>
BIOSHQIP
Biografia
Agron Ahmeti Eshte Nje Kengetar Mjaft I Talentuar Qe Vjen Nga Qyteti I Bukur I Ferizajit Qe Ka Prirje Muzikore Te Mrekullueshme Kultivon Muziken Argetuese, Vajtuese Dhe Tallava Ne Ferizaj Agron Ahmeti Njifet Me Emrin "YLLI I TALLAVAS".

Në vitin 2011, Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva publikojnë albumin "Erdhen Keret".

Në vitin 2013, Agron Ahmeti publikon albumin "Dil Te Kroni Couco".

Më datë 26 Mars 2024, Agron Ahmeti publikon videoklipin "Qan Umeti". Muzika e këngës u punua nga Kabil Keça, teksti u shkrua nga Besir Musliu, ndërsa orkestrimi u krye në bashkëpunim nga Agon Neziri & Amir Abazi. Videoklipi u prodhua nga kompania Dardha Studio.
DËRGOI: