me akuzat se ka marrë shuma të mëdha parash nga një çift zviceran nën kanosje dhe kërcënim. Ajo ishte prezente në Kosovë për të rrëfyer në një konferencë të hapur për media versionin e saj të ngjarjes. Duke i mohuar tërësisht këto akuza, Loredana ka thënë se arsyeja e vizitës së saj në Kosovë është krejt tjetër. “Për fillim deshta të them që në Kosovë kam ardhur për të xhiruar klipin e ri, pas përfundimit të videoklipit do kthehem prapë në shtëpinë time në Zvicër më bashkëshortin dhe vajzën time, Hanën”, ka thënë rap-artistja gjatë konferencës. Ndërkohë, pas konferencës, ajo duket se është larguar për në xhirimet, teksa këtë gjë e ka bërë të ditur përmes një postimi në InstaStory. Ajo shfaqet së bashku me një ekip vajzash të veshura me uniformë ushtrie, ndërsa performojnë sipër një veture.

Më datë 6 Qershor 2019, Loredana publikon videoklipin "Labyrinth". Kënga është punuar nga Dominik Braz Bittrich dhe vjen për fansat në gjermanisht, gjersa për tekstin është kujdesur vet Loredana. Për anën vizuale janë kujdesur produksioni kosovar Entermedia, gjersa xhirimet e klipit janë kryer në ditën kur ajo edhe mbajti kongerencë në Prishtinë, për të sqaruar akuzat për aferën e famshme me çiftin zviceran. Loredana është dukur tejet atraktive me paraqitjen e saj në klip, së cilën ia ka besuar kreatores vendore, Blerina Kllokoqi-Rugova. Disa ditë më parë, reperja shqiptare u përball edhe me një humbje të madhe, kjo pasi babai i saj ndërroi jetë.

Më datë 4 Korrik 2019, Loredana publikon videoklipin "Jetzt Rufst Du An". Pjesë e këtij videoklipi është edhe bashkëshorti i Loredanës, reperi Mozzik, i cili qëndron pothuajse gjithnjë prapa projekteve të këngëtares.

Më datë 19 Korrik 2019, Hava publikon videoklipin "Korb", në bashkëpunim me Loredanën.

Më datë 1 Gusht 2019, Loredana publikon videoklipin "Eiskalt", në bashkëpunim me Mozzik.

Më datë 5 Shtator 2019, Loredana publikon videoklipin "Kein Plan", në bashkëpunim me Meron.

Më datë 12 Shtator 2019, Loredana publikon videoklipin "Genick".

Në vitin 2019, Loredana publikon albumin "King Lori".

Më datë 19 Dhjetor 2019, Loredana publikon videoklipin "Mit Dir".

Më datë 16 Janar 2020, Loredana & Juju publikojnë videoklipin "Kein Wort".

Më datë 5 Mars 2020, Loredana publikon videoklipin "Angst".

Më datë 26 Mars 2020, Loredana & Zuna publikojnë videoklipin "Du Bist Mein".

Më datë 29 Prill 2020, Capital Bra & Loredana publikojnë videoklipin "Nicht Verdient".

Më datë 10 Korrik 2020, KC-SC publikon videoklipin "Geh Dein Weg", në bashkëpunim me Loredanën.

Më datë 21 Shtator 2020, Loredana publikon videoklipin "Intro (Medusa)".

Më datë 24 Shtator 2020, Loredana & Delara publikojnë videoklipin "Checka".

Më datë 22 Tetor 2020, Loredana publikon videoklipin "Rockstar".

Më datë 5 Nëntor 2020, Loredana publikon videoklipin "Tut Mir Nicht Leid".

Më datë 27 Nëntor 2020, Loredana publikon videoklipin "Gangster".

Në vitin 2020, Loredana publikon albumin "Medusa".

Më datë 11 Dhjetor 2020, Loredana publikon videoklipin "Kein Hunger", në bashkëpunim me Ufo361.

Më datë 28 Maj 2021, Mozzik & Loredana publikojnë videoklipin "Rosenkrieg".

Më datë 25 Qershor 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Oh Digga".

Më datë 23 Korrik 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Nese Don".

Më datë 26 Gusht 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Mit Mir".

Më datë 23 Shtator 2021, Loredana & Mozzik publikojnë videoklipin "Immer Wenn Es Regnet".

Në vitin 2021, Loredana & Mozzik publikojnë albumin "No Rich Parents".

Më datë 12 Nëntor 2021, Don Xhoni & Loredana publikojnë videoklipin "Gjuj Per To". Teksti i këngës u shkrua nga Don Xhoni & Loredana, ndërsa orkestrimi u punua nga Mixey & Apollo. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 20 Maj 2022, Loredana publikon videoklipin "Pinky Promises".

Më datë 27 Maj 2022, Loredana publikon videoklipin "Ballade", në bashkëpunim me Céline.

Më datë 17 Qershor 2022, Noizy & Loredana publikojnë videoklipin "Heart Attack". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Noizy & Loredana. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga EngliVersal.

Më datë 24 Qershor 2022, Loredana publikon videoklipin "Let’s Go!".

Më datë 27 Nëntor 2022, Loredana publikon videoklipin "Intro Mixed Feelings".

Më datë 2 Dhjetor 2022, Loredana publikon videoklipin "Blicke".

Më datë 22 Dhjetor 2022, Yll Limani & Loredana publikojnë videoklipin "Kriminela". Muzika dhe teksti i kësaj kënge, vijnë të realizuara në bashkëpunim nga Tonic, Denk, Yll Limani & Loredana, ndërsa për arranzhimin janë kujdesur Dj Bannzz & DjR. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 23 Qershor 2023, Loredana publikon videoklipin "Gallery Dept.". Videoklipi u prodhua nga kompania Fati.Tv.

Më datë 6 Tetor 2023, Loredana publikon videoklipin "On Top". Videoklipi u prodhua nga kompania Fati.Tv.

Më datë 24 Nëntor 2023, Loredana publikon videoklipin "Verdient".
DËRGOI: