>
BIOSHQIP
Biografia
Në Dhjetor 2012, Yll Demaj merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "Te Kerkoj".

Më datë 1 Korrik 2010, Ylli Demaj publikon videoklipin "Lamtumir", në bashkëpunim me Dj Addi.

Në vitin 2010, Yll Demaj publikon albumin "Dasma Jonë"

Në vitin 2011, Yll Demaj publikon albumin "Ani Ani Shko"

Në vitin 2011, Yll Demaj publikon albumin "Ty Te Dua Xhan"

Më datë 25 Prill 2012, Yll Demaj publikon videoklipin "Maturant Po Na Thojne".

Më datë 25 Qershor 2012, Yll Demaj publikon videoklipin "Ku Je Ti Shpirt".

Në Nëntor 2013, Yll Demaj merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Hajde Hajde".

Në vitin 2012, Yll Demaj publikon albumin "Hajde Hajde Te Vallzojme"

Më datë 11 Tetor 2013, Yll Demaj publikon videoklipin "Jepi Gaz". Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Në vitin 2013, Yll Demaj publikon albumin "Lena Lena"

Më datë 11 Shkurt 2014, Yll Demaj publikon videoklipin "Oj Kosovë Oj Nëna Ime".

Më datë 12 Korrik 2014, Yll Demaj publikon videoklipin "Shkrepe".

Në Qershor 2015, Yll Demaj merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2015 me këngën "Lulja Ime".

Më datë 11 Korrik 2015, Yll Demaj publikon videoklipin "Nxet", në bashkëpunim me Pandora.

Më datë 14 Maj 2016, Yll Demaj publikon videoklipin "Çikat E Kosoves". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në vitin 2016, Yll Demaj publikon albumin "Princesha"

Më datë 30 Janar 2017, Yll Demaj publikon videoklipin "Nalu Nalu". Muzika e këngës u punua nga Massive Production, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Massive Production. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në vitin 2017, Ylli Demaj publikon albumin "Redbull Me Vodka"

Në vitin 2017, Yllka Kuqi & Yll Demaj publikojnë albumin "Live 2017"

Më datë 4 Prill 2018, Yll Demaj publikon videoklipin "Gurbetqar".

Në vitin 2018, Yll Demaj publikon albumin "Hajde Nuse".

Më datë 1 Korrik 2019, Yll Demaj publikon videoklipin "M'erdh Nje Leter".

Në vitin 2019, Yll Demaj publikon albumin "A Bahet Mire".

Më datë 30 Shtator 2019, Yll Demaj publikon videoklipin "A Bohet Mire".

Më datë 29 Gusht 2020, Yll Demaj publikon videoklipin "Faj Nuk Kam".

Më datë 12 Prill 2021, Yll Demaj publikon videoklipin "Nuk Muj Me Lanë". Teksti i këngës u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa orkestrimi u punua nga Drinor Zymberi. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 13 Qershor 2021, Yll Demaj publikon videoklipin "Tu Pa, Tu Bo". Teksti i këngës u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa orkestrimi u punua nga Drinor Zymberi.

Më datë 28 Qershor 2021, Ylli Demaj publikon videoklipin "Kënga E Krajes".

Më datë 21 Korrik 2021, Culimusik publikon videoklipin "M'ka Than Baba", në bashkëpunim me Yll Demaj & Koki Surle. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Culimusik.

Më datë 26 Tetor 2022, Kushtrim Kelani & Ylli Demaj publikojnë videoklipin "Toka Toka". Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 27 Qershor 2023, Yll Demaj publikon videoklipin "Potpuri 2023". Kënga u orkestrua nga Ermal Krasniqi.

Më datë 12 Korrik 2023, Nikollë Nikprelaj & Yll Demaj publikojnë videoklipin "Kush E Gjen Me Shpejt Dashnin". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga vetë Nikollë Nikprelaj.

Më datë 17 Korrik 2023, Yll Demaj publikon videoklipin "Qikë Vuthjane".

Më datë 8 Shkurt 2024, Lori publikon videoklipin "Di Di Dikush", në bashkëpunim me Yll Demaj. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Aida Baraku. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari & Leutrim Gashi (Trimi).

Më datë 24 Prill 2024, Yll Demaj publikon videoklipin "Ma Don Zemra". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Produksioni audio u realizua nga Bini Diez.