>
BIOSHQIP
Biografia
Reperi Kastriot Rexha i njohur si Majk, kreu shkollen fillore ne sh.f. "Ismail Qemaili" kurse ate te mesmen ne "Gjin Gazull". Endrra e tij te cilen e ka realizuar tash me eshte te qenurit nje reper i famshem kosovar, e njohin e adhurojn dhe e degjojne pothuajse te gjithe. Suksesi i tij po shtohet dita-dites. Ne vitin 2005 formoi grupin TDS i cili tani eshte i perber nga Kastrioti (Majku) dhe Onati me te cilet ka arritur ne suksese mjaft te mëdha sidomos viteve te fundit me bashkpunimin me Skillz me kengen e titulluar "Si Manekene". Gjithashtu Majki ka arritur ne majen e shume toplistave me kengen n`bashkpunim me MC Kreshen. Ai eshte ne labelin BabaStars.

Më datë 28 Korrik 2010, Lil Samee publikojnë videoklipin "M.F.", në bashkëpunim me Mc Kresha, Gentz, Dr.Mic, Lav'da, Kastro Zizo & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 10 Tetor 2010, G-Fighter publikon videoklipin "Normal", në bashkëpunim me Dr.Mic.

Më datë 14 Dhjetor 2010, BimBimma publikon videoklipin "Raw", në bashkëpunim me Dr.Mic. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 21 Maj 2011, Lav'da publikojnë videoklipin "Hardcore", në bashkëpunim me Dr.Mic & Caspo. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 26 Gusht 2012, Capital T publikon videoklipin "Asnjoni", në bashkëpunim me Dr.Mic. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga vetë Capital T. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 22 Gusht 2013, Alban Skenderaj publikojnë videoklipin "Mrekulli E Tete", në bashkëpunim me Dr.Mic. Me këtë këngë, Alban Skenderaj marrin pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Më datë 30 Gusht 2013, Dr.Mic publikon videoklipin "Sa Dit Sa Net".

Më datë 30 Korrik 2014, Besa publikon videoklipin "Zejemër", në bashkëpunim me Dr.Mic. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Zzap And Chriss, Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 13 Gusht 2015, Majk publikon videoklipin "S'jena Mo", në bashkëpunim me Ghetto Geasy. Muzika e këngës u punua nga Majk, Getoar Selimi, teksti u shkrua nga Majk, Getoar Selimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Majk u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 15 Dhjetor 2015, Majk publikon videoklipin "Dashni". Teksti i këngës u shkrua nga Majk, ndërsa orkestrimi u punua nga Liberian Selimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 16 Qershor 2016, Ghetto Geasy publikojnë videoklipin "Ajo", në bashkëpunim me Majk. Me këtë këngë, Ghetto Geasy marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 6 Shtator 2016, Majk publikon videoklipin "Kcen". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Majk, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 27 Nëntor 2016, Majk publikon videoklipin "Fund".

Më datë 14 Shkurt 2017, Onat publikon videoklipin "Le T'xhelozojn", në bashkëpunim me Majk. Teksti u shkrua nga Onat, Majk.

Më datë 18 Maj 2017, Majk publikon videoklipin "Katile". Muzika e këngës u punua nga vetë Majk, teksti u shkrua nga vetë Majk. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Majk merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 4 Gusht 2017, Majk publikon videoklipin "Stila". Muzika e këngës u punua nga vetë Majk, teksti u shkrua nga vetë Majk.

Më datë 1 Nëntor 2017, Majk publikon videoklipin "Tarantino".

Më datë 1 Mars 2018, Capital T & Majk publikojnë videoklipin "Pasha Jeten".

Më datë 26 Qershor 2018, Majk publikon videoklipin "Paris Milano", në bashkëpunim me Ghetto Geasy. Teksti u shkrua nga Majk, Getoar Selimi. Për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 17 Shtator 2018, Majk publikon videoklipin "Krejt Ti Fala", në bashkëpunim me Yll Limani. Teksti u shkrua nga Majk, Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 30 Nëntor 2018, Majk publikon videoklipin "Qikita" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës.

