>
BIOSHQIP
Biografia
Fatjon Brati qe femije eshte Aktiviziar ne Shkolle me aktivitete te ndryshme muzikore, Kengen e tij te pare e ka publikuar para 5 viteve me titulli “Bjondina“ Fatjoni ka vazhduar aktivitetin e tij si kengetar neper mbremje Muzikore ne Sontorini (Greqi) dhe Londer (Angli), ku ka jetuar per 8 Vite. Pak kohe me pare Fatjoni eshte rikthyer ne vendlindje.
Evente
Më datë 21 Dhjetor 2019, Fatjon Brati publikon videoklipin "A M'don Hala".

Më datë 30 Korrik 2020, Fatjon Brati publikon videoklipin "M'ke Pre N'bes". Teksti i këngës u shkrua nga Ejup Shabani.

Më datë 26 Mars 2023, Fatjon Brati & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Hasi E Malesia". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Besnik Zikolli, ndërsa tekstin e shkroi Abaz Selmani. Videoklipi u prodhua nga kompania Domi Production.