>
BIOSHQIP
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Flirt” Nga Kieda Budini
  23-04-2015
  Këngëtarja e re Kieda Budini sapo ka lansuar videklipin e saj më të ri "Flirt", një këngë e cila sjellë këngëtaren më ndryshe dhe më provokuese se herët e tjera. "Flirt" është realizimi i parë i këngëtares në Kosovë me një produksion kosovar, Imagine Films. Ndërsa muzika është realizuar nga Albin Budini dhe Arbre Blass. Tekstin e ka shkruar Endrit Mumajesi, e ndërsa për styling-un është përkujdesur Enada At Nikolla....
 • Kieda Budini: Mashkullit Ia Heq Vizën Nëse S'di Të Ndërrojë Një Gomë
  25-11-2012
  Kieda Budini, këngëtarja e cila ka guxuar sërish duke u (zh)veshur në mënyrë ekstravagante në klipin e ri, në të vërtetë është po aq e guximshme në jetën e vërtetë. Edhe në raportet me meshkujt nuk ta bën të gjatë. Do ia hiqte vizën një mashkulli nëse ai nuk do të dinte të ndërronte një gomë makine. Ju sapo keni publikuar klipin tuaj të ri dhe shumë ndryshe nga këngëtarët e tjerë, në vend të sillnit diçka për 100-vjetor, keni sjellë një version seksi të vetes suaj; përse? Me këtë gjë u morën shumë këngëtarë. Unë nuk e pashë të ar...
  ★☆☆☆☆
 • Kieda Budini: Ne Top Fest Behen Pazare Te Pista
  05-05-2012
  Ka shpërthyer në zemërim e të shara kundër "Top Fest" me të mësuar që kënga e saj nuk u kualifikua në gjysëm finale. Këngëtarja Kieda Budini, e pakënaqur me vlerësimin deklaron se për të hyrë në finale duhet t'u japësh para organizatorëve. "E çuditshme sesi kjo këngë u konsiderua si një nga këngët më të bukura të "Top Fest" dhe nuk u kualifikua as në gjysëm finale. Popull i dashur askush nuk ju pyet se çfarë ju pëlqen ju. Ata që janë aty brenda bëjnë si të duan vetë. Duhet të japim ndonjë dymijë euroshe për t'u kualifikuar. Nuk kam turp fare ta them. Në fakt nuk duhet heshtur me gjithë këto pisllëqe që po bëhen jo vetëm me kët...
 • Kieda Budini: Presioni Mediatik Shtyn Kengetaret Drejt Plastikes
  01-05-2012
  Këngëtarja e re Kieda Budini, konkurrente në edicionin e sivjetshëm të Top Fest, rrëfen sekretet e errëta të show biz-it. Sesi media dhe presioni social bie më shumë te të ashtuquajturit pjesë e përzgjedhur e shoqërisë siç janë protagonistët e show biz-it. Kieda kur ke filluar të këndosh? Kam nisur të këndoj që në moshën 3- vjeçare në festivalet e fëmijëve. Më pas vazhdova shkollën e muzikës për flaut, por e ndjeva që nuk isha e lidhur me këtë instrument, ndaj studimet e larta i vazhdoj për kanto. Me gjithë daljet e mia më të rralla muzika ka qenë një pjesë e pandarë e imja. Në një kohë kur tregu muzikor është tejmbushur me kën...
{{ page + 1 }}/{{ pages }}