>
BIOSHQIP
Biografia
Në Nëntor 2005, Berkan merr pjesë në Nota Fest 2005 me këngën "Kujt Ti Them Zemer". Muziken e filloi në Shkup me këtë këngë. Atë vit fitoi këngëtari Valon Suma që njëkohësisht ishte dhe është shoku më i ngushtë i Berkanit sepse dhe në shkollë të mesme ishin në një klasë.

Në Prill 2006, Berkan merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ekstravagante".

Në Qershor 2006, Berkan merr pjesë në Polifest 2006 me këngën "Kriza", e cila u shperblye me çmimin e 3-të në natën e të rinjeve. Ne veren e vitit 2006, Berkani realizoi edhe klipin e tij te parë për këngën "Kriza".
Ky videokip i hapi rrugë Berkanit për koncerte nëpër Evropë.

Në Dhjetor 2006, Berkan merr pjesë në Zhurma Show 2006 me këngën "Kriza".

Në Gusht 2006, Berkan merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Jeto Me Kengen".

Në Nëntor 2006, Berkan merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Nje Ne Nje Milion", ku u shperblue me çmimin "MAGJIA E PARË".

Në Maj 2007, Berkan merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Te Dashuroj".

Më datë 20 Tetor 2007, Berkan publikon videoklipin "Son Sans".

Në Nëntor 2007, Berkan merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Dashuri Kronike" dhe fiton një cmim Te rendesishem te festivalit.

Në Maj 2008, Berkan merr pjesë në VFM 2008 me këngën "Maraton". Ky klip u trasmetua shumë në televizone dhe radio e në shumë top lista kryesonte në vendin e parë.

Në vitin 2007, Berkan publikon albumin e parë "Maraton". Ky album përmban gjithsej 15 këngë, 2 në gjuhën turke. Albumi pati një sukses të madh në Shqiperi dhe u publikua nga produksioni Super Sonic. Ne Kosovë nga L&I Compay dhe në Maqedoni nga Albanota.

Në Korrik 2008, Berkan merr pjesë në Çelësi Muzikor 2 me këngën "Mama Mia".

Në Maj 2009, Berkan & Valon Suma marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Paparaci".

Në Qershor 2009, Berkan merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Te Humba Ty".

Më datë 24 Korrik 2009, Berkan publikon videoklipin "Nje Kujtim".

Më datë 26 Gusht 2010, Kengetare Te Ndryshem publikon videoklipin "Nje Shekull Dashuri". Muzika e këngës u punua nga Selami Kolonja, teksti u shkrua nga Selami Kolonja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Robert Bilbilov. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Në Dhjetor 2010, Berkan merr pjesë në Nota Fest 2010 me këngën "By The Way".

Në Qershor 2011, Berkan merr pjesë në Çelësi Muzikor 5 me këngën "Edhe Një Dite Me Ty".

Në Shtator 2016, Berkan merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Kam Frike".

Më datë 29 Korrik 2017, Berkan publikon videoklipin "Ola".

Më datë 13 Mars 2021, Berkan publikon videoklipin "Baba".
DËRGOI: