>
BIOSHQIP
Biografia
Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e kishte shkruajtur vetë. Në moshën 16-vjeçare u kthye në Kosovë me pak fjalë dhe pa bujë, por i dhuroi dëgjuesëve hite pas hitesh. Ajo u bë pjesë e TOP listave të televizioneve dhe radiove lokale dhe në shume raste edhe i kryesonte ato. Me zërin e këndshëm, sharmin dhe paraqitjen mjaft atraktive skenike, Dafina tani radhitet ndër këngëtaret më të dashura dhe më të kërkuara në Kosovë. DUFFY'E siç identifikohet në skenën muzikore, ka kënduar që nga mosha 4 vjeçe, ndërsa në moshën 7 vjeçare ajo ka qenë anëtare e koreve të ndryshme në Suedi. Ajo mund të konsiderohet si një ndër tekstshkrueset më të talentuara të muzikës shqip, pasi që në moshën 10 vjeçare ka shkruar disa tekste këngësh. Talentin e saj për muzikë ajo e zhvillon edhe më tutje duke mbaruar shkollën e mesme për muzikë. Ambicjet e saj nuk përfundojnë këtu. Ajo gjithmonë ishte e njohur për hitet që i publikonte dhe fuqinë e saj skenike sa herë interpretonte, krejt kjo falë lidhjes së fuqishme me adhuruesit e saj që gjithmonë i kanë qëndruar besnik.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.70 m
Pesha: 60 kg
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokëve: Kafe e mbyllët
Ushqimi i preferuar: Bifteku me sos të bardhë
Muzika e preferuar: Rn'B
Këngtari/ja e preferuar: Aaliyah dhe Ciara
Vendi i preferuar për dalje: My Caffe, FLIRT dhe GIZZI
Pija e preferuar: Red Bull
Ngjyra e preferuar: Ngjyra vjollcë
Sporti i preferuar: Basketbolli dhe futbolli
Sportisti preferuar: Zllatan Ibrahimoviç
Hobi: Argëtimi me fëmijë
Stili i veshjes: Zakonisht sportive, mirëpo ka raste kur vishem edhe elegante.

Në Maj 2007, Gold AG merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Një Ditë Tek Ti", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri.

Në Qershor 2007, Dafina Zeqiri merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Rrallë E Përmallë".

Në vitin 2008, Dafina Zeqiri publikon albumin "Knockdown".

Në Qershor 2008, Dafina Zeqiri merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Adios", ku u shpërblye me çmimin e publikut.

Në Dhjetor 2008, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Knockdown", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Në Nëntor 2008, Dafina Zeqiri merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Baterite", ku mori çmimin "Magjia e Parë".

Në Vitin 2009, fama e Dafines u shtua pas garës së kërcimeve në "Op Labi Party (Viti i ri 2009)" ku Dafina fitoi garën karshi këngëtareve më të njohura në Kosovë. Gjatë vitin 2009 suksesi vazhdon me dy bashkëpunime mjaft të mirëpritura nga publiku me këngëtarët e njohur si Blero & F-Kay në këngën "La vida Loca".

Më datë 4 Shkurt 2009, Capital T publikojnë videoklipin "Shum Nalt", në bashkëpunim me 2po2 & Dafina Zeqiri. Me këtë këngë, Capital T marrin pjesë në VFM 2009 në vitin 2009.

Në Maj 2009, Dafina Zeqiri merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Dua Qe Ta Di", ku fitoi çmimin "Best RNB". Kjo këngë që e bëri Dafinen të dashur edhe për adhuruesit e muzikës nga Shqipëria.

Në Gusht, u shpall "Femra Superstar 2009" në Teksteshqip.com, duke lene pas konkurrenten e saj direkte Genta Ismajli.

Në Shtator 2009, mori pjesë në Polifest me këngën "Amazing Girl" dhe fitoi çmimin e publikut për të tretën herë.

Më datë 10 Qershor 2009, Dafina Zeqiri realizon reklamën "Starcard" per TEB Bank.

Më datë 18 Nëntor 2009, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Amazing Girl". Teksti u shkrua nga Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: VFM (2010), duke rrëmbyer edhe çmimin për videospotin më të mirë, "Best of All", Zhurma Show 2009 (2009), Polifest 2009 (2009). Gjatë vitit 2009, Dafina Zeqiri publikon edhe videoklipin "Shume Larg" nga Pulla.

Më datë 2 Korrik 2010, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Rock This Club". Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2010 në vitin 2010.

Në Vitin 2010, Dafina ka dëshmuar se ka një vokal të mrekullueshëm duke kënduar live në RTK "Oxygen" dy këngë. Në shqip "Kënga që ta këndova" dhe në anglisht "Stupid In Love". Pas këtij emisioni, Dafina Zeqiri udhëtoi për në Australi për të xhiruar klipin e këngës më të re. Bashkëpunoi me producentin e Cameron Diaz, apo me koreografin e Britney Spears, në videoklipin e këngës “Rock this club”. Nje kenge kjo në gjuhën angleze pasi siç shprehet ajo “çdo këngëtar e ka ëndërr që këngët e tij të transmetohen dhe në stacione të huaja”. Dafina rrëfen në nje intervistë se në art nuk sheh konkurrencë por respekton kolegët. "Për mua, të gjithë kanë vendin e vet, të gjithë kanë stilin e vet. Unë krenohem me sukseset e kolegëve të mi, lumturohem për ta, sepse ne jemi shqiptarë dhe duhet ta përkrahim njëri-tjetrin” - shprehet ajo. Dafina u zgjodh per te marr pjese ne Mega-Koncertin e rap-kengetarit Snoop Dogg në Kosovë dhe publikoi këngën "Quni i Mamas".

Më datë 11 Gusht 2010, 2po2 publikojnë videoklipin "Vibe", në bashkëpunim me Tuna & Dafina Zeqiri. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga vetë 2po2. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, 2po2 u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), VFM 2011 (2011), Zhurma Show 2010 (2010).

Më datë 28 Dhjetor 2010, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Pom Pelqen", në bashkëpunim me Ledri Vula. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), VFM 2011 (2011).

Viti 2010 mbyllet me koncertet e fundvitit ku Dafina performoi "A Të Kujtohet Kur Jemi Krue" bashkë me Naim Krasniqin, "Adagio" dhe "Kur Shkove në Kurbet".

Më datë 2 Qershor 2011, Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula realizojnë bashkë edhe një reklamë për kompaninë "Tango". Dafina gjithmonë e më afër Ledrit...

Më datë 19 Korrik 2011, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Dangerously In Love". Vera 2011 ishte vërtet e nxehtë për fansat e Dafinës. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Muzika dhe Teksti janë berë nga vetë Dafina, ndërsa arranzhimi mban firmën e Cekic. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011.

Në fillimin e muajit Tetor 2011, del klipi i këngës "My Swag", i realizuar mjeshtërisht nga Imagine Creative. Merr fund lidhja e saj 2 vjeçare me të dashurin Krenar Cocaj dhe gjithashtu Dafina ndërpret bashkëpunimin me menaxherin Drin Zatriqi. Ajo ka vendosur ti kthehet miqëve të vjetër Blero dhe Cekic me të cilët ka nisur karrierën e saj.

Në Dhjetor 2011, Dafina Zeqiri publikon albumin e dytë "Just Me", i promovuar nga videoklipi i këngës "Supernova". Krahas hiteve të dy vieteve të fundit si: "Amazing Girl", "Dua Që Ta Di", "Shumë Larg", "Rock This Club", "Dangerously In Love", "My Swag" etj, në album ka dhe shumë këngë të reja ndërmjet të cilave spikat një bashkëpunim me Ledrin "Tonight" një tjetër bashkëpunim kesaj rradhe me Getin e Tingulli 3nt me titull "D&G" dhe versioni alnglisht i këngës "Supernova". Gjatë festave të fundvitit, Dafina merr pjesë në shumë programe dhe koncerte.

