>
BIOSHQIP
Biografia
XXL eshte pop-rock grup i formuar ne Gostivar. Vokalistja e grupit eshte Elita Ziberi, vajza e vokalistit te grupit te njohur Elita 5, Arif Ziberit. Antaret e tjere te grupit jane: Leutrim Aliji (Synth), Faton Stafai (Gitare), Labinot Aliji (Bateri) dhe Arsim Stafai (Bas gitare).

Në Prill 2005, XXL Band marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Zjarri Qe Ti Ndez", në bashkëpunim me Elvana Gjata.

Në Maj 2010, XXL Band marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Adrenalina".

Në Qershor 2011, XXL Band marrin pjesë në Top Fest 8 me këngën "Kohe E Kaluar".

Më datë 11 Prill 2015, XXL Band publikojnë videoklipin "Ndjenja Qe Plagos". Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga Vullnet Ibraimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Framein Production. Me këtë këngë, XXL Band marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Në Prill 2015, XXL Band marrin pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Kjo Më Pëlqen".

Më datë 7 Korrik 2017, XXL (Elita Ziberi) publikojnë videoklipin "Shko".
KATEGORI: