>
BIOSHQIP
Biografia
Shkollen e mesme - Kadri Kusari
aj Lindi Ne Vitin 1994 ne gjakove,aj u rrit ne svicer nga se ka filluar lufta ne kosov prej vitit 1998 dhe u rrit dhe mesoj atje,kur ishte kthyher ne kosov aj nuk dinte as me lexu as me shkru as me fol sen hiq qka perket me gjuhen shqipe,por aj menje her ja filloj te mesoj te shkruaj te lexoj e te fol shqip,ky prej vitit 2008 ja filloj repit shqip qeshtu veq per shaka me vellaun e vet luigjin dhe shkruante texte qeshtu veq palidhje,por ngadal erdh ti pelqy ma shum e ma shum repi shqip dhe vendosi me vellaun e vet ta inqezonte ni keng,dhe ajo keng u realizua ne fund te vitit 2008 e quajtur Historia Jeme.
ajo keng ishte inqezuar shum thjesht veq qashtu palidhje,dhe ngadal tu bo kang,qysh thojn kur ti bojsh 100 kang bile njo del e mir hehe dhe qashtu ishte ky beri shum kang edhe pse nuk i ka publikuar shumicen.kanga e par qe kishte sukses ishe kanga per Pal lekaj kryetarin e gjakoves,jav kan kushtuar ky edhe vllavi vet luigji dhe qather per te paren her ishin ne sken para qindra njerzve,atynve ju shifte ne fytyr se kishin shum frik te madhe per te paren her.
Ky e formoj si nje lloj grupi te vogel me vellaun e vet e quajtur M J Brothers - Vellezrit MarjakaJ.
kengen e par Profesionale e kan inqezuar kangen Pal Lekaj te Armend Alija - Big Ar.
Dhe Dikur e beri studion e vet te djali axhes Zefi - Shkatrrusi e quajtur LeGenD Records-Legenda e recordve.
ky Beri Edhe bashkpunime te ndryshme perveq me vellaun e vet edhe me D-White,Ghoost,Shkatrrusi,ejt.
Por Ma shum esht koncentruar Beni me bo vet.
Beni e beri dhe nje keng te sukseshem ne vitin 2010 te cilen e kishte ber per klasen e ti ajo kang u quajt,Ni Kujtim.
Beni e ka ber dhe nje kang e cila do te ket me siguri sukses ky do ta publikonte kangen ne 2011 me Realz.
Beni Dhe Vellau e ti pikerisht do ta bejn e perfundojn MixTapen e tyre te par qe do te quhet:LeGenD E Gjall.
ketu do te jen 16 keng krejt te reja nga KinG-B.One - Beni,Dhe Lui-G vellau Luigji,Plus 1 keng Bonus bashkpunuese,
shpresojm qe ne ket vit do te presim shum hite te reja prej ketyre.

DËRGOI:
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}