Më datë 7 Dhjetor 2011, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Supernova". Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në VFM 2012 në vitin 2012.

Në Qershor 2012, Dafina Zeqiri merr pjesë në VFM 2012 me këngën "My Swag" dhe fiton 3 çmime: "Best Performance", "Best Styling" dhe "Best Female". Dafina nxjerr edhe klipin "Tonight" një bashkëpunim ky me Ledri Vulën. Klipi kalon një milion klikime brenda dy javëve dhe dëgjohet në shumë vende të botës. Gjatë këtij viti perfundon lidhja e saj me Ledrin dhe Dafina i drejtohet Amerikës, në përgatitje për një hap akoma më të madh në karrieren e saj. Festat e fundvitit e kthejnë në Kosovë me 'look' të ri dhe me një këngë të re nën ritmet Reggae.

Më datë 25 Janar 2013, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Veq Ti". Muzika e këngës u punua nga Imagine, teksti u shkrua nga Shpat Deda. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 24 Prill 2013, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Your Love". Muzika e këngës u punua nga Imagine. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 3 Maj 2013, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Bloodah" te realizuar nga nje produksion Suedez e qe u prit mire nga fansat e saj. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Team Veesualz, teksti u shkrua nga vetë Dafina Zeqiri. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2013 (2013), SVFM 2013 (2013).

Më datë 5 Korrik 2013, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Mos E Nal", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri.

Më datë 1 Dhjetor 2013, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Time Out", qe u prit mjaft mire nga publiku.. Muzika e këngës u punua nga vetë Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Dafina Zeqiri, Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Arber Krasniqi, Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014. Megjithëse përflitet shumë për jetën e saj private, Dafina mohon gjithçka dhe deklaron se në këtë moment është 'single'.

Në Qershor 2014, Dj Blunt & Real 1 merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Veq Me T'pas Ty", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri, qe u be menjehere nje kenge shume e preferuar nga te gjithe.

Më datë 2 Mars 2014, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Hajde Ma Knej". Muzika e këngës u punua nga vetë Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Arianit Palaj. Videoklipi u prodhua nga Think Creative. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Në vitin 2014, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "MSD", në bashkëpunim me Gjiko. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Gjiko, teksti u shkrua nga Dafina Zeqiri, Gjiko, Arianit Palaj.

Më datë 30 Qershor 2014, Dafina Zeqiri & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Got Ur Back", në bashkëpunim me Dj Sardi. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Ledri Vula, teksti u shkrua nga Ledri Vula, Dafina Zeqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stash. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri & Ledri Vula marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014. Dafina është përfolur shumë edhe për lidhjet e saj të dashurisë. Fillimisht per lidhjen dy vjeçare me Krenar Cocaj, e cila për perfundoi per arsye të ndryshme. Pas kësaj, në disa nga performancat dhe pjesëmarrjet e saj vërehej shumë afërsia që kishte me rep këngëtarin Ledri Vula. Në shumicën e intervistave ata e kishin mohuar lidhjen e tyre por që më vonë në një shfaqje televizive ata u panë duke u mbajtur për dore, gjë që e pamundësonte që ata të dy të mohonin se kishin një lidhje. Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula ishin një nga çiftet më të përfolura të skenës shqiptare. Këngët, klipet, promovimet dhe pjesëmarrjet e tyre së bashku bënin që fansat të dëshironin edhe më shumë t`i shihnin bashkë. Pas një periudhe të vështirë në lidhjen e tyre, problemeve e mosmarrveshjeve, ata i dhanë fund kesaj lidhje. Dafina Zeqiri udhëtoi për në Amerikë për të vazhduar me projektet e radhës. Pas kerkeses se fansave dhe deshires se tyre, Ledri e ftoi Dafinen per kengen e 3-te. Ata erdhen me surprizen e tyre në Videofestin Muzikor ku perforuman kengen e re "Got Ur Back". Dafina, ne nje emision tha se gjithçka qe ka midis tyre tani eshte bashkepunim ne muzike. Kaluan disa dite dhe me 1 korrik 2014, erdhi i shumprituri videoklip "Got Ur Back". Edhe pse Dafina e mohoi, shihet mjaft qarte se ata ishin ende te dashuruar me njeri-tjetrin. Po ate vit, Dafina solli kengen tjeter ne bashkpunim me Gjikon "IAM".

Më datë 4 Korrik 2014, Kosovas Philanthropists publikon videoklipin "Hand To Hand". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Eliza Hoxha.

Më datë 25 Shtator 2014, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Ndjenjë Tjetër". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Big Bang, teksti u shkrua nga Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 22 Shkurt 2015, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Shume Qef", ku Dafina duket shume me ndryshe dhe kenga merr me miliona klikime. Muzika e këngës u punua nga vetë Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang, Stash. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 2 Korrik 2015, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Te Ti", në bashkëpunim me Dj Sardin. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang (Arbër Gjikolli) & Stash. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Ne Gusht 2015 ajo erdhi me kengen "Be A Man Once" dhe ne Shtator, Dafina solli edhe nje kenge ne gjuhen angleze "Hate you Love you".

Më Nentor 2015, Dj Flow publikojnë videoklipin "Rude Girl", në bashkëpunim me Lumi B & Dafina Zeqiri. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Lumi B, Dafina Zeqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 11 Mars 2016, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Liri", në bashkëpunim me Mixey, e cila ishte xhiruar ne vende te bukura te Kosoves. Muzika e këngës u punua nga vetë Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016).

Më datë 7 Maj 2016, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Na", në bashkëpunim me KAOS. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Lumi B, Vig Poppa, teksti u shkrua nga Vig Poppa, Lumi B. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016. Kenga u pelqye shume dhe Dafina filloi punen per nje projekt nderkombetar ne Amerike.

Më datë 8 Mars 2017, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Four Seasons". Kaloi gati nje vit dhe Dafina u rikthye fuqishem ne skene dhe pati shume sukses jo vetem ne Kosove, por kenga u be hit nderkombetar, pasi ne videoklipin e kesaj kenge Dafinen shoqerohej nga reperi i famshem boteror French Montana.

Më datë 4 Tetor 2017, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Told Ya". Ajo punoi shume per te sjelle kengen e re, e cila erdhi pas 7 muajsh dhe eshte nje tjeter sukses boteror i Dafines. Ajo ka deklaruar se ka punuar dhe ka gati shume materiale te reja, te cilat do i publikoje ne vijim. Gjate ketij viti, Dafina ka marre pjese ne shume koncerte ne Amerike dhe duket se viti 2017 realizoi endrren e saj per nje sukses te merituar nderkombetar. Emri i Dafines i shtohet listes se kengetareve shqiptare qe kane pushtuar me hite Music Charts ne mbare boten. Përpjekja e saj për sukses ndërkombëtar ishte e madhe dhe mjaft e suksesshme, por ajo u largua nga skena shqiptare në gjysmë të karrierës, duke krijuar shumë mall te adhuruesit e saj për muzikën e hitet e saj.

Më datë 27 Dhjetor 2017, Duffy'e publikon videoklipin "Ti E Din". Muzika e këngës u punua nga Lurro, Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në vitin 2017, Dafina Zeqiri publikon albumin "King Ep".

Më datë 2 Korrik 2018, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Fuego". Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli), Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Lumi B, Big Bang (Arbër Gjikolli), Dafina Zeqiri. Viti 2018 ishte një vit pozitiv për skenën moderne të muzikës shqiptare. Kjo pasi mbretëresha e skenës është kthyer në fron – Dafina Zeqiri u rikthye në vend për të vazhduar karrierën e saj në tregun shqiptare. “Fuego” ishte projekti i parë me t’u kthyer në Kosovë, i punuar nga Big Bang në RedBox e në tekst nga Lumi B. Projekt ky që ishte vetëm sinjali i parë për atë që po na pret nga Dafina.

