>
BIOSHQIP
Biografia
I biri i Alban Furtunes eshte rritur me dashuri dhe pasion ndaj muzikes jo vetem nga i ati, por dhe nga e tere familja e tij e perbere nga muzikante te talentuar. Nuk kishte si te ndodhte ndryshe. Mesa duket mbiemri Furtuna do te vazhdoje te qendroje i palekundur ne tregun e muzikes shqiptare e kosovare, duke qene se Glaugusi eshte shprehur se do te vazhdoje ne te njejten rruge te suksesshme si i ati. Nga Glaugus Furtuna priten dhe krijime te rradhes ne bashkpunim me te atin, gjithnje e me te pelqyera.

Më datë 18 Korrik 2014, Glaugus Furtuna publikon videoklipin "Summer Love", në bashkëpunim me Mario Mc.

Më datë 22 Nëntor 2014, Glaugus Furtuna publikon videoklipin "Lejla", në bashkëpunim me Mario Mc, klip i cili duhet thene se tejkaloi parashikimet ne degjueshmerin e tij. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga kompania SWART.

Më datë 27 Dhjetor 2015, Glaugus Furtuna publikon videoklipin "Nata Magjike Je Ti", me tematiken e festave te fundvitit.

Më datë 13 Qershor 2018, Gussi publikon videoklipin "Lady Loca". Muzika e këngës u punua nga Glaugus Furtuna, teksti u shkrua nga Glaugus Furtuna, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna.

Më datë 23 Nëntor 2018, Gussi publikon videoklipin "Nga E Para", në bashkëpunim me Mc Marion. Muzika e këngës u punua nga Glaugus Furtuna & Alban Furtuna.

Më datë 11 Tetor 2019, Gussi publikon videoklipin "Ana", në bashkëpunim me Arbi Pelushaj. Produksioni audio u realizua nga Alban Furtuna.