>
BIOSHQIP
Biografia
Extrem Brati filloi te merrej me muziken qe kur ishte 12 vjec. Aktualisht kenget i punon studion "RadicaL RecordS" ne qytetin e Tiranes. Ai eshte pjestar i Grupit GLA ku ka bere dhe disa kenge me antaret e gurpit dhe me kryetarin e grupit Xhenty.

Më datë 13 Janar 2014, Extrem Brati publikon videoklipin "Pa Ty". Muzika e këngës u punua nga Noisim, teksti u shkrua nga vetë Extrem Brati, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhenty. Videoklipi u prodhua nga Fastmedia.

Më datë 9 Tetor 2014, Extrem Brati publikon videoklipin "Kudo".

Në Dhjetor 2014, Extrem Brati merr pjesë në Shkodra Fest 1 me këngën "Malli".

Më datë 3 Korrik 2015, Extrem Brati publikon videoklipin "Money & Fame", në bashkëpunim me Shmerak.