Më datë 4 Gusht 2018, Lumi B & Dafina publikojnë videoklipin "Kalon". Me ekipin e saj me në krye Pëllumb Çitakun krijuan turneun e saj në gjithë trojet shqiptare, turne spektakolar ky që u shoqërua me shumë performanca epike në klubet më të mëdha në vend. Teksa turneu i saj po kulmonte, erdhi bomba e madhe me Lumi B në fund të verës. “Kalon” u punua po ashtu nga Big Bang në RedBox dhe shpejt u shndërrua në hit. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Stili unik i interpretimit të Dafinës, adaptimi i saj në ritëm dhe sensi sensual që ajo transmeton në këngë e videoklipe bëri për vete jo vetëm fansat e dikurshëm, jo vetëm femrat, jo vetëm djemtë, por i krijuan asaj edhe fansa të ri në vitin 2018.

Më datë 16 Tetor 2018, Dafina publikon videoklipin "Kurgjo Nuk Kallxojna". Muzika e këngës u punua nga Cricket, Gesko dhe Dafina Zeqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Avaxus. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. E ndikuar nga fryma botërore e muzikës “afro-trp”, Dafina tregoi se s’ka zhanër që e ndalon që ajo të krijojë hit dhe kështu dëshmoi pse është ylli më i madh ndër femrat në muzikën shqiptare. Më të mirën nga ajo nuk e kishim parë pasi pjesën e dytë të vitit 2018 ajo vendosi ta bëjë për vete.

Më datë 21 Tetor 2018, Noizy publikon videoklipin "A Don Love?", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri. Teksti u shkrua nga Noizy e Dafina Zeqiri. Projekti u shoqërua me shumë marketing, e që u realizua në formë modeste me një iPhone 8 – “A don Love?” u shndërrua në një himn në mesin e fansave, në vetura e diskoteka, teksa bashkëpunimi i saj i Noizyt shënoi rrënimin përfundimtar të barrierave në estradën shqiptare. Kënga ritmike jo vetëm se ishte një këngë e bukur dhe sensuale me një prej reperëve më të mëdhenj, është një projekt me të cilin Dafina doli me gjoks përpara shigjetave të kritikëve që e denigruan dhe poshtëruan, atyre që e urrejnë për faktin se ajo bashkëpunoi me njeriun që dikur e ka fyer atë publikisht në projekt. Pikërisht këtu Dafina tregoi anën e saj më të fortë, duke treguar se muzika dhe dashuria ngadhënjen mbi urrejtjen dhe mbi të gjitha. Dafina i theu stereotipet e barrierat, duke përçuar mesazh të fuqishëm, me një këngë tejet sensuale.

Më datë 22 Dhjetor 2018, Dafina Zeqiri & Dj Geek publikojnë videoklipin "Alo". Kur të gjithë e menduan se ky është hiti i fundvitit për të dhe se ajo nuk shfaqet deri verës, Dafina vendosi që të gjithë t’i befasojë me një tjetër projekt që askush nuk e priti se do të bëhet hit. “Alo”, një projekt tejet interesant e me ritme të veçanta afro-trap sërish e bëri Dafinën të jetë në qendër të vëmendjes dhe kërkesave. Dëshmi që ajo qëndron në hap me muzikën botërore dhe trendet e kohës. Bashkëpunimi i saj me DJ-in e saj të ri të koncerteve, DJ Geek, është hiti më i ri i kohës, një super projekt që po pëlqehet tej mase nga adhuruesit. Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Liridon Berisha, Gesko dhe vetë Dafina. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 1 Mars 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "A E Man N'men", një pop baladë ku Duffye shfaqet sensuale dhe atraktive. Muzika e këngës u punua nga Varrosi, Dafina Zeqiri & Arianit Palaj, teksti u shkrua nga Varrosi, Arianit Palaj & Akil Beqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Avaxus. Videoklipi u realizua nga Elena Kelmendi me asistencë të Vigan Morinës. Pamjet nga droni në këtë video muzikore u xhiruan nën operimin e Arton Krasniqit. Për Dafinën nuk janë matëse klikimet e pëlqimet – sa herë është ajo në skenë të gjitha bien poshtë sepse ajo pushton – njëjtë sikurse mbretëresha kur qëndron në fron.

