>
BIOSHQIP
Biografia
Hiti më i madh qe e beri te njohur Brunon ishte bashkëpunimi me Elvana Gjatën, “Love Me”.

Më datë 15 Maj 2013, 2po2 publikon videoklipin "Prej Rrugës", në bashkëpunim me Bruno.

Në Maj 2013, Bruno merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "S'mund Te Jesh".

Më datë 14 Korrik 2015, Elvana Gjata publikon videoklipin "Love Me", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Me këtë këngë, Elvana Gjata u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Në Shtator 2015, Bruno merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Dehur".

Më datë 25 Prill 2016, Bruno publikon videoklipin "Ajo". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Në Shtator 2016, Artiola Toska merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Miremengjes Dashni", në bashkëpunim me Bruno.

Më datë 3 Gusht 2017, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin "Karma", në bashkëpunim me Bruno, Klajdi & Dj Vicky.

Më datë 26 Shtator 2017, Bruno publikon videoklipin "A Me Do". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, Bruno, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, Bruno, Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 12 Tetor 2017, Tus publikon videoklipin "Shqiptare", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 15 Maj 2018, Bruno publikon videoklipin "Servile", në bashkëpunim me Onat & Cozman. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 17 Qershor 2018, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Mbase", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, Bruno, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Magic Eye.

Në Tetor 2018, Bruno merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Digjem", në bashkëpunim me Artiola Toska.

Më datë 15 Dhjetor 2018, Flori publikon videoklipin "Mori", në bashkëpunim me Ghetto Geasy & Brunon dhe është kujdesur vetë për muzikën e këngës. Teksti u shkrua nga Flori dhe Getoar Selimi. Produksioni audio u realizua nga Threedots.

Më datë 12 Shkurt 2019, Bruno publikon videoklipin "Zoti T'me Vrase". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 4 Tetor 2019, Shkurte Gashi publikon videoklipin "Jeten Tende", në bashkëpunim me Brunon. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 22 Tetor 2019, Klajdi & Bruno publikojnë videoklipin "Oj Lulije".

Më datë 31 Dhjetor 2019, Klajdi Haruni & Bruno publikojnë videoklipin "Plas (Remix)", në bashkëpunim me Andrea & Florin.

Në Maj 2021, Fifi & Bruno marrin pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Fiksim".

Më datë 19 Qershor 2021, Bruno publikon videoklipin "Nina", në bashkëpunim me Flori Mumajesi & Klajdi Harunin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 1 Maj 2022, Bruno publikon videoklipin "Fatushi (Remix)", në bashkëpunim me Klajdi Haruni & Dj Vicky. Muzika e këngës është kompozuar nga Afrim Macula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Vicky. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 15 Shtator 2023, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Xhane Xhane", në bashkëpunim me Klajdi Haruni & Brunon. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Threedots, Elinel & Dafina Zeqiri. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Threedots.