>
BIOSHQIP
Biografia
Ai eshte nga Gjakova dhe nisi muziken qysh i vogel duke bere nje kenge bashke me Cimen. Pastaj vazhdoi me disa filma si "Martesa me dhun", "Jetim me bab e nan". Sot kendon neper dasma dhe ndeja te ndrryshme.

Më datë 8 Nëntor 2011, Klodian Duraku publikon videoklipin "Qdo Te Premte, Qdo Te Shtune".

Në vitin 2014, Beli & Klodi publikojnë albumin "Dasma Me Gurbetaqar".

Më datë 4 Mars 2015, Beli & Klodi publikojnë videoklipin "E Du E Du Dashnin E Vjeter".

Më datë 10 Prill 2015, Klodian Duraku publikon videoklipin "Ma Ka Lan (Remake)".

Më datë 15 Tetor 2015, Klodi publikon videoklipin "Nuk Mundem". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Në vitin 2016, Beli & Klodi publikojnë albumin "Tallava Bombastike".

Në vitin 2017, Klodian Duraku publikon albumin "Dashnija E Zemres".

Më datë 10 Korrik 2018, Klodi Duraku publikon videoklipin "Fatkeqesisht".

Më datë 24 Dhjetor 2019, Klodi publikon videoklipin "Kjo Buka Gurbetit".