Më datë 14 Prill 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "ROFE". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Arianit Palaj & Dafina Zeqiri.

Më datë 25 Maj 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "La Reina". Kënga është punuar nga Zak Cosmos Prod, gjersa për vargjet e tekstit janë kujdesur Arijanit Palaj dhe Will Rodriguez. Ky projekt vjen për fansat edhe me klip, brenda të cilit ajo është shfaqur mjaft atraktive dhe provokuese me performancën e saj. “La Reina” për vetëm një ditë ka arritur të kalojë mbi gjysmë milioni shikime në shërbimin e shpërndarjes së videove, YouTube.

Më datë 21 Qershor 2019, Dj Hamida publikon videoklipin "Désolé Por Favor", në bashkëpunim me Aymane Serhani & Dafina Zeqirin. Kënga vjen e gërshetuar në disa gjuhë: spanjisht, frëngjisht, anglisht dhe shqip. Klipi i këngës është mjaft veror, dhe në të Dafina vjen me një paraqitje atraktive dhe provokuese siç rëndom ka bërë në videot e saj të fundit.

Më datë 7 Korrik 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Lule Lule", në bashkëpunim me Lumi B. Kënga është ritmike-verore, dhe është punuar nga producenti Cricket, ndërsa për pjesën e shtuar të tekstit është kujdesur vet Lumi B. Klipi i këngës është gjithashtu mjaft veror dhe i veçantë, dhe në të cilin dy artistët vijnë me një performancë melankolike. Dafina shfaqet atraktive me flokët e prera tashmë tërësisht, një ndryshim ky që këngëtarja e bëri së fundmi. Klipi është xhiruar në Rahovec, nga produksioni Entermedia.

Më datë 11 Gusht 2019, Tayna & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "By Bye". Teksti i këngës u shkrua nga Tayna. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 1 Shtator 2019, Dafina Zeqiri & Lurro publikojnë videoklipin "Kapma Doren".

Më datë 31 Tetor 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Ring Ring", në bashkëpunim me Varrosin. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 14 Dhjetor 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Vuj Vuj Vuj". Teksti i këngës u shkrua nga Dafina Zeqiri & Elinel. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 12 Shkurt 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Merri Krejt". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Elinel.

Më datë 24 Mars 2020, Cricket publikon videoklipin "Një Herë Në Jetë", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin. Muzika e këngës u punua nga Cricket & Endrit Mumajesi, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 1 Maj 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "A Je Pendu", në bashkëpunim me Cricket. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri & Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Në Maj 2020, Dafina Zeqiri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Lule Lule", në bashkëpunim me Lumi B.

Më datë 1 Korrik 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Aman", në bashkëpunim me Ledri Vula & Lumi B. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 10 Korrik 2020, Gee Dixon publikon videoklipin "La Vida", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin.

Më datë 20 Gusht 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Million $". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 22 Tetor 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Zili Zili". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri & RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel & Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 20 Nëntor 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Vuj Vuj Vuj (Anso Remix)". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Dafina Zeqiri & Elinel.

Më datë 26 Dhjetor 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Mos Shko", në bashkëpunim me Yll Limanin. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Dafina Zeqiri & Elinel. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 13 Mars 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Duro". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON & Pllum.

Më datë 20 Maj 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Japa". Teksti i këngës u shkrua nga Elinel.

