>
BIOSHQIP
Biografia
Në vitin 2002, Altin Sulku publikon albumin "Natë Vjeshte"

Në vitin 2003, Altin Sulku publikon albumin "Popullore Shqiptare"

Në vitin 2004, Altin Sulku publikon albumin "Fjale Vec Fjale"

Më datë 31 Dhjetor 2006, Altin Sulku publikon videoklipin "Kabriole".

Më datë 15 Shtator 2008, Altin Sulku publikon videoklipin "Rete E Zeza".

Në vitin 2008, Altin Sulku publikon albumin "Rete E Zeza"

Më datë 25 Shkurt 2011, Altin Sulku publikon videoklipin "Fukaraja". Me këtë këngë, Altin Sulku merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 2 Prill 2013, Altin Sulku publikon videoklipin "Potpuri".

Më datë 27 Korrik 2013, Altin Sulku & Ina Sulku publikojnë videoklipin "Dashuria", në bashkëpunim me Metin. Muzika e këngës u punua nga Marenglen Boja, ndërsa teksti u shkrua nga 52oni. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Nëntor 2013, Altin Sulku merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Amaneti".

Më datë 18 Nëntor 2014, Noizy publikon videoklipin "Gipsy Lover", në bashkëpunim me Altin Sulku.

Më datë 10 Dhjetor 2014, Altin Sulku & Vitore Rusha publikojnë videoklipin "Hajde Se Jam Vetëm".

Më datë 22 Dhjetor 2014, Altin Sulku publikon videoklipin "Ne Gjakun Tim Jeton".

Më datë 10 Qershor 2015, Altin Sulku publikon videoklipin "Nuse".

Më datë 14 Korrik 2015, Altin Sulku publikon videoklipin "Jeta Eshte Genjeshter".

Më datë 17 Korrik 2015, Altin Sulku publikon videoklipin "Çfarë Ti Bëj", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, ndërsa teksti u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 9 Shtator 2015, Altin Sulku publikon videoklipin "Oj Zogo".

Më datë 18 Maj 2016, Altin Sulku publikon videoklipin "Kojshie".

Më datë 21 Korrik 2016, Altin Sulku publikon videoklipin "Tek Ty Fle Shpirti Im", në bashkëpunim me Çiljeta. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Rozana Radi.

Më datë 24 Gusht 2016, Altin Sulku publikon videoklipin "Nazelie".

Më datë 4 Shkurt 2017, Poni publikon videoklipin "Kacurrela", në bashkëpunim me Altin Sulku. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 11 Korrik 2017, Altin Sulku publikon videoklipin "Lujna". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 26 Gusht 2017, Altin Sulku publikon videoklipin "Zeshkanja". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 23 Mars 2018, Altin Sulku publikon videoklipin "Ajshe", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), Noizy.

Më datë 10 Gusht 2018, Altin Sulku publikon videoklipin "Bjonde". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 30 Janar 2019, Altin Sulku publikon videoklipin "Pse U Ndame". Teksti i këngës u shkrua nga Altin Sulku dhe 52oni, ndërsa orkestrimi u punua nga Maringlen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania EGO Films.

Më datë 21 Mars 2019, Altin Sulku publikon videoklipin "Lulija". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja & Elgit Doda, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 13 Dhjetor 2019, Altin Sulku publikon videoklipin "Nishani", në bashkëpunim me Anila Mimanin. Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 1 Korrik 2020, Altin Sulku publikon videoklipin "Unaza". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 23 Tetor 2020, Altin Sulku publikon videoklipin "Ça M’Ke Bo", në bashkëpunim me Brikena Asën. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda & Marenglen Boja, teksti u shkrua nga Gent Fatali, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 31 Tetor 2020, Stiv Boka publikon videoklipin "Teka Teka", në bashkëpunim me Altin Sulkun. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Irkenc Hyka.

Më datë 13 Shkurt 2021, Altin Sulku publikon videoklipin "Era", në bashkëpunim me Stine. Teksti i këngës u shkrua nga Stine & Sokol Marsi. Produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 25 Qershor 2021, Altin Sulku publikon videoklipin "Ke Lidh Zemrat E Shqiptaris". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Edmond Zhulali.

Më datë 3 Korrik 2021, Ylli Baka publikon videoklipin "Hapa Radion", në bashkëpunim me Altin Sulkun. Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu, teksti u shkrua nga Jorgo Papingji & Ymer Nurka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mario Bregu. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 16 Korrik 2021, Anila Mimani publikon videoklipin "A T'ka Marr Malli", në bashkëpunim me Altin Sulkun. Teksti i këngës u shkrua nga Anila Mimani & Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 23 Tetor 2021, Poni & Altin Sulku publikojnë videoklipin "Fustani". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 5 Janar 2022, Altin Sulku publikon videoklipin "Si Ta Boni Zemra", në bashkëpunim me Anila Mimanin. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 19 Mars 2022, Altin Sulku publikon videoklipin "Dashnija", në bashkëpunim me Gerona Hyskën. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 22 Prill 2022, Noizy publikon videoklipin "Lozonjare", në bashkëpunim me Altin Sulkun. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Noizy & Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 21 Korrik 2022, Altin Sulku publikon videoklipin "Po Pi Per Dashni". Teksti i këngës u shkrua nga Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 25 Nëntor 2022, Teuta Selimi publikon videoklipin "Merre Zemren", në bashkëpunim me Altin Sulkun. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 24 Mars 2023, Anila Mimani, Altin Sulku & Dj Bardhi publikojnë videoklipin "Shami Kuqe". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 21 Qershor 2023, Mateus Frroku & Altin Sulku publikojnë videoklipin "Lotët". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Poni & Altin Sulku kanë njoftuar se më datë 20 Korrik 2023, do publikojnë videoklipin "Ledhat". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori, ndërsa orkestrimi u realizua nga Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 20 Korrik 2023, Poni & Altin Sulku publikojnë videoklipin "Ledhat". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Petro Xhori & Marenglen Boja, tekstin e shkroi Petro Xhori, teksa për arranzhimin u kujdes Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 10 Gusht 2023, Altin Sulku, Anila Mimani & Bes Kallaku publikojnë videoklipin "Ani Ani Java". Kënga është kompozuar nga Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 15 Shtator 2023, Altin Sulku publikon videoklipin "Dashni E Madhe", në bashkëpunim me Fatjon Dalipin. Muzika e këngës vjen në bashkëpunim nga Marenglen Boja & Marsel Gunga, ndërsa orkestrimi është sjellë i punuar nga Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 17 Korrik 2015, Altin Sulku publikon videoklipin "Çfarë Ti Bëj", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, ndërsa teksti u shkrua nga Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 10 Maj 2024, Gold AG & Altin Sulku publikojnë videoklipin "Dibra". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Gold AG, teksa për arranzhimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.