>
BIOSHQIP
Biografia
Ajo filloi te merrej me muzike ne moshen 14 vjeçare. Kenget e saj jane hite: "E dua tangon", "Ah ti ti ti", "Qka m ka syri qe loton" etj. Ajo jeton tani ne Prishtine ka dy femije dhe eshte e martuar. Ajo ka fituar çmimin e parë në "Kosovarja kendon" 1987, çmimin e dytë në "Zambaku i Prizrenit 2001", çmimin e publikut në "Polifest vitin 2004" etj.

Në vitin 2001, Antigona Sejdiu publikon albumin "Syte E Tu".

Në Qershor 2002, Antigona Sejdiu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Ku Ishe", ku fitoi çmimin e dytë.

Në Nëntor 2002, Antigona Sejdiu merr pjesë në Nota Fest 2002 me këngën "Jeta Pa Ty".

Në Qershor 2003, Antigona Sejdiu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Me Prit Se Do Vi".

Në vitin 2003, Antigona Sejdiu publikon albumin "Unë Besoj Në Dashuri".

Në Dhjetor 2005, Antigona Sejdiu merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Un Besoj Ne Dashuri".

Në vitin 2010, Antigona Sejdiu publikon albumin "O Sa Mire Po Lun Ne Valle".

Më datë 27 Janar 2012, Antigona Sejdiu publikon videoklipin "Aq Me Ben...".

Më datë 20 Janar 2014, Xhavit Avdyli publikon videoklipin "Si Sheqer", në bashkëpunim me Antigona Sejdiu.

Në vitin 2015, Antigona Sejdiu publikon albumin "Live 2015".

Më datë 20 Prill 2016, Antigona Sejdiu publikon videoklipin "Po I Paguaj".

Më datë 5 Korrik 2017, Antigona Sejdiu publikon videoklipin "Nuk Je Njeri".