Më datë 6 Qershor 2021, Cricket, Muma & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Pa Ty (Remix)". Muzika e këngës u punua nga Cricket & Endrit Mumajesi, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Në Qershor 2021, Dafina Zeqiri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "Duro" dhe me këngën "Mos Shko", në bashkëpunim me Yll Limanin.

Më datë 12 Korrik 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Happy Birthday". Teksti i këngës u shkrua nga Elinel & Dafina Zeqiri. Produksioni audio u realizua nga RZON & PllumB.

Më datë 8 Gusht 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Llafe Llafe", në bashkëpunim me Lyrical Son. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel & Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 28 Gusht 2021, Arilena Ara publikon videoklipin "Thirr Policine", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin. Muzika e këngës u punua nga Arilena Ara & Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Arilena Ara, Elinel & Dafina Zeqiri.

Në vitin 2021, Dafina Zeqiri publikon albumin "Dafinë Moj".

Më datë 26 Shtator 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Karma". Teksti i këngës u shkrua nga Dafina Zeqiri & Arianit Palaj.

Më datë 15 Tetor 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Vet E Lype", në bashkëpunim me Mc Kreshën. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel, Dafina Zeqiri & Mc Kresha.
Më datë 4 Nëntor 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Murder On The Dancefloor", në bashkëpunim me RON. Teksti i këngës u shkrua nga Elinel & Dafina Zeqiri, ndërsa orkestrimi u punua nga RZON & PllumB.

Më datë 18 Nëntor 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Ti Dho Krejt". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel & Dafina Zeqiri.

Më datë 2 Dhjetor 2021, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Era", në bashkëpunim me Butën. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Elinel & Buta, ndërsa për orkestrimin u kujdes BledBeats.

Më datë 30 Dhjetor 2021, Dj Geek publikon videoklipin "Love Of Mine", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel.

Më datë 13 Janar 2022, Majk & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Më Fal". Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, Majk & Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Majk & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 23 Janar 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Tdu-Duh", në bashkëpunim me Dj Geek. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel.

Më datë 14 Shkurt 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Mos E Lendo". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Elinel, ndërsa për orkestrimin u kujdes RZON & PllumB. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 7 Mars 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Mumën. Muzika e këngës u punua nga Cricket, Endrit Mumajesi & Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 16 Prill 2022, Elinel publikon videoklipin "Faj", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin. Teksti i këngës u përgatit nga vetë Elinel, teksa për arranzhimin u kujdes Cricket. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Në Maj 2022, Elinel merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Faj", në bashkëpunim me Dafina Zeqiri.

Më datë 9 Qershor 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Luje Belin", në bashkëpunim me Kidën. Muzika e këngës është kompozuar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Elinel & Dafina Zeqiri, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkë RZON, PllumB & Deard Sylejmani. Produksioni audio u realizua nga RZON & Deard Sylejmani.

Më datë 8 Korrik 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Malli". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Big Deal Records & Dafina Zeqiri kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Elinel & Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 1 Gusht 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Dhimbje Dhimbje". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Dafina Zeqiri, Gesko & Elinel kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 1 Tetor 2022, RØN & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Boma Ni Tel". Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Produksioni audio u realizua nga RZON & PllumB.

Më datë 12 Nëntor 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Copa Copa", në bashkëpunim me Alban Skenderaj. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gesko & Elgit Doda kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Gesko, Elinel & Alban Skënderaj. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 24 Dhjetor 2022, Kida & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Ai Me Mu S'o". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Kida, Dafina Zeqiri & Bardhi Idrizi, ndërsa tekstin e shkroi Elinel. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 12 Janar 2023, Dj Geek publikon videoklipin "Nafije (Remix)", në bashkëpunim me Young Zerka, Dafina Zeqiri & Mc Kreshën. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Young Zerka, Alandy, Dafina Zeqiri, Mc Kresha, Elinel & Dj Geek kanë realizuar bashkë muzikën, Mc Kresha, Elinel, Dafina Zeqiri, Young Zerka & Alandy kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 2 Shkurt 2023, Mc Kresha & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Süße", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Mc Kresha, Lyrical Son & Dafina Zeqiri, ndërsa orkestrimin e përgatitën Strike Beatz & K-Master. Videoklipi u prodhua nga Fati.Tv, ndërsa produksioni audio u realizua nga PINT.