Më datë 21 Dhjetor 2018, Majk & Onat publikojnë videoklipin "Thirri Dajt".

Më datë 22 Shkurt 2019, Majk publikon videoklipin "Nuk Dorezohna". Muzika e këngës u punua nga Majk & Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Majk. Produksioni audio u realizua nga Cricket. Theksojmë se miksimin e këngës e ka bërë Lorenc Aliaj. Sipas Majk, ky projekt ka të bëjë me jetën e tij, ndërkaq beson se edhe adhuruesit e tij e gjejnë veten aty. “Kam kënaqësinë të ndaj me ju një këngë që ka të bëj me jetën time, besoj edhe me jetën e shumë prej jush që shumë herët filluat të punoni e të besoni në ëndrrat tuaja. Jeta është sfidë, mos u dorëzo – përballu me të”, deklaroi Majk.

Më datë 7 Prill 2019, Majk publikon videoklipin "Sa Gjynah", në bashkëpunim me Butrint Imerin. Kënga është punuar nga Rzon Music kurse teksti nga vet artistët. Ndërkaq, videoklip me pamje mjaft atraktive është punuar nga Entermedia.

Më datë 29 Maj 2019, Geasy, Majk & Onat publikojnë videoklipin "Vamos". Teksti i këngës u shkrua nga Getoar Selimi, Majk & Onat, ndërsa orkestrimi u punua nga Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 15 Qershor 2019, Majk publikon videoklipin "Malena", në bashkëpunim me Ghetto Geasy. Versioni audio i kësaj kënge rrodhi në internet një javë para publikimit dhe u pëlqye shumë nga fansat e dy reperëve. Ata mezi prisnin që kënga të kompletohej edhe nga ana vizuale dhe të shfaqej në versionin e plotë para tyre. Geasy dhe Majk e kanë shkruar tekstin e këngës, ndërsa orkestrimi dhe miksimi është bërë nga Alandy. Rzon e ka bërë ‘beat-in’, Astrit Stafa është kujdesur për pjesën e kitarës, ndërsa videoklipin e ka xhiruar produksioni Imagine Films.

Më datë 6 Nëntor 2019, Majk & Capital T publikojnë videoklipin "Hala". Muzika e këngës u punua nga RZON & Avaxus, ndërsa teksti u shkrua nga Majk & Capital T. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 29 Shkurt 2020, Majk publikon videoklipin "Sytë Mu Kanë Qorru". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Majk. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 30 Qershor 2020, Ghetto Geasy publikon videoklipin "Zhytem (Je T'aime)", në bashkëpunim me Majk. Muzika e këngës u punua nga Getoar Selimi & Alandy, teksti u shkrua nga Getoar Selimi & Majk, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Deal Records. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 22 Dhjetor 2020, Geasy & Majk publikojnë videoklipin "Hajde Te Baba". Teksti i këngës u shkrua nga Getoar Selimi & Majk.

Më datë 12 Maj 2021, Geasy & Majk publikojnë videoklipin "Para Para", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Getoar Selimi & Majk. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 9 Qershor 2021, Majk & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Marr". Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Majk & Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 18 Gusht 2021, Onat, Majk & Cozman publikojnë videoklipin "Amore". Teksti i këngës u shkrua nga Majk & Onat. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 20 Tetor 2021, Geasy & Majk publikojnë videoklipin "Mekati Jem", në bashkëpunim me Xhensilën. Teksti i këngës u shkrua nga Getoar Selimi & Majk. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 13 Janar 2022, Majk & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Më Fal". Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, Majk & Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Majk & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 11 Shkurt 2022, Marin & Majk publikojnë videoklipin "Pa Marre", në bashkëpunim me Rzon. Teksti i këngës u shkrua nga Marin & Majk. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 22 Prill 2022, Geasy & Majk publikojnë videoklipin "Ani Nasht". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Getoar Selimi & Majk kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 18 Maj 2022, Majk & Gjiko publikojnë videoklipin "Kce Kce". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Majk & Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 5 Qershor 2022, Bardhi & Majk publikojnë videoklipin "Ama". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Bardhi Idrizi & Majk kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge.

Më datë 28 Qershor 2022, Geasy & Majk publikojnë videoklipin "Mari". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Getoar Selimi & Majk kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 12 Korrik 2022, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Ma Chérie", në bashkëpunim me Majk. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Anxhelo Koci & Majk kanë realizuar bashkë muzikën, Majk & Anxhelo Koci kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Big Deal Records.

Më datë 30 Tetor 2022, Majk & Bardhi publikojnë videoklipin "Përgjithmonë". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Majk & Bardhi Idrizi kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, ndërsa arranzhimi u krye nga DorantBeats.

Më datë 21 Dhjetor 2022, Majk publikon videoklipin "E Pa Shpirt". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Majk, teksa për arranzhimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 26 Mars 2023, Young Zerka & Majk publikojnë videoklipin "Ku Je Bre". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Young Zerka & Majk, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alandy.

Më datë 9 Prill 2023, Majk publikon videoklipin "Para Se Me Shku". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Majk. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 14 Maj 2023, Diona Fona publikon videoklipin "Po Pi", në bashkëpunim me Majk. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Cricket, Endrit Mumajesi & Majk kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Endrit Mumajesi & Majk. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 25 Maj 2023, 2Ton & Majk publikojnë videoklipin "Aventura". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku 2Ton & Majk kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga N'pik Creative, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nego.

Në Maj 2023, Young Zerka & Majk marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Ku Je Bre".

Më datë 3 Qershor 2023, Capital T, Ledri Vula & Majk publikojnë videoklipin "Yjet Dalin Naten". Kënga është kompozuar nga RZON, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Capital T, Ledri Vula & Majk. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 8 Qershor 2023, DJ PM & DJ Dagz publikojnë videoklipin "Sevdali", në bashkëpunim me Majk, Lumi B & Zazën. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Endrit Mumajesi, Majk & Lumi B. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 10 Qershor 2023, Xhensila Myrtezaj & Majk publikojnë videoklipin "Ti Fala". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Alex Gjonpalaj & Stivi Ushe kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Stivi Ushe & Majk. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production & Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alex Gjonpalaj.

Më datë 15 Qershor 2023, Kadr publikon videoklipin "Dua", në bashkëpunim me Majk.

Më datë 4 Korrik 2023, Majk & Lumi B publikojnë videoklipin "Migos". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Majk & Lumi B, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes DorantBeats.

Më datë 14 Korrik 2023, Johnny Rapaj, Majk & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "A Jena". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Johnny Rapaj, Majk, Ermal Fejzullahu & Petrit Sefaj, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes RZON. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 19 Tetor 2023, Majk publikon videoklipin "Viking". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Majk, teksa për arranzhimin u kujdes PllumB. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 16 Dhjetor 2023, Majk publikon videoklipin "Lamtumirë". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Majk, teksa për arranzhimin u kujdes Alandy.

Më datë 23 Dhjetor 2023, Donna Dafi & Majk publikojnë videoklipin "My Baby Go". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Ada Satka, Majk & Donna Dafi kanë realizuar bashkë muzikën, Elinel, Majk & Ada Satka kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Skizo.

Më datë 13 Janar 2024, RZON & Majk publikojnë videoklipin "Forca". Teksti i këngës u shkrua nga Majk. Produksioni audio u realizua nga vetë RZON.

Më datë 1 Shkurt 2024, Mc Kresha & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Zemra E Saj", në bashkëpunim me Majk. Kënga është kompozuar nga Strike Beatz, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Mc Kresha, Lyrical Son & Majk.

Më datë 14 Shkurt 2024, Meriton Mjekiqi & Majk publikojnë videoklipin "Ku Je". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Majk & Meriton Mjekiqi, ndërsa orkestrimin e përgatitën PllumB & RZON. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.