>
BIOSHQIP
Biografia
Shendriste me vokalin e saj unik e me performancat e saj me stil modern. Ka kohe qe eshte zhdukur nga skena dhe mesojmë se nuk jeton më në Kosovë. Është e martuar me aktorin Edi Mehana dhe jeton në Chichago Illinois. Antigona Rrustolli eshte nje kengetare e mirenjohur qe nga mosha femijrore. Ne moshen 5-vjeqare, Antigona kishte hobi muziken dhe doli menjehere ne skene. Hapat e pare ne fushen e muzikes per te rritur ishin me kengen "Sonte eshte nata jote", te cilen e ka kenduar ne moshen 26 vjeqare ate keng e rexhistroi ne vitin 2000.

Ndersa ne vitet 2001-2002 Antigona nuk ka te ndalur neper koncerte qe mbaheshin ne Shqiperi, Maqedoni, Kosove, Mal te zi etj.

Në Dhjetor 2005, Antigona Rustolli merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Sonte Ti".

Më datë 21 Janar 2014, Antigona Rustolli publikon videoklipin "Dashuria E Pare".