Më datë 8 Mars 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Une Jom Ajo". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Dafina Zeqiri & Elinel. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 5 Prill 2023, Dafina Zeqiri & Cricket publikojnë videoklipin "Harroj". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Cricket, Endrit Mumajesi & Dafina Zeqiri kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Elinel & Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 11 Maj 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Nasty x See Me", në bashkëpunim me Ya Ninën. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 26 Maj 2023, Dystinct publikon videoklipin "Ku Je Ti", në bashkëpunim me Ricky Rich & Dafina Zeqirin.

Në Maj 2023, Dafina Zeqiri & Cricket marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Harroj".

Më datë 5 Qershor 2023, RZON & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Fuxk You". Muzika dhe teksti i kësaj kënge, vijnë të realizuara në bashkëpunim nga Dafina Zeqiri & Elinel, ndërsa për arranzhimin janë kujdesur RZON & Egzon Mjeku. Produksioni audio u realizua nga vetë RZON.

Më datë 28 Qershor 2023, Yll Limani & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Kaje". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga Fati.Tv, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.

Më datë 6 Korrik 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Dasma". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Skizo, Dafina Zeqiri & Ada Satka kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Elinel & Ada Satka. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 13 Korrik 2023, Alban Skënderaj & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "E Para / I Pari". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Alban Skënderaj. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Lorenc Aliaj (Avaxus).

Më datë 15 Korrik 2023, Geasy & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Flaka". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Big Deal Records, Dafina Zeqiri & Getoar Selimi, teksa teksti u shkrua nga vetë Getoar Selimi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 11 Gusht 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Si Mua", në bashkëpunim me Elgit Dodën. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Dafina Zeqiri & Elgit Doda kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Elgit Doda, Dafina Zeqiri, Elinel, Klea Huta & Romeo Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 24 Gusht 2023, Elinel & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "A M'ke Dasht?". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Bini Diez & Elinel kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Elinel & Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga kompania Smartmotion Films.

Më datë 15 Shtator 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Xhane Xhane", në bashkëpunim me Klajdi Haruni & Brunon. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Threedots, Elinel & Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Threedots.

Më datë 12 Tetor 2023, Dafina Zeqiri & Mozzik publikojnë videoklipin "Drama Pahiri". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Mozzik & Dafina Zeqiri kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Mozzik, Dafina Zeqiri & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Fati.Tv, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 14 Dhjetor 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Une Të Du", në bashkëpunim me Afrim Muçiqin. Muzika e këngës është kompozuar nga Afrim Macula, ndërsa për orkestrimin u kujdes RZON.

Më datë 28 Dhjetor 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "My Love". Muzika vjen e realizuar në bashkëpunim nga Sardi Mneri & Endrit Mumajesi, tekstin e këngës e shkroi Elinel, ndërsa për arranzhimin u kujdes Sardi Mneri & Deyzoh (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 11 Janar 2024, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Huti". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Dafina Zeqiri & Elinel. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 25 Janar 2024, Dafina Zeqiri publikon albumin "The Absolute Vol.1".

Më datë 1 Shkurt 2024, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Interes", në bashkëpunim me Elinel. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Dafina Zeqiri & Elinel kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 22 Shkurt 2024, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Luj", në bashkëpunim me Mc Kreshën. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Dafina Zeqiri, Elinel & Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 11 Prill 2024, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Go, Go, Go". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim Dafina Zeqiri & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Fati.Tv, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Dafina Zeqiri ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Putain", në bashkëpunim me Vig